Ухвала
від 29.04.2025 по справі 577/2519/24
СУМСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа №577/2519/24 Головуючий у суді у 1 інстанції - Потій Н. В.Номер провадження 22-ц/816/676/25 Суддя-доповідач - Собина О. І. Категорія - 36

У Х В А Л А

29 квітня 2025 року м. Суми

Сумський апеляційний суд у складі судді

Собини О. І., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 ,яка поданайого представником-адвокатом ШаповаленкомРусланом Олександровичем, на рішення Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 22 серпня 2024 року в цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Сумиобленерго»,в особіфілії «Конотопськийрайон електричнихмереж» Акціонерноготовариства «Сумиобленерго», до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованої електричної енергії,

УСТАНОВИВ:

Апеляційна скарга ОСОБА_1 не може бути прийнята апеляційним судом до розгляду та вирішено питання про відкриття апеляційного провадження, оскільки скарга подана після закінчення строків, встановлених статтею 354 ЦПК України, проте заявник не подав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження.

За змістом статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

З матеріалів справи вбачається, що суд постановив оскаржуване рішення 22 серпня 2024 року, його повний текст складено 27 серпня 2024 року (а.с. 98-102).

Закінчення тридцятиденного строку на подання апеляційної скарги припадає на 26 вересня 2024 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подана заявником до поштового відділення 27 вересня 2024 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження, при цьому клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважності причин його пропуску заявник до апеляційного суду не подав.

Згідно з ч. 3ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до ч. 4 ст. 357 ЦПК України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.

Таким чином, заявник апеляційної скарги має право надіслати на адресу суду заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважності причин пропуску строку.

Крім того, заявник подав до апеляційного суду клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення апеляційним судом рішення, мотивоване тим, що відповідач є пенсіонером і не має іншого додаткового доходу.

Відповідно до частин 1, 3 статті 136 ЦПКУкраїни суд,враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Також, вимогами статті 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1)розмір судовогозбору перевищує5відсотків розмірурічного доходупозивача фізичної особиза попереднійкалендарний рік;або 2)позивачами є: а)військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г)члени малозабезпеченоїчи багатодітноїсім`ї; ґ)особа,яка дієв інтересахмалолітніх чинеповнолітніх осібта осіб,які визнанісудом недієздатнимичи дієздатністьяких обмежена;або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Таким чином, єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору є майновий стан сторони.

На підтвердження свого майнового стану заявник жодних доказів апеляційному суду не надав.

Для вирішення клопотання заявника відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про судовий збір» апеляційному суду необхідно оцінити співвідношення розміру судового збору, що підлягає оплаті, з доходом заявника за попередній календарний рік, проте за відсутності доказів про доходи, суд позбавлений такої можливості, а тому заявлене клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.

При цьому, суд роз`яснює ОСОБА_1 про його право повторно звернутись із заявою про відстрочення сплати судового збору та надати належні та допустимі докази про свій майновий стан за весь попередній календарний рік (а саме: відомості з Державного реєстру фізичних осіб платників податків та довідку з Пенсійного фонду України про розмір отриманої пенсії) або сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги.

Щодо розміру судового збору, то він розраховується наступним чином.

За подання апеляційної скарги сплачується судовий збір у розмірі, визначеному підпунктом 6 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», який становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

За змістом ч.1, п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру юридичною особою сплачується судовий збір за ставкою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Станом на 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становив 3028 грн.

Враховуючи, що відповідач подав апеляційну скаргу на рішення суду, яким вирішено майнову вимогу за позовом юридичної особи, відповідно за подання апеляційної скарги підлягає до сплати судовий збір у розмірі 4542 грн, виходячи з наступного розрахунку: 3028грн х 150% = 4542 грн.

Реквізити для оплати:

Отримувач коштів - ГУК Сум.обл /Сумська МТГ/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37970404

Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримавача (МФО) 899998

Рахунок отримувача (IBAN) UA598999980313171206080018540

Код класифікації доходів бюджету 22030101

При сплаті судового збору поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір,за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Сумський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Докази оплати судового збору заявнику апеляційної скарги необхідно надати до Сумського апеляційного суду.

Частиною другою статті 357 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановленихстаттею 356цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положеннястатті 185цього Кодексу.

Згідно з частиною першою ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, якщо у встановлений судом строк не будуть виконані вимоги ухвали суду щодо надання клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, сплати судового збору, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.

Керуючись ст.185, ст. 354, п. 3 ч. 4 ст. 356, ч. 2, 3 ст. 357 ЦПК України, апеляційний суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення відмовити.

Апеляційну ОСОБА_1 ,яка поданайого представником-адвокатом ШаповаленкомРусланом Олександровичем, нарішення Конотопськогоміськрайонного судуСумської областівід 22серпня 2024року залишитибез руху.

Запропонувати ОСОБА_1 у строк не більше десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали надати до Сумського апеляційного суду заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду та доказ оплати судового збору.

Якщо заявником у встановлений судом строк не буде подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або вказані ним підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

У разі невиконання у встановлений строк інших вимог цієї ухвали, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.

Копію даної ухвали направити ОСОБА_1 (а.с. 2), адвокату Шаповаленку Руслану Олександровичу.

Суддя Сумського апеляційного суду О.І. Собина

СудСумський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення29.04.2025
Оприлюднено30.04.2025
Номер документу126925979
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —577/2519/24

Ухвала від 29.04.2025

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Собина О. І.

Рішення від 22.08.2024

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Потій Н. В.

Рішення від 22.08.2024

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Потій Н. В.

Ухвала від 13.08.2024

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Потій Н. В.

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Потій Н. В.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Потій Н. В.

Ухвала від 07.05.2024

Цивільне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Потій Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні