Ухвала
від 28.04.2025 по справі 922/3090/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"28" квітня 2025 р.м. ХарківСправа № 922/3090/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді: Прохорова С.А.

секретар судового засідання Кончаренко В.Ю.

розглянувши заяву ОСОБА_1 вх. №9808 у справі

за заявою ОСОБА_1 до Комунальне підприємство "Харківський вагоноремонтний завод" про визнання банкрутом розпорядник майна - арбітражний керуючий Гриценко Ігор Іванович за участю :

арбітражного керуючого - не з`явився

кредитора ОСОБА_2 (особисто)

представника ОСОБА_1 - Данілюк О.В.

представників Салівське трамвайне депо - Літвінова А.С., Марченко В.Ю.

представника ОСОБА_3 - не з`явився

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 11.11.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство Комунальне підприємство "Харківський вагоноремонтний завод", код ЄДРПОУ 34859507.

Введено процедуру розпорядження майном боржника строком до 10.02.2025.

Призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Гриценка Ігоря Івановича.

12.11.2024 здійснено офіційне оприлюднення на офіційному веб-сайті Судової влади України (Вищого господарського суду України) про відкриття справи про банкрутство боржника - Комунального підприємства "Харківський вагоноремонтний завод" (код ЄДРПОУ 34859507).

На адресу господарського суду після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про визнання банкрутом КП "Харківський вагоноремонтний завод", яке було 12.11.2024, надійшли заяви:

- Комунального підприємства "Салтівське трамвайне депо" в розмірі 1 504 672.91 грн,

- ОСОБА_3 в розмірі 205 980,14 грн інфляційних втрат та 87 981,64 грн 3% річних, нарахованих на заборгованість.

Вказані заяви були призначені до розгляду в попередньому засіданні.

21.04.2025 ОСОБА_1 було подано до суду заяву (вх. №9808) в якій останній просить суд витребувати у Департамента будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради документи, які підтверджують узгодження Департаментом щодо оплат Комунальним підприємством «Салтівське трамвайне депо» по зобов`язаннях Комунального підприємства "Харківський вагоноремонтний завод" за 2014-2020 роки.

Витребування вказаних документів заявник вважає за необхідне для розгляду судом заяви Комунального підприємства "Салтівське трамвайне депо" з грошовими вимогами до боржника, вважаючи, що згадані в заяві оплати були здійснені Комунальним підприємством "Салтівське трамвайне депо" як правонаступником Комунального підприємства "Харківський вагоноремонтний завод" на виконання рішення 31 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 26.02.2014 року № 1505/14 "Про припинення діяльності комунального підприємства "Харківський вагоноремонтний завод" шляхом реорганізації", а КП «Салтівське трамвайне депо» не могло на свій розсуд фінансувати потреби КП «Харківський вагоноремонтний завод» без погодження з Департаментом будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради.

Вирішуючи зазначене клопотання, суд виходить з наступного.

В провадженні Господарського суду Харківської області перебуває справа №922/3090/24 про банкрутство Комунального підприємства "Харківський вагоноремонтний завод", код ЄДРПОУ 34859507 на стадії розпорядження майном.

Ухвалою суду від 11.11.2024 про відкриття провадження у справі було призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Гриценка Ігоря Івановича.

В свою чергу суд зазначає, що розглядати заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника, що надійшли в установленому цим Кодексом порядку є обов`язком саме розпорядника майна, а не будь-якого іншого учасника справи, в тому числі й ініціюючого кредитора (ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства).

З урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником, розпорядник майна повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам (ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства).

В даному випадку, заявник - ОСОБА_1 , подаючи клопотання про витребування доказів в межах розгляду судом заяви з грошовими вимогами іншого кредитора, перебирає на себе функції арбітражного керуючого, що є неприпустимим у зважаючи на відмінність правового статусу розпорядника майна від правового статусу кредитора у справі про банкрутство.

В свою чергу, обов`язок доказування обґрунтованості вимог кредитора певними доказами у справах про банкрутство покладено законодавцем на заявника грошових вимог, а предметом спору в цьому випадку є вирішення питання про належне документальне підтвердження вимог кредитором-заявником.

Також суд зазначає, що розпорядником майна вже були розглянуті вимоги Комунального підприємства "Салтівське трамвайне депо" та було подано до суду повідомлення за результатами розгляду цих вимог, яке долучено судом до матеріалів справи.

Крім іншого, суд зазначає про те, що суд може витребувати при розгляді справи чи заяви не будь-які докази, а лише ті, що можуть підтвердити або спростувати обставини спірних прововідносин.

В даному випадку, заявником не наведено обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати саме в межах розгляду заяви з грошовими вимогами, оскільки судом при розгляді заяв з грошовими вимогами до боржника вирішується саме питання щодо наявності або відсутності грошового зобов`язання боржника перед кредитором.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні заяви ОСОБА_1 про витребування доказів.

Керуючись ст. ст. 2, 44, 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 81, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 вх. №9808 від 21.04.2025 про витребування доказів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення - 28.04.2025 та оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано 28.04.2025.

Суддя Прохоров С.А.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення28.04.2025
Оприлюднено30.04.2025
Номер документу126906360
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —922/3090/24

Ухвала від 08.05.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 05.05.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 05.05.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 05.05.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 05.05.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 05.05.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 28.04.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 28.04.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 28.04.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 28.04.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні