ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 187/511/25
2/0187/289/25
У Х В А Л А
"29" квітня 2025 р. смт. Петриківка
Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Караул О.А., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справіза позовною заявою ОСОБА_1 до Петриківської селищної ради, третя особа Петриківська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини ,-
В С Т А Н О В И В :
09.04.2025 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Петриківського районного суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Петриківської селищної ради, третя особа Петриківська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В позовній заяві зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його матір ОСОБА_2 , яка на час смерті хоча і не була зареєстрована, однак фактично проживала разом з позивачем за місцем мешкання останнього, у зв`язку з чим він вважав себе таким, що прийняв спадщину.
Ухвалою суду від 09.04.2025 позовну заяву ОСОБА_1 булозалишено без руху, надавши позивачу строк не пізніше п`яти днів з дня отримання ухвали суду,для усуненнявказаних вмотивувальній частиніухвали недоліків. А саме уточнити спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом, або визначити інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону.
Роз`яснено, що у випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали 10.04.2025 надіслано на адресу позивача, зазначену у заяві.
28.04.2025 на виконання зазначеної вище ухвали суду, позивач надав до суду заяву про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Суд зауважує на роз`ясненнях, які навів Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних у кримінальних справ у листі від 16.05.2013№ 24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування», за якими необґрунтованою є практика місцевих судів щодо визнання поважності причин пропуску строку подання заяви про прийняття спадщини фактичним користуванням і володінням майном спадкодавця або ж проживанням із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
В останньому випадку зазначені обставини є підставою для звернення з позовом або заявою (в залежності від наявності або відсутності спору щодо спадкового майна) про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не з позовом про надання додаткового строку для прийняття спадщини.
З оглядуна викладене,позивач подавдо судупо сутінову заявупро встановленняфакту постійногопроживання разоміз спадкодавцемна часвідкриття спадщини,яка маєрозглядатися упорядку окремогопровадження,що передбаченост.293ЦПК України,у зв`язкуз чимв канцеляріїсуду їйбуло зареєстрованояк окремусправу окремогопровадження №187/670/25,присвоєно окремийномер провадження№ 2о/0187/39/25та здійснено авто розподіл між суддями.
Тож, фактично позивач визначив інший спосіб захисту прав та інтересів, який не суперечить закону.
З наведеного вбачається, що позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, а саме не уточнив способи захисту прав та інтересів, передбачених законом, вибравши інший спосіб їх захисту.
У ч. 3, ч. 5 ст. 185 ЦПК України передбачено: якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
З урахуванням викладеного, позовну заяву ОСОБА_1 вважати неподаною і повернути позивачеві.
Подану ОСОБА_1 заяву про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, передати до канцелярії суду з метою здійснення її реєстрації в порядку ч. 2 ст. 14 ЦПК України та подальшого розподілу між суддями.
На підставі наведеного та керуючисьст. 185, 260 ЦПК України, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Петриківської селищної ради, третя особа Петриківська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини вважати неподаною та повернути позивачу разом із додатками.
Роз`яснити позивачу його право повторного звернення до суду після усунення умов, що стали підставою для залишення позовної заяви без розгляду.
Подану ОСОБА_1 заяву про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини передати до канцелярії суду.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя:О. А. Караул
Суд | Петриківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2025 |
Оприлюднено | 30.04.2025 |
Номер документу | 126907816 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Петриківський районний суд Дніпропетровської області
Караул О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні