Ухвала
від 28.04.2025 по справі 177/957/25
КРИВОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 177/957/25

Провадження № 1-в/177/75/25

У Х В А Л А

Іменем України

28 квітня 2025 року м. Кривий Ріг

Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:

судді - ОСОБА_1

за участю:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

представника заявника ОСОБА_4

особи, стосовно якої вирішується питання ОСОБА_5

захисника ОСОБА_6

розглянувши у закритому судовому засіданні, в режимі відеоконференції, в залі суду в м. Кривому Розі заяву медичного директора Комунального підприємства «Дніпропетровська багатопрофільна клінічна лікарня з надання психіатричної допомоги» Дніпропетровської обласної ради ОСОБА_7 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом терміном на 6 місяців, -

ВСТАНОВИВ:

18.04.2025 року до суду надійшла вказана заява в якій заявник просить суд продовжити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом, строком на 6 місяців.

В обґрунтування заяви заявник зазначив, що ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 30.06.2023 року відносно ОСОБА_5 застосовано примусові заходи медичного характеру із звичайним наглядом.

Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 11.11.2024 року ПЗМХ у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом ОСОБА_5 продовжено та 14.01.2025 останній доставлений до психіатричного відділення №23 КП «Дніпропетровська багатопрофільна клінічна лікарня з надання психіатричної допомоги» ДОР за адресою: с. Кривбас Криворізького району Дніпропетровської області, де перебуває на даний час.

Оскільки, на даний час ОСОБА_5 потребує продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом, що підтверджено висновком комісії лікарів-психіатрів № 58 від 16.04.2025 року, заявник звернувся до суду із вказаною заявою.

Представник заявника, лікар-психіатр ОСОБА_4 просила задовольнити заяву з наведених у ній підстав та пояснила, що ОСОБА_5 страждає хронічним психічним захворюванням, незважаючи на проведене лікування психічний стан ОСОБА_5 залишається нестабільним, наявні грубі порушення з боку емоційно-вольової сфери, сфери мислення, відсутність критики до власного хворобливого стану та скоєного суспільно-небезпечного діяння, у зв`язку з чим ОСОБА_5 потребує продовження застосованих відносно нього примусових заходів медичного характеру зі звичайним наглядом.

ОСОБА_5 підтвердив факт отримання лікування (пігулки та ін`єкції), забезпечення належних умов утримання, але зазначав, що бажає повернутися до матері, з якою підтримує телефонний зв`язок.

Захисник вважав за необхідне задовольнити клопотання медичного закладу, з урахуванням медичних висновків про стан здоров`я ОСОБА_5 , що відповідатиме інтересам підзахисного.

Прокурор у судовому засіданні підтримав заяву про продовження застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_5 у виді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом, та просив задовольнити.

Суд, дослідивши матеріали заяви, заслухавши учасників судового засідання, приходить до наступного.

Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 30.06.2023 року у справі №591/1520/23 відносно ОСОБА_5 застосовано примусові заходи медичного характеру із звичайним наглядом, у зв`язку з вчиненням суспільно-небезпечного діяння, яке кваліфікується за ч.1 ст.125 КК України (а.с.7).

Ухвалою Роменського міськрайонного суду м. Суми від 07.04.2024 ОСОБА_5 продовжено застосування примусових заходів медичного характеру із звичайним наглядом (а.с.8).

Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 11.11.2024 року Новику продовжено ПЗМХ у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом та з 14.01.2025 останній доставлений до психіатричного відділення №23 КП «Дніпропетровська багатопрофільна клінічна лікарня з надання психіатричної допомоги» ДОР за адресою: с. Кривбас Криворізького району Дніпропетровської області де і перебуває на даний час (а.с. 4-5, 9).

Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 58 від 16.04.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на даний час продовжує страждати на хронічне психічне захворювання у вигляді параноїдної шизофренії з безперервним типом перебігу, параноїдний синдром та незважаючи на проведене лікування психічний стан ОСОБА_5 залишається нестабільним, наявні грубі порушення з боку емоційно-вольової сфери, сфери мислення, відсутність критики до власного хворобливого стану та вчиненого суспільно-небезпечного діяння. ОСОБА_5 рекомендовано продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом (а.с. 4-6).

Відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу», примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексами України, цим Законом та іншими законами. За рішенням суду, серед інших, може бути застосовано примусовий захід медичного характеру у виді госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.

Питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи іншого законного представника, у разі якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.

При цьому, згідно ч.4 ст. 19 Закону, особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення, продовження або про зміну застосування таких заходів. Після проведення огляду представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі психіатричну допомогу, направляє до суду за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що містить обґрунтування необхідності продовження зміни або припинення застосування примусового заходу медичного характеру відповідно. У подальшому продовження застосування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, що не перевищує 6 місяців.

Подібні за змістом положення містить і ст. 95 КК України, яка передбачає, що продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

В письмовій заяві та висновку комісії лікарів-психіатрів № 58 від 16.04.2025 року відносно ОСОБА_5 вказано, що внаслідок проведеного комплексного лікування, яке включало медикаментозну терапію та реабілітаційні програми, психічний стан пацієнта залишається нестабільним. У хворого наявні грубі порушення шизофренічного спектру у сфері мислення (паралогічно-аутистичне, амбівалентне, з асоціативними «розривами» мислення, зниження когнітивних функцій та інтелекту на тлі процесуального захворювання), виражені порушення всіх особистісних структур за шизофренічним типом, повна некритичнічність до проявів хвороби, порушення прогностичних здібностей, викривлення мотиваційного компоненту діяльності, соціальна дезадаптація та непродуктивність, а тому ОСОБА_5 рекомендовано продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом (а.с. 4-6).

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне задовольнити письмову заяву медичного директора Комунального підприємства «Дніпропетровська багатопрофільна клінічна лікарня з надання психіатричної допомоги» Дніпропетровської обласної ради ОСОБА_7 та продовжити ОСОБА_5 примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом.

Керуючись ст.ст. 372, 503, 512-514 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву медичного директора Комунального підприємства «Дніпропетровська багатопрофільна клінічна лікарня з надання психіатричної допомоги» Дніпропетровської обласної ради ОСОБА_7 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про продовження примусових заходів медичного характеру - задовольнити.

Продовжити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом, строком до 6 (шести) місяців.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Криворізький районний суд Дніпропетровської області протягом 7 /семи/ днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Повний текст ухвали складено о 08:30 год 29.04.2025

Суддя ОСОБА_1

СудКриворізький районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення28.04.2025
Оприлюднено30.04.2025
Номер документу126907738
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —177/957/25

Ухвала від 28.04.2025

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Березюк М. В.

Ухвала від 28.04.2025

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Березюк М. В.

Ухвала від 21.04.2025

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Березюк М. В.

Ухвала від 21.04.2025

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Березюк М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні