Справа № 367/582/25
Провадження №2-о/367/158/2025
УХВАЛА
Іменем України
13 березня 2025 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Третяк Я.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім`ї Ірпінської міської ради Київської області, відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ОСОБА_2 , про усиновлення,
ВСТАНОВИЛА:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім`ї Ірпінської міської ради Київської області, відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ОСОБА_2 , про усиновлення, яка не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Окрім того, відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
За загальними правилами цивільного процесуального законодавства заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В роз`ясненнях, викладених у Постанові Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» зазначено, що суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Окрім того, згідно з приписами ч. 1 ст. 311 ЦПК України заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.
Відповідно до ч. 2 ст. 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи: 1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя; 2) медичний висновок про стан здоров`я заявника; 3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи; 4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; 5) інші документи, визначені законом.
Так, пунктом 91 Постанови Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» визначено, що для усиновлення дитини той з подружжя, хто бажає її усиновити, звертається з відповідною заявою до служби у справах дітей за місцем проживання дитини. До заяви додаються: копія паспорта громадянина України, копія паспорта іноземця або іншого документа, що засвідчує особу (у двох примірниках); копія свідоцтва про шлюб; висновок про стан здоров`я заявника; документ про наявність чи відсутність судимості; копія свідоцтва про народження дитини; письмова згода батьків дитини на усиновлення, засвідчена нотаріусом, або згода того з подружжя, дитину якого усиновлює інший з подружжя, та документ, який засвідчує відсутність другого з батьків дитини (копія свідоцтва про смерть або довідка про смерть, видана органом реєстрації актів цивільного стану, копія рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання недієздатним або безвісно відсутнім, довідка з органу реєстрації актів цивільного стану щодо запису відомостей про батька дитини тощо).
Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та документів складає акт обстеження житлово-побутових умов дитини, з`ясовує чи згодна дитина на усиновлення відповідно до пункту 72 цього Порядку, розглядає питання про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини і готує проект відповідного висновку.
Висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини оформляється на бланку районної, районної у м. Києві та м. Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, підписується головою (заступником голови), скріплюється печаткою та видається заявнику під розписку.
Разом з висновком заявнику повертаються пронумеровані, прошнуровані, скріплені печаткою та завірені підписом керівника (заступника керівника) служби у справах дітей документи, подані кандидатом в усиновлювачі.
У заяві про усиновлення зазначено, що заявник, його дружина та дитина, про усиновлення якої просить заявник, проживають у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
Разом з тим, серед матеріалів, які долучені до заяви, відсутній висновок органу опіки та піклування за місцем проживання дитини про доцільність усиновлення дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , заявником - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
До того ж, звертаючись до суду у січні 2025 року, заявник надає суду медичний висновок про його стан здоров`я від 31.07.2024.
Окрім того, до заяви не додано копії декларації про доходи заявника, документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням.
Так, на підтвердження обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, не надано жодного документу, який підтверджує той факт, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , дійсно є тещею заявника та матір`ю його дружини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
До того ж, у заяві взагалі не зазначено обставин щодо мотивів, на підставі яких ОСОБА_1 бажає усиновити дитину, обставин щодо строку спільного проживання заявника з дитиною однією сім`єю, його піклування про дитину, взаємовідносин, що склалися між ним та дитиною.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Додатково суд роз`яснює, що відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України у випадку повернення позовної заяви позивачу, це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Таким чином, заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім`ї Ірпінської міської ради Київської області, відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ОСОБА_2 , про усиновлення, підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання нової редакції заяви про усиновлення, в якій серед раніше зазначених обставин необхідно зазначити з посиланням на відповідні докази обставини щодо мотивів, на підставі яких ОСОБА_1 бажає усиновити дитину, обставин щодо строку спільного проживання заявника з дитиною однією сім`єю, його піклування про дитину, взаємовідносин, що склалися між ним та дитиною. Також, заявнику необхідно подати актуальний медичний висновок про стан його здоров`я, копію декларації про доходи заявника (з огляду на те, що він є фізичною особою - підприємцем), документи, що підтверджують право власності на жиле приміщення, а також - користування житловим будинком за адресою: АДРЕСА_1 . Окрім того, заявник має подати суду висновок про доцільність усиновлення, складений компетентним органом за місцем проживання дитини..
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261, 311, 312 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім`ї Ірпінської міської ради Київської області, відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ОСОБА_2 , про усиновлення - залишити без руху.
Заявнику надати строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду - 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк, заява відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Я. М. Третяк
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2025 |
Оприлюднено | 30.04.2025 |
Номер документу | 126909076 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Третяк Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні