Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
29.11.2010 р. 11:17 Справа № 2а-7808/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Зіньковського О. А., секретар судового засідання Васильєва А.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Прокурор Врадіївського району Миколаївської області, вул. Героїв Врадіївщини, 122,Врадіївка,Врадіївський район, Миколаївська область,56301
в інтересах держави в особі
Управління ПФУ в Врадіївському районі Мколаївської області, вул. Маяковського, 95,Врадіївка,Врадіївський район, Миколаївська область,56301
до
Відкритого акціонерного товариства " Врадіївська харчосмакова фабрика ", вул. Г. Врадіївщини, 133,Врадіївка,Врадіївський район, Миколаївська область,56301
про
стягнення заборгованості в сумі 1724,31 грн.
за участю представників:
від позивача: не з’явився
від відповідача: не з’явився
в засіданні приймає участь прокурор Брезіцький В.С. посвідчення № 97
Прокурором Врадіївського району Миколаївської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Врадіївському районі Миколаївської області пред’явлено позов до Відкритого акціонерного товариства "Врадіївська харчосмакова фабрика" про стягнення заборгованості в сумі 1724 грн. 31 коп. за несплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, у судове засідання не з’явився, про причину неприбуття суд не повідомив. Правом, передбаченим статтею 49 КАС України не скористався, письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є суду не надав.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи суд, -
встановив:
Відповідач є юридичною особою та відповідно до ст. 14, 15 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. № 1058-ІV є страхувальником та платником страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно п. 6 ст. 17 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до вимог п. 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Як вбачається з наданих матеріалів, відповідач має заборгованість по сплаті страхових внесків за період з грудня по липень 2009 року на суму 1724 грн. 31 коп..
Згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (а.с. 13-21), відповідач самостійно вираховував та надавав відомості про суми внесків позивачу, що підтверджуються підписами посадових осіб та печаткою Відкритого акціонерного товариства "Врадіївська харчосмакова фабрика".
Відповідно до пункту 5.1. статті 5 Закону України ”Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зобов’язання є узгодженим, оскільки було самостійно обчислене відповідачем у розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
В порушення підпункту 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України ”Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідач у добровільному порядку не сплатив узгоджену суму зобов’язання.
Згідно приписів підпункту 5.4.1. пункту 5.4. статті 5 Закону України ”Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума зобов’язання, не сплачена платником у визначені строки, вважається сумою боргу платника.
Наявність вказаної заборгованості підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягає сплаті за період з грудня по липень 2009 року, розрахунком заборгованості.
На час розгляду справи, відповідач у встановленому порядку вимогу позивача про сплату недоїмки не оскаржив, заборгованість у сумі 1724 грн. 31 коп. не сплатив.
Право прокурора на звернення до суду в інтересах держави передбачено ст.121 Конституції України, ст.60 Кодексу України про адміністративне судочинство та ст.ст.20, 36-1 Закону України “Про прокуратуру”.
За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.
Керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Врадіївська харчосмакова фабрика" (код ЄДРПОУ 02184501), на користь Управління Пенсійного фонду України в Врадіївському районі Миколаївської області (код ЄДРПОУ 20916675) заборгованість в сумі 1724 грн. 31 коп. (одна тисяча сімсот двадцять чотири грн. 31 коп.).
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О. А. Зіньковський
постанова складена у повному обсязі
02.12.2010 р.
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2010 |
Оприлюднено | 09.12.2010 |
Номер документу | 12692105 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Зіньковський О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні