Ухвала
від 23.04.2025 по справі 344/6462/25
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/6462/25

Провадження № 2/344/2925/25

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23 квітня 2025 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Атаманюк Б.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення, зобов`язання сплатити заборгованість за житлово-комунальні послуги,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з позовом до ОСОБА_2 про виселення, зобов`язання сплатити заборгованість за житлово-комунальні послуги.

У позові позивач просить суд:

- виселити відповідача - ОСОБА_2 з квартири, що належить позивачу на підставі права власності від 21.05.2019 року, та яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 ;

- визнати проживання відповідача у вказаній квартирі незаконним, таким, що здійснюється без правових підстав;

- зобов`язати відповідача ОСОБА_2 сплатити заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка виникла внаслідок його фактичного проживання у квартирі без правових підстав, після визначення точної суми на підставі документів, витребуваних у комунальних підприємств.

Таким чином позовна заява містить три вимоги, дві з яких є похідними (виселення та визнання проживання незаконним) немайнова вимога, та одна майнова вимога зобов`язання сплатити за житлово-комунальні послуги.

За вимогами ч. 4 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У частині 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Щодо немайнової вимоги позивача про виселення та визнання проживання відповідача незаконним, то позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункт 1.1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір»).

Щодо майнової вимоги про зобов`язання сплатити за житлово-комунальні послуги, то позивачу слід сплатити судовий збір з урахуванням ціни позову.

За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункту 1.2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір»).

Звертається увага, що в частині майнової вимоги позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 175 ЦПК України, оскільки позовна заява не містить зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються. При цьому, на цім етапі немає підстав для витребування доказів судом за клопотанням позивача, оскільки позивачем у позовній заяві не зазначено, які вживалися заходи для отримання цього доказу самостійно, не надано доказів вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Позивачу слід вжити заходи для отримання цього доказу самостійно, або надати суду докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу, та визначити точну суму заборгованості відповідача за житлово-комунальні послуги.

Таким чином, позивачу слід визначити суму заборгованості, яка підлягає до стягнення із відповідача та сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру у розмірі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункт 1.1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір»), а також судовий збір за вимогу немайнового характеру (виселення).

Щодо залучення до участі у справі третіх осіб Івано-Франківську філію ТзОВ «Газорозпридільні мережі України», ТзОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», ТзОВ «Прикарпатенерготрейд», ПАТ «автотранспортне підприємство-0928», ДМП «Івано-Франківськтеплокумеенерго», КП «Івано-Франківськводоекотехпром», ТзОВ «Громадська управляюча компанія», слід зазначити наступне.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Частиною 3ст. 53 ЦПК України встановлено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

При дослідженні змісту позову та позовних матеріалів не встановлено яким чином спір між сторонами у справі може вплинути на права та обов`язки зазначених юридичних осіб, які позивач просить залучити до справи третіми особами без самостійних вимог, та матеріали позову не містять підтвердження про те, що існує заборгованість по житлово-комунальних платежах відповідача.

З огляду на викладене, вважаю за необхідне на даній стадії процесу відмовити у задоволенні клопотання про залучення третіх осіб до участі у справі.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Тому позивачу слід належним чином виправити вказані недоліки позовної заяви.

У разі виправлення недоліків, нову позовну заяву необхідно подати разом із копіями заяв відповідно до кількості учасників процесу.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення, зобов`язання сплатити заборгованість за житлово-комунальні послуги - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення ним недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Богдан АТАМАНЮК

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення23.04.2025
Оприлюднено29.04.2025
Номер документу126897718
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про виселення (вселення)

Судовий реєстр по справі —344/6462/25

Ухвала від 23.04.2025

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Атаманюк Б. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні