Герб України

Ухвала від 26.03.2025 по справі 757/60328/24-к

Київський апеляційний суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 757/60328/24-к Головуючий І-ї інстанції ОСОБА_1

Провадження № 11-сс/824/1179/2025 Доповідач: ОСОБА_2

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2025 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:

головуючого - ОСОБА_2 ,

суддів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

з секретарем - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві матеріали провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 24 грудня 2024 року, якою відмовлено у задоволенні скарги адвоката ОСОБА_6 , який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська мостобудівельна компанія», на бездіяльність уповноважених осіб Державного бюро розслідувань, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

В С Т А Н О В И Л А:

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 24 грудня 2024 року відмовлено у задоволенні скарги адвоката ОСОБА_6 , який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська мостобудівельна компанія», на бездіяльність уповноважених осіб Державного бюро розслідувань, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Прийняте рішення слідчий суддя вмотивував тим, що у поданій скарзі, викладені факти, які за своїм змістом та суттю не є повідомленням про вчинення кримінальних правопорушень, оскільки це повідомлення не містить об`єктивних даних, які підтверджували б реальність конкретної події кримінального правопорушення, наведені факти зводяться до не погодженнями з діями уповноважених осіб в рамках кримінального провадження. Відтак, з заяви вбачається, що факти, викладені у скарзі не свідчать про вчинення кримінального правопорушення, а викладені обставини свідчать про намагання заявника у поза процесуальний спосіб передбачений КПК України, оскаржити рішення та дії уповноважених осіб в рамках кримінального провадження.

Не погоджуючись з таким рішенням слідчого судді, представник ТОВ «Київська мостобудівельна компанія» - адвокат ОСОБА_6 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 24.12.2024 року по справі №757/60328/24-к, якою відмовлено у задоволенні скарги адвоката ОСОБА_6 в інтересах ТОВ «Київська мостобудівельна компанія» щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Постановити нову ухвалу, якою зобов`язати відповідальних осіб ДБР відповідно до вимог ст.214 КПК України внести до ЄРДР відомості за заявою ТОВ «Київська мостобудівельна компанія» (код ЄДРПОУ 42955300) (вхід. номер ДБР №4089зкп від 09.12.2024 року) про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.206, ч.1 ст.365 КК України.

На обґрунтування своїх апеляційних вимог зазначає про те, що незаконність оскаржуваної ухвали полягає в тому, що вона прямо порушує норми ст.214 КПК України. Разом з тим, слідчим суддею не було досліджено та надано належну оцінку доказам. Так, висновки, викладені в ухвалі від 24.12.2024 року, не підтверджуються доказами та є формальними.

Зазначає про те, що оскаржувана ухвала є такою, що перешкодила об`єктивному розгляду, з`ясуванню обставин справи, дослідженню доказів, порушила права заявника на справедливий суд та перешкодила суду в ухваленні законного та обґрунтованого рішення в подальшому.

Водночас, посилання слідчого судді на те, що начебто у заяві про вчинення кримінального правопорушення відсутні самі обставини його вчинення, не відповідає дійсності. Так, в заяві про вчинення кримінального правопорушення викладені обставини, що свідчать про навмисне, необґрунтоване перешкоджання детективами БЕБ господарській діяльності ТОВ «КМК», тобто порушення ч.3 ст.206 КК України, протидія законній господарській діяльності. Так, детективами БЕБ обшук був організований у такий спосіб, що на три дні унеможливив роботу усього адміністративного персоналу ТОВ «КМК», оскільки детективи БЕБ заборонили доступ працівників до будь-яких офісних приміщень за адресою проведення обшуку, незалежно від того, чи проводився в період такої заборони обшук у цих приміщеннях (порушення ч.2 ст.236 КПК України).

Таким чином, шкода полягає зокрема, але не виключно, у тому, що неможливість доступу до робочих місць працівниками ТОВ «КМК», зокрема, працівниками виробничо-технічного відділу, які забезпечують технічний супровід виконання робіт на об`єктах, у тому числі на аварійному мосту Метро у м. Києві, призвела до призупинення виконання технічно складних робіт на об`єктах та негативно вплинула на дотримання підприємством графіків виконання робіт.

Зазначає про те, що під час обшуку детективами вилучена без докладного опису проектно-кошторисна документація, яка стосується виконання робіт на об`єкті «Реставрація з пристосуванням автопроїздів мосту Метро через р. Дніпро (Протиаварійні роботи)». Зазначена документація не зазначена в ухвалі від 26.11.2024 та не стосується кримінального провадження №72023000110000047 від 19.06.2023. Вилучення зазначеної документації створює істотні перешкоди у виконанні ТОВ «КМК» робіт на об`єкті критичної інфраструктури міста Києва.

Крім того, у зв`язку з вилученням проектно-кошторисної документації по об`єкту «Реставрація з пристосуванням автопроїздів мосту Метро через р. Дніпро (Протиаварійні роботи)» ТОВ «КМК» позбавлене можливості оформити акти приймання-передачі виконаних будівельних робіт по об`єкту за листопад 2024 року, а отже, отримати за них оплату, виплатити заробітну плату, придбати необхідні матеріали для подальшого виконання робіт та розрахуватись зі своїми контрагентами за вже отримані товари, роботи та послуги.

Під час проведення обшуку в приміщеннях, які використовуються ТОВ «КМК», детективами БЕБ було повідомлено, що в період з 21.11.2024 та протягом 20 робочих днів Головним управлінням ДПС у м. Києві проводиться планова документальна перевірка ТОВ «КМК» за період діяльності з 16.04.2019 по 30.09.2024, відтак збереження документів ТОВ «КМК» є критично важливим для проходження перевірки та запобігання необґрунтованим санкціям з боку органів ДПС України. Проте, під час перевірки детективи свідомо вчинили безлад у документах, що належать ТОВ «КМК», розформували папки, розброшурували зшиті блоки документів, а також без докладного опису вилучили значну частину документів фінансово-господарської діяльності ТОВ «КМК».

Таким чином, на переконання апелянта, враховуючи вищевикладені порушення, детективи БЕБ усвідомлюючи, що порушують норми КПК та КК України, під час проведення обшуку діяли умисно, використовуючи своє службове становище, виходячи за межі наданих їм повноважень, чим завдали шкоди правам та інтересам працівників та ТОВ «КМК», тим самим порушили ч.1 ст.365 КК України, перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу.

Звертає увагу на те, що кримінальним процесуальним законодавством не передбачено подання будь-яких інших документів, крім подачі самої скарги на бездіяльність слідчого, прокурора, у разі оскарження заявником, потерпілим чи його представником чи законним представником бездіяльності слідчого, прокурора, що полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР після отримання заяви про кримінальне правопорушення.

В судове засідання представник заявника не з`явився, про дату, час та місце розгляду провадження за апеляційною скаргою був повідомлений у спосіб, передбачений кримінальним процесуальним законом.

Колегія суддів вирішила за можливе розглянути дану справу за відсутності представника заявника, що не суперечить положенням ч. 4 ст. 405 КПК України.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали суду першої інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла наступного.

Пунктом 1 частини 1 ст. 303 КПК України визначено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржена бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.

Згідно з ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.

Пунктом 4 ч. 5 ст. 214 КПК України передбачено, що до ЄРДР має бути внесено короткий виклад обставин про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела.

На підставі Розділу ІІ Положення про ЄРДР, порядок його формування та ведення, затвердженого наказом Генерального прокурора України № 298 від 30.06.2020 року, відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела, повинні відповідати вимогам пункту 4 частини п`ятої статті 214 КПК України, зокрема мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

До ЄРДР вносяться не будь-які заяви, які надходять до органів досудового розслідування, а лише ті, що містять відомості про кримінальне правопорушення, коли такі відомості викладені особою в заяві чи повідомленні про кримінальне правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 11 КК України кримінальним правопорушенням є передбачене цим Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб`єктом кримінального правопорушення.

Аналіз положень КПК України дає підстави для висновку, що реєстрації в ЄРДР підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті з них, з яких вбачаються вагомі обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення (внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, передбачено положеннями ч. 1 ст. 214 КПК України, а прийняття і реєстрація заяв, передбачено положеннями ч. 4 ст. 214 КПК України). При цьому, такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують реальність події кримінального правопорушення, а саме час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення.

Таким чином положення частини 4 ст. 214 КПК України не є тотожними вимогам частини 1 ст. 214 КПК України, оскільки внесенню до ЄРДР підлягають лише ті відомості, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

З наданих апеляційному суду матеріалів вбачається, що у скарзі на бездіяльність слідчого ДБР, ОСОБА_6 зазначав, що у своїй заяві від 09.12.2024 року, ним було вказано про вчинення старшим детективом Головного підрозділу детективів БЕБ України ОСОБА_7 та іншими детективами кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.206, ч.1 ст.365 КК України.

Слідчим суддею в ухвалі вірно встановлено, що у поданій скарзі викладені факти, які за своїм змістом та суттю не є повідомленням про вчинення кримінальних правопорушень, оскільки це повідомлення не містить об`єктивних даних, які підтверджували б реальність конкретної події кримінального правопорушення. Наведені факти зводяться до не погодженням з діями уповноважених осіб в рамках кримінального провадження.

Апеляційний суд, перевіривши доводи апеляційної скарги щодо порушення вимог положень ст.214 КПК, вважає обґрунтованим висновок слідчого судді про те, що висловлених у заяві тверджень недостатньо для висновку про наявність кримінальних правопорушень. Враховуючи наведене, ухвала слідчого судді є вмотивованою та підстав для її скасування за доводами апеляційної скарги не вбачається.

Керуючись ст.ст. 404, 407 КПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу представника - адвоката ОСОБА_6 залишити без задоволення.

Ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 24 грудня 2024 року, якою відмовлено у задоволенні скарги адвоката ОСОБА_6 , який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «МІСТІНДУСТРІЯ», на бездіяльність уповноважених осіб Державного бюро розслідувань, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань - залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:




ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення26.03.2025
Оприлюднено01.05.2025
Номер документу126932655
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —757/60328/24-к

Ухвала від 26.03.2025

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Яковлева Вікторія Сергіївна

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні