Справа №639/2792/25
Провадження №2-о/639/88/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення заяви без руху
28 квітня 2025 року Новобаварський районний суд міста Харкова у складі судді Баркової Н.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Міністерство оборони України про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю,-
ВСТАНОВИВ:
25.04.2025 року представник заявника ОСОБА_1 адвокат Шевченко Д.С. звернулась до суду із заявою в порядку окремого провадження, зазначивши заінтересованою особою Міністерство оборони України, в якій просить суд встановити факт спільного проживання заявника разом з рідним братом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , однією сім`єю, як такі, що були пов`язані спільним побутом, мали взаємні права та обов`язки до дня його смерті.
Вказана заява містить відомості про те, що документ сформовано в системі «Електронний суд».
Суд, дослідивши матеріали заяви, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
В частині 3 ст. 294 ЦПК України зазначено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Також відповіднодо ч.5ст.177ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів)
Так, звертаючись до суду із заявою в порядку окремого провадження з вимогою про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю, заявник та її представник не зазначали яке саме юридичне значення має вказаний факт для заявника. Між тим з`ясування даного питання має визначальне значення для встановлення кола заінтересованих осіб.
Відповідно до ч. 1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши що позовну заяву, подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З огляду на викладене, заявнику або її представнику необхідно усунути зазначені вище недоліки заяви.
Керуючись ст.ст. 42, 175, 177, 185, 293, 294 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Міністерство оборони України про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення зазначених недоліків заяви 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Роз`яснити заявнику, що у разі не усунення нею недоліків заяви у встановлений строк, заява буде їй повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Баркова
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2025 |
Оприлюднено | 29.04.2025 |
Номер документу | 126901028 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Баркова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні