Рішення
від 03.04.2025 по справі 182/5636/23
НЕ ВКАЗАНО

Справа № 182/5636/23

Провадження № 2/0182/2288/2025

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем УКРАЇНИ

03.04.2025 м. Нікополь

Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Кобеляцька-Шаховал І.О., розглянувши у спрощеному провадженні цивільну справу за позовом АТ «АБ «РАДАБАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення заборгованості.

В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що між АТ «АБ «Радабанк» та ОСОБА_1 , шляхом акцептування банком пропозиції клієнта Заяви на приєднання до «Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб» (відкриття та обслуговування поточних рахунків, що передбачає використання електронного платіжного засобу) № 1201620/Z03/34 від 04.09.2020 року, було укладено Договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та встановлено ліміт овердрафту у сумі 5 000 грн. 00 коп. Згідно умов Договору, у відповідності до п.2.4., в межах цього договору, Банк пропонує надання послуг щодо надання овердрафтів для клієнтів. Позивач виконав у повному обсязі свої договірні зобов`язання щодо встановлення Відповідачу ліміту Овердрафту на поточний рахунок. В порушення умов договору, відповідач зобов`язання належним чином не виконала, внаслідок чого, станом на 17.09.2023 року, за ОСОБА_1 наявна заборгованість, яка у загальному розмірі складає 8 597 грн. 54 коп., яка складається з наступного: 5 000 грн. 00 коп. прострочена заборгованість по ліміту овердрафту та 3 597 грн. 54 коп. прострочена заборгованість по нарахованим відсоткам. Тому, на підставі викладеного та враховуючи той факт, що відповідачка суму боргу в добровільному порядку сплатити не бажає, позивач змушений звернутись до суду та вищевказану суму боргу стягнути в примусовому порядку, а також витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 684 грн. 00 коп.

Ухвалою Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 10 січня 2024 року дану справу було прийнято до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Учасникам справи було надіслано копію ухвали про відкриття провадження у справі та одночасно надіслано копії позовної заяви та доданих до неї документів. Відповідачу було встановлено строк для надіслання (надання) до суду відзиву, у відповідності до ст.178 ЦПК України, на позовну заяву і всіх доказів, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до ч.1 ст.131 ЦПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

Відповідачка, будучи належним чином повідомленою про розгляд справи, своїм правом на подання відзиву до суду не скористалась, будь-які заяви від неї на адресу суду не надходили. Конверт, який був направлений за адресою її місця проживання та перебування, повернувся до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Згідно ч.8ст.178 ЦПК України,у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Зважаючи на ці обставини, суд керуєтьсяст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод1950 року, яка згідно з частиною першоюстатті 9 Конституції Україниє частиною національного законодавства України, та яка визначає, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. Строки, встановленіЦПК України, є обов`язковими для судів та учасників судових процесів, оскільки визначають тривалість кожної стадії процесу або час, протягом якого має бути вчинено процесуальну дію. Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів та ухвалити заочне рішення, у зв`язку з неподанням відповідачем відзиву, та відсутністю заперечень позивача щодо заочного розгляду справи, що відповідає положеннямст.280 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється за відсутністю сторін, що відповідає положенням ч.2 ст.247 ЦПК України.

Суд, дослідивши письмові матеріали цивільної справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Як встановлено судом, АТ «АБ «Радабанк» та ОСОБА_1 , шляхом акцептування банком пропозиції клієнта Заяви на приєднання до «Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб» (відкриття та обслуговування поточних рахунків, що передбачає використання електронного платіжного засобу) № 1201620/Z03/34 від 04.09.2020 року, було укладено Договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та встановлено ліміт овердрафту у сумі 5 000 грн. 00 коп. Згідно умов Договору, у відповідності до п.2.4., в межах цього договору, Банк пропонує надання послуг щодо надання овердрафтів для клієнтів. Позивач виконав у повному обсязі свої договірні зобов`язання щодо встановлення Відповідачу ліміту Овердрафту на поточний рахунок.

У порядку та на умовах цього Договору Банк зобов`язується надавати Клієнту одну, або декілька послуг, визначених цим Договором, та замовлених Клієнтом шляхом підписання Заяви на оформлення послуги/Заяв(и) на приєднання, за умови своєчасної та повної оплати вартості послуг Банку, а Клієнт зобов`язується користуватись послугами, у відповідності до умов Договору, правил надання послуг, встановлених Банком, сплачувати Банку винагороду за послуги та виконувати інші зобов`язання, відповідно до цього Договору (п.3.1. Договору).

Відповідно до п.3.2. Договору підписанням Заяви-згоди, Клієнт беззастережно та безумовно приєднується до умов цього Договору або його частини, яка регулює порядок надання замовленої Послуги та підтверджує своє ознайомлення з рекомендаціями/заходами щодо безпеки під час користування платіжної картки, кібербезпеки, що розміщені на сайті Банку та у розділах цього Договору.

Договір вважається укладеним після отримання Банком від Клієнта письмової заповненої та підписаної Заяви-згоди/Заяви на приєднання (в електронній або паперовій формі), оплати послуг Банку згідно діючих тарифів, якщо така оплата встановлена Банком, та підписання заяви працівником банку, уповноваженим на це відповідно до посадових повноважень та довіреностей, та скріпленою печаткою Банку (п.3.3. Договору).

В п.10.1. Договору зазначено, що Банк може надати Клієнту-резиденту України - власнику Карткового рахунку кредитні кошти у формі Овердрафту, згідно належним чином заповненої та підписаної Клієнтом Заяви на оформлення послуги/Заяви на приєднання та згідно «Умов надання, обслуговування овердрафтів та умов відкриття, обслуговування кредитних карток для клієнтів АТ «АБ «Радабанк», «Умов надання, обслуговування овердрафтів та умов відкриття, обслуговування кредитних карток для співробітників АТ «АБ «Радабанк» (Додаток №7, 7.1 до Договору), які є невід`ємною частиною цього Договору, та відповідно до встановлених Банком правил.

Шляхом підписання Заяви на оформлення послуги/Заяви на Приєднання до цього Договору, Клієнт підтверджує, що, відповідно до вимог Закону України «Про споживче кредитування», АТ «АБ «Радабанк» у письмовій формі повідомив його про найменування та місцезнаходження Банку та його структурного підрозділу, через який надається споживчий кредит, реквізити ліцензії Банку; кредитні умови, зокрема: тип кредиту, сума кредиту, мету оформлення та спосіб надання кредиту; види його забезпечення; тип процентної ставки; орієнтовну загальну вартість кредиту та загальні витрати за кредитом, реальну річну процентну ставку за кредитом, виходячи з обраних мною умов кредитування; порядок повернення кредиту та сплати процентів за користування споживчим кредитом; інформацію про наслідки прострочення виконання зобов`язань зі сплати платежів, у тому числі розмір штрафу, пені, процентну ставку за прострочену заборгованість, порядок та умови відмови від надання та одержання кредиту, порядок дострокового повернення кредиту та його умови; інформацію про порядок вимоги Банком повного повернення суми кредиту у будь-який час; право споживача на звернення до Національного банку України у разі порушення кредитодавцем, новим кредитором та/або колекторською компанією законодавства у сфері споживчого кредитування, у тому числі порушення вимог щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог щодо етичної поведінки), а також на звернення до суду з позовом про відшкодування шкоди, завданої споживачу у процесі врегулювання простроченої заборгованості.

Позичальник зобов`язаний самостійно ознайомлюватись з інформацією, що розміщується в мережі Інтернет за адресою: Радабанк (radabank.com.ua) та, у випадку, коли у ДКБО ФО 70 відбувається зміна умов кредитування, зокрема, зміна ліміту овердрафту, та Позичальник не згоден з даними змінами, звертатись до Банку з заявою про відмову від послуг.

Сторони дійшли згоди, що при визначенні подальшого розміру ліміту Овердрафту Банк керується внутрішніми нормативними документами Банку та чинним законодавством України. Остаточне рішення щодо встановлення Овердрафту за поточним рахунком приймається Банком і Банк має право відмовити у встановленні Овердрафту за поточним рахунком без пояснення причини. Клієнту може бути встановлено лише один ліміт Овердрафту на умовах визначених Заявою на оформлення послуги/Заявою на приєднання на розсуд Банку. Розмір ліміту Овердрафту, встановлений Банком, повідомляється Клієнту шляхом надсилання йому повідомлення на номер мобільного телефону, що зазначений Клієнтом у Заяві-згоді/ Заяві на оформлення послуги/Заяві на приєднання або в іншій заяві, передбаченій цим Договором, та згідно якої Клієнту надається Овердрафт. У разі незгоди Клієнта із встановленим Банком розміром ліміту Овердрафту, Клієнт протягом 21 (Двадцять одного) календарного дня повинен звернутися до Банку, із Заявою на оформлення послуги/Заявою на приєднання, згідно якої Клієнту надається Овердрафт, та подати письмову заяву про це. У випадку, якщо Клієнт протягом вказаного строку не заявив про свою незгоду з розміром встановленого ліміту Овердрафту та/або здійснив першу Платіжну операцію та скористався лімітом Овердрафту після отримання вказаного повідомлення Банку, згода Клієнта з умовами надання Овердрафту вважається підтвердженою. За умови дотримання Банку зазначеного порядку повідомлення Позичальника про зміну ліміту Овердрафту та відсутності заяви Позичальника про відмову від змінення ліміту Овердрафту, зміна ліміту Овердрафту вважається узгодженою, не потребує підписання будь-яких додаткових заяв, доповнень, узгоджень та Позичальник несе всі ризики подальшого користування послугою. (п.10.4 Договору).

Сума заборгованості за Овердрафтом визначається як дебетовий залишок на Картковому рахунку. Порядок погашення заборгованості відбувається відповідно до п.6.32. (п.10.5 Договору).

Отже, згідно Договору та Заяви № 1201620/Z03/34 від 04.09.2020 року, позичальнику було надано кредит у формі овердрафту з лімітом у сумі 5 000,00 гривень, овердрафт для клієнтів, які обслуговуються в рамках зарплатних проектів банку на наступних умовах: Тип кредиту: Овердрафт надається на споживчі цілі Клієнтам - фізичним особам, які обслуговуються в рамках Зарплатного проекту, та власників пенсійних карток. Забезпечення/оцінка майна: відсутнє. Форма кредитування: Ліміт овердрафту встановлюється у безготівковій формі на Картковий рахунок, в рамках якого надається Овердрафт, відкритий у АТ «АБ «Радабанк». Термін дії овердрафту: 12 місяців з можливістю пролонгації; Максимально можлива сума кредиту: до 15 000 грн. на зарплатну картку, до 10 000 грн. на пенсійну картку. В разі звільнення Позичальника з підприємства термін повернення Овердрафту визначається умовами «Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб». У разі прийняття позичальником - власником пенсійної картки рішення на пенсійне обслуговування в іншому банку, термін повернення Овердрафту визначається умовами Договору. Лонгація овердрафту: для зарплатних карток - автоматичне подовження строку дії овердрафту на наступний термін; для пенсійних карток - за заявою Клієнта і за рішенням Кредитного комітету. Процентна ставка за користування Овердрафтом: Фіксована. Встановлюється в розмірі: 0,000001 % (нуль цілих одна мільйонна процентів) річних у перші 30 днів користування овердрафтом та 42 % (сорок два процентів) річних, починаючи з 31-го дня користування та 55 % (п`ятдесят п`ять процентів) річних на прострочену заборгованість. У випадку, якщо Позичальник не погашає до 31-го дня користування Овердрафтом суму заборгованості за Овердрафтом повністю, Банк здійснює перерахунок нарахованих процентів за весь період користування Овердрафтом починаючи з першого дня за ставкою 42% (сорок два процентів) річних. Після повного погашення всієї заборгованості та при наступному використанні Овердрафту відлік днів для визначення процентної ставки починається спочатку. Комісії, що сплачуються за користування Овердрафтом: за збільшення заборгованості за Овердрафтом (крім розрахунків через POS-термінал або в мережі Internet, та у випадку, якщо заборгованість виникла внаслідок договірного списання комісії банку, або процентів по овердрафту) Позичальник сплачує Банку комісію у розмірі 5 % (п`ять процентів), але не менше 5 гривень від суми збільшення заборгованості при кожному наданні Овердрафту Комісія за збільшення заборгованості за Овердрафтом при розрахунках через POS-термінал або в мережі Internet, та у випадку, якщо заборгованість виникла внаслідок договірного списання комісії банку, або процентів по овердрафту відсутня. Обов`язковий мінімальний платіж: 7 % (сім процентів) від суми поточної заборгованості (без процентів), розрахованої на перше число поточного місяця. При наявності простроченої заборгованості додатково сплачується сума простроченої заборгованості. Обов`язковий платіж має бути внесений не пізніше передостаннього операційного дня поточного місяця. В разі не внесення суми обов`язкового платежу ця сума в останній операційний день місяця відображається на рахунках простроченої заборгованості (процентів та\або основної заборгованості).

Відповідно до частин першої та другоїстатті 207 ЦК України,правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

За змістом статей626, 628 ЦК України,договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною першоюстатті 638 ЦК Українивстановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно із частиною першоюстатті 633 ЦК України,публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

За змістомстатті 634 цього Кодексудоговором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Частинами першою, третьоюстатті 509 ЦК Українивизначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (у тому числі сплатити гроші), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

За змістом частини першоїстатті 615 ЦК Українине припустима одностороння відмова від зобов`язання.

Устатті 526 ЦК Українипередбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ізстаттею 629ЦК Українидоговір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до частини першоїстатті 1054 ЦК Україниза кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина першастатті 1048 ЦК України).

Частиною другоюстатті 1054 ЦК Українивстановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Згідно зістаттею 1049 цього Кодексупозичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Позивач звернувся до відповідача з листом - вимогою про погашення кредитної заборгованості протягом 7 днів, однак, відповідач на вимогу не відреагував. Виписками по особовим рахункам відповідача підтверджується надання відповідачу кредиту у формі овердрафту та відображений облік простроченої заборгованості по ліміту овердрафту та процентам.

При цьому, суддя вважає зазначити, що виписка по рахунку, згідно Переліку типових документів, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 578/5 від 12 квітня 2012 року, має статус первинного документу, а отже є належним та допустимим доказом по справі.

З наданої Банком виписки по картковому рахунку чітко прослідковується користування кредитними коштами.

За наданим банком розрахунком, станом на 17.09.2023 року, за ОСОБА_1 наявна заборгованість, яка у загальному розмірі складає 8 597 грн. 54 коп.: 5 000 грн. 00 коп. прострочена заборгованість по ліміту овердрафту та 3 597 грн. 54 коп. прострочена заборгованість по нарахованими відсотками. Будь-яких належних та допустимих доказів, які б спростовували наявність у відповідача заборгованості у вищенаведеному розмірі, матеріали справи не містять.

Згідно ізстаттею 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до статті 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Суд, при розгляді справи, виходить з того, що позивач як сторона договору, яка виконала свої зобов`язання за договором, має право вимагати від другої сторони належного виконання його грошових зобов`язань, в тому числі повернення кредитних коштів, сплати відсотків та погашення виниклої заборгованості, а також сплати неустойки, передбаченої договором, у разі прострочення.

Відповідач (позичальник) свої зобов`язання за договором кредиту не виконала належним чином, допустила прострочення в платежах і заборгованість по поверненню кредитних коштів за наданим позивачем розрахунком. При цьому, відповідачка, не подавши відзив, вимог позивача не спростувала, як і відсутності зобов`язань перед банком та їх розміру не спростувала.

Відповідно до ст.ст.12, 13 ЦПК України, суд розглядає справи на принципах змагальності і диспозитивності, у межах заявлених позовних вимог на підставі доказів, поданих учасниками справи.

Враховуючи дане правове обґрунтування та встановлені судом обставини, вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ізстаттею 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати в сумі 2 684 грн. 00 коп.

Керуючисьст.ст.207, 509, 526, 551, 626, 628, 633, 634, 1047-1050, 1054, 1055 ЦК України, ст.ст.12, 13, 15, 16, 19, 141, 274, 276, 277, 280 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги АТ «АБ «РАДАБАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН - НОМЕР_1 ), на користь Акціонерного товариства «Акціонерний банк «Радабанк» (код ЄДРПОУ 21322127) заборгованість по ліміту овердрафту № 1201620/Z03/34 від 04.09.2020 року у загальній сумі 8 597 грн. 54 коп., яка складається з: 5 000 грн. 00 коп. прострочена заборгованість по ліміту овердрафту та 3 597 грн. 54 коп. прострочена заборгованість по нарахованими відсотками.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН - НОМЕР_1 ), на користь Акціонерного товариства «Акціонерний банк «Радабанк» (код ЄДРПОУ 21322127) судовий збір в розмірі 2 684 грн. (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири грн.) 00 коп., сплачений останнім при подачі позову до суду.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його переглядякщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду Дніпропетровської області протягом тридцяти днів з дня його складення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя: І. О. Кобеляцька-Шаховал

СудНе вказано
Дата ухвалення рішення03.04.2025
Оприлюднено29.04.2025
Номер документу126897250
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —182/5636/23

Рішення від 03.04.2025

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Кобеляцька-Шаховал І. О.

Ухвала від 10.01.2024

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Кобеляцька-Шаховал І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні