Справа № 302/295/25
Номер рядка звіту 71
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(в повному обсязі)
25.04.2025 селище Міжгір`я
Міжгірський районний суд Закарпатської області
в особі головуючого судді Кривка В. П.,
з участю: секретарка судового засідання Липей В.В.,
позивачка- ОСОБА_1 ,
представниця позивачки - адвокатка Керита М.В.,
представниця органу опіки та піклування - Пискач Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокатка Керита М.В., до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: орган опіки та піклування виконавчого комітету Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 стосовно малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та призначення опікуном ОСОБА_1 ,-
В С Т А Н О В И В:
Короткий зміст позовних вимог та доводів позивачки
26.02.2025 року в інтересах позивачки її представниця-адвокатка Керита М.В. подала до суду вищенаведений позов, який обґрунтовано таким.
08.08.2013 року між ОСОБА_6 та відповідачем було укладено шлюб. У шлюбі в них народилося двоє дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . 05.10.2018 року рішенням Міжгірського районного суду Закарпатської області шлюб між ОСОБА_6 та відповідачем було розірвано. Після розірвання шлюбу в них народилася дитина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Рішенням Міжгірського районного суду від 11.09.2019 року було вирішено стягнути із відповідача аліменти на утримання їх неповнолітнього сина ОСОБА_5 , у твердій грошовій сумі в розмірі 1000 гривень, щомісячно. ІНФОРМАЦІЯ_4 померла мати дітей - ОСОБА_6 . До смерті померла з дітьми фактично проживала в АДРЕСА_1 , разом з її мамою, ОСОБА_1 . Батько дітей відповідач більше п`яти років не проживає за місцем реєстрації, від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню дітей ухиляється, не цікавиться життям дітей, не відвідував їх при житті матері- ОСОБА_6 , і не відвідує їх на даний момент, незважаючи на смерть їх матері. За наявною інформацією, він проживає за межами України. Діти: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , після смерті матері по теперішній час проживають разом з бабусею - ОСОБА_1 . Позивачка вважає, що має місце винна поведінка відповідача по відношенню до дітей, що виразилося у нехтуванні обов`язками як батька по відношенню до дітей: відповідач не бачиться та не спілкується з дітьми, не піклується про їх фізичний та духовний розвиток, не цікавиться їх навчанням та позашкільними вподобаннями, не приїхав в Україну, незважаючи на те, що мати дітей померла. Вказаною бездіяльністю (умисним невиконанням батьківських обов`язків) відповідач порушує права дітей на належне батьківське виховання. 27 грудня 2024 року позивачка звернулася до органу опіки та піклування Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області з заявою про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно його малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , а у лютому 2024 року вона звернулася до органу опіки та піклування з заявою про призначення її опікуном малолітніх дітей.
Винесені в справі процесуальні рішення
Ухвалами Міжгірського районного суду Закарпатської області від:
- 28.02.2025 року прийнято позовну заяву ОСОБА_1 до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження;
-28.03.2025 року закрито підготовче провадження в справі та призначено справу до судового розгляду по суті.
Позиції учасників справи за змістом процесуальних заяв
Сторона позивача підтримала заявлений позов. Додатково позивачка повідомила в судовому засіданні, що батько її онуків перебуває на заробітках в Угорщині і йому відомо про розгляд зазначеної справи в суді.
Відповідач у судові засідання на підготовче провадження і на розгляд справи не з`явився, не подав відзиву на позов або ж будь-яку іншу процесуальну заяву по суті позову. Відповідач належно повідомлявся про розгляд справи шляхом надсилання йому копії ухвали про відкриття провадження в справі за відомим місцем його реєстрації та проживання в АДРЕСА_2 . За повідомленням пошти судові документи йому не вручені, бо адресат відсутній за вказаною адресою. Відповідач також два рази повідомлявся про судові засідання в справі шляхом смс інформуванням на особовий номер засобу мобільного зв`язку. Згідно з довідкою, сформованою в програмі «Діловодство суду. Електронний суд» зазначені повідомлення доставлені адресату своєчасно.
Згідно з положеннями статті 223 ЦПК України, суд постановив розглянути справу за відсутності відповідача.
Третя особа орган опіки і піклування Міжгірська селищна рада в особі уповноваженої представниці керівника служби в справах дітей Ю. Пискач позовні вимоги підтримала повністю. У судовому засіданні цю позицію представниця обґрунтувала тим, що згідно з висновком органу опіки і піклування визнано доцільним позбавити батьківських прав відповідача стосовно його малолітніх дітей на тій підставі, що відповідач самоусунувся від виховання дітей протягом більше п`яти років, не виконує своїх батьківських обов`язків, не контактує наживо з дітьми, не цікавиться їх життям, освітнім рівнем, формально в мінімальному розмірі виконує аліментні зобов`язання примусово за рішеннями судів. Під час телефонного контакту на засіданні комісії з питань опіки і піклування відповідач пояснив, що перебуває в Угорщині в місті Будапешт, не прибуде в Україну у зв`язку із збройною агресією РФ. Відповідач також висловився, що не бажає, щоб його позбавили батьківських прав стосовно його малолітніх дітей, має намір у майбутньому оформити відстрочку від служби у ЗСУ на підставі наявності та утримання трьох дітей і не планує у зв`язку з цим в найближчий час прибути в Україну. Представниця проінформувала суд про те, що бабуся дітей по лінії батька (мати відповідача) мешкає в місті Мукачево, її повідомлено про порушене в органі опіки і піклування питання стосовно дітей і їх батька, однак вона не виявила зацікавленості і не подала жодних заяв з цього приводу. Представниця також повідомила, що не зважаючи на позицію відповідача орган опіки і піклування на засіданні комісії проголосував за позбавлення його батьківських прав з огляду на те, що мати дітей померла і вони потребують терміново встановлення опіки і призначення опікуна. Просить узяти до уваги винесене органом опіки рішення про призначення опікункою дітей їх бабусю (по лінії матері), тобто позивачку, з якою діти фактично проживають після раптової смерті їх матері.
Оцінивши позиції учасників справи, подані в справу докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Встановлені судом обставини
ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Репинне Міжгірського району Закарпатської області, про що 04.04.2014 року складено відповідний актовий запис за №7, його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_6 , що вбачається з свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 .
ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_6 в с.Репинне Міжгірського району Закарпатської області, про що 06.02.2017 року складено відповідний актовий запис за №2, його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_6 , що вбачається з свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 .
ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в смт.Міжгір`я Міжгірського району Закарпатської області, про що 21.12.2018 року складено відповідний актовий запис за №379, його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_6 , що вбачається з свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 .
Рішенням Міжгірського районного суду Закарпатської області від 05.10.2018 року (справа №302/899/18) шлюб, що укладено між ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , який зареєстрований виконкомом Репинської с/ради Міжгірського р-ну Закарпатської обл. за актовим записом №4 від 08.08.2013 - розірвано; стягнуто із ОСОБА_2 в користь ОСОБА_6 на утримання синів ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі по 1000 (одна тисяча) грн. щомісячно на кожну дитину, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину по віку передбаченого ст.182 СК України до їх повноліття починаючи з 18.07.2018. Це рішення суду набрало законної сили 06.11.2018 року.
Рішенням Міжгірського районного суду Закарпатської області від 11.09.2019 року (справа №302/543/19) стягнуто із ОСОБА_2 в користь ОСОБА_6 на утримання сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі по 1000 (одну тисячу) грн. щомісячно на дитину до його повноліття, починаючи з 07.05.2019. Це рішення суду набрало законної сили 12.10.2019 року.
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , померла ІНФОРМАЦІЯ_4 в м.Ужгород Ужгородського району Закарпатської області у віці 35 років, про що 16.12.2024 року складено відповідний актовий запис за №128, що вбачається з свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 .
Згідно з витягами з Реєстру територіальної громади станом на 28.02.2024 року місце проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстроване в АДРЕСА_2 .
Згідно з довідкою Репинського старостинського округу Міжгірської селищної ради №540 від 26.12.2024 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5., фактично проживає в АДРЕСА_1 , разом з нею до дня смерті проживала її дочка ОСОБА_6 разом з її дітьми: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які були зареєстровані в АДРЕСА_2 .
Згідно з довідкою Репинського старостинського округу Міжгірської селищної ради №541 від 26.12.2024 року колишній зять ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_9., зареєстроване місце проживання якого є в АДРЕСА_2 , більше п`яти років не проживає на території Репинського старостинського округу.
Згідно з висновком служби у справах дітей Міжгірської селищної ради про доцільність позбавлення батьківських прав батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , який затверджений рішенням виконкому Міжгірської селищної ради від 21.02.2025 року №44, орган опіки та піклування вважає за доцільне при вирішення питання судом позбавити батьківських прав ОСОБА_2 по відношенню до його малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Цей висновок обґрунтований, зокрема таким. Відповідач залишив сім`ю до народження молодшого сина, діти постійно проживали з мамою та бабою (позивачкою), а батько жодним чином не цікавився дітьми, не піклувався про них, не проявляв заінтересованості в їхній подальшій долі, не цікавився успіхами у навчанні, станом здоров`я, не піклувався про фізичний і духовний розвиток дітей, підготовкою до самостійного життя, зокрема не забезпечував необхідним медичним доглядом, лікуванням дітей, не надавав доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяв засвоєнню дітьми загальновизнаних норм моралі; не виявляв інтересу до їхнього внутрішнього світу; не створював умов для отримання ними освіти. Мама дітей, ОСОБА_6 , важко захворіла і ІНФОРМАЦІЯ_4 померла. Батько дітей проживає вже більше п`яти років за кордоном. У телефонному режимі батько був повідомлений про те що його колишня дружина померла, однак на поховання приїхати не зміг. У телефонній розмові батько повідомив, що проживає у Будапешті, просив не позбавляти його батьківських прав, вважає що підстав не має, адже він сплачує аліменти на утримання дітей у розмірі 3000 грн щомісячно на всіх дітей. На засідання комісії з питань захисту прав дитини, яке відбувалося 19.02.2025 року була присутня бабуся дітей ОСОБА_1 , яка пояснила, що батько з дітьми не спілкується взагалі, після смерті її дочки телефонував старшому сину у нетверезому стані, на думку дитини, сказав йому що приїде і забере їх до себе, на що ОСОБА_3 відповів що бажає і надалі проживати з бабусею, ці слова розізлили батька і він почав кричати та висловлюватися нецензурною лексикою. ОСОБА_2 покладених законом на батьків обов`язків, не виконує, не бере педагогічної, моральної чи будь-якої іншої участі у вихованні дітей. Усі питання щодо виховання дітей вирішуються бабусею дітей ОСОБА_1 , самостійно без участі та підтримки з боку батька.
Згідно з висновком служби у справах дітей Міжгірської селищної ради про доцільність встановлення опіки та відповідність інтересам малолітніх дітей, який затверджений рішенням виконкому Міжгірської селищної ради від 19.03.2025 року №37, орган опіки та піклування вважає за доцільне при вирішенні питання судом призначити ОСОБА_1 опікуном над малолітніми дітьми: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Цей висновок обґрунтований, зокрема таким. Позивачка до кримінальної відповідальності не притягалася, не знятої чи не погашеної судимості не має, у розшуку не перебуває. Для дітей створені належні умови для виховання та повноцінного розвитку. Позивачка є бабусею дітей по материнській лінії, є здоровою та перебуває на обліку опікунів/ піклувальників в службі у справах дітей Міжгірської селищної ради.
У судовому засіданні суд заслухав думку дітей з приводу розглядуваної справи в присутності їх бабусі позивачки і представника органу опіки і піклування.
Малолітні ОСОБА_4 (восьмирічного віку) і ОСОБА_5 (шестирічного віку) пояснили, що проживають разом з бабусею ОСОБА_1 в селі Репинне і там же навчаються в загальноосвітній школі, їх мама померла ІНФОРМАЦІЯ_4 внаслідок хвороби, батька вони не пам`ятають, бо коли він залишив їх і маму вони були дуже маленькі. Діти також повідомили, що про батька знають з розповідей бабусі і старшого брата ОСОБА_3 , який спілкується з батьком по телефону зрідка. За рівнем свого розвитку малолітні ОСОБА_4 і ОСОБА_2 належно не усвідомлюють, що таке позбавлення батьківських прав.
Малолітній ОСОБА_3 (11 років) пояснив, що батько раніше проживав з ними та мамою, однак після розірвання між ними шлюбу батько не проживає з ними вже більше п`яти років. ОСОБА_3 також повідомив, що батько перебуває за кордоном України (з його слів у місті Будапешт Угорщина). Інколи йому телефонує. Востаннє телефонував після смерті матері, ймовірно, перебуваючи в нетверезому стані, і повідомив, що як закінчиться війна він приїде і можливо їх забере до себе. Натомість ОСОБА_3 відповів йому, що він і його брати хочуть жити в Україні з бабусею ОСОБА_1 . На цю відповідь батько розізлився і вживав нецензурні слова. ОСОБА_3 висловився, що частково розуміє, що таке позбавлення батьківських прав і вважає, що їх опікуном має бути ОСОБА_1 .
Нормативно-правове обґрунтування висновку суду
Згідно з статтею 164 ч.1 пункт 2 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він, зокрема ухиляються від виконання своїх обов`язків щодо виховання дитини.
Згідно з статтею 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Статтею 166 частинами 1,2 СК України передбачено правові наслідки позбавлення батьківських прав :
- особа, позбавлена батьківських прав:
1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов`язків щодо її виховання;
2) перестає бути законним представником дитини;
3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім`ям з дітьми;
4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;
5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов`язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);
6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.
- Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.
Згідно з статтею 168 частина 1 СК України мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду із заявою про надання їм права на побачення з дитиною. Суд може дозволити разові, періодичні побачення з дитиною, якщо це не завдасть шкоди її життю, здоров`ю та моральному вихованню, за умови присутності іншої особи.
Статтею 169 СК України передбачено поновлення батьківських прав у судовому порядку.
Згідно з статтею 171 СК України враховується думка дитини при вирішенні питань, що стосуються її життя, якщо дитина може висловити свою думку, у тому силі й при вирішенні спору про позбавлення батьківських прав чи поновлення батьківських прав.
Статтею 243 СК України передбачено:
- опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування;
- опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування - над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років;
- опіка, піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним кодексом України.
Статтею 244 СК України передбачено:
- опікуном, піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа.
- при призначенні дитині опікуна або піклувальника органом опіки та піклування враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини;
- не можуть бути опікунами, піклувальниками дитини особи, зазначені в статті 212 цього Кодексу.
З уставлених судом обставин справи видно, що малолітні діти ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1., ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2., ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3., вже більше п`яти років проживають окремо від батька ОСОБА_2 у зв`язку з розірванням шлюбу між батьком і матір`ю. Батько їх утримує за рішенням судів, які постановлені в порядку примусового стягнення аліментів на кожну дитину в твердій грошовій сумі по 1000 гривень щомісячно на кожну дитину. Батько зазначений період не спілкується належно з дітьми, зокрема не навідує їх за місцем проживання чи навчання, не цікавиться їх навчанням і позашкільним життям до дозвіллям. У грудні 2024 року мати дітей померла унаслідок раптового тяжкого захворювання. З того часу діти проживають з бабусею (позивачкою), яка фактично опікується ними, забезпечує та контролює їх навчання в загальноосвітній школі за місцем проживання в селі Репинне Хустського району Закарпатської області. Батько дітей тривалий час перебуває за кордоном України і зрідка спілкується по мобільному зв`язку зі старшим сином ОСОБА_3 . Батько дітей не з`явився на засідання комісії органу опіки і піклування, а також на розгляд справи і не подав свою позицію в письмовій формі щодо змісту висновку органу опіки і піклування, позову про позбавлення його батьківських прав.
Суд констатує, що батько практично усунувся від виконання свого батьківського обов`язку щодо виховання дітей в особливий період, а саме під час воєнного стану у зв`язку з повномасштабною збройною агресією РФ проти України, починаючи з 24.02.2022. Обов`язок по утриманню дітей батько, по суті, виконує формально на підставі примусового виконання судових рішень і в мінімальному розмірі, передбаченому законодавством. Батько також не вжив належних заходів щодо виховання дітей, організації їх життя, навчання після смерті матері дітей. Суд вважає, що рідкісні контакти по мобільному зв`язку з старшим сином не можуть визнаватись належною участю батька в піклуванні малолітніх дітей з огляду на виняткові та складні обставини їх життя, зокрема після смерті їх матері.
Касаційний Цивільний Суд Верховного Суду надав такі правові позиції в справах за подібними (аналогічними обставинами) :
«Лише факт заперечення проти позову про позбавлення батьківських прав не свідчить про інтерес до дитини (дітей) та реальне бажання зміни ти поведінку на краще, а позбавлення батьківських прав не тягне невідворотних наслідків, бо не позбавляє особу права спілкуватися з дитиною (дітьми), бачитися з нею (ними), звернутися до суду з позовом про поновлення батьківських прав» (постанова від 19.02.2025 у справі № 147/277/24 за обставинами відсутності піклування і контактів батька з дитиною протягом більше 5 років);
«Проживання батька протягом значного часу на території іншої держави без участі у ви хованні дітей, піклуванні про них тощо, а також обізнаність про їх важку життєву ситуацію, пов`язану зі смертю матері, - є достатніми підставами для позбавлення його батьківських прав, що не є порушенням статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка передбачає право особи на повагу до свого сімейного життя» (постанова від 26.04.2022 у справі № 520/8264/19).
З огляду на встановлені обставини, викладене обґрунтування, суд дійшов переконання, що задоволення позову відповідає найкращим інтересам малолітніх дітей.
Суд також вважає правильним рішення органу опіки і піклування про призначення малолітнім дітям, які залишились без батьківської опіки, опікункою в особі бабусі дітей по материнській лінії споріднення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5. Адже вона після смерті матері організувала проживання дітей з нею, піклується про них, забезпечуючи створення відповідних матеріально-побутових умов та здійснює контроль за їх навчанням у школі. Вік малолітніх дітей, відсутність батьківського піклування, відомості про особу опікуна, ставлення до неї дітей та їх бажання повністю відповідають положенням статей 243, 244 СК України.
Судових витрат до стягнення у користь держави в справі не має. Позивачкою та її представником не подано клопотання (заяви) про розподіл судових витрат у тому числі судового збору, сплаченого за подання позову.
Керуючись ст.ст.263-265, 268, 273 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позов задовольнити повністю.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_5 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , стосовно його малолітніх дітей:
- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Встановити опіку над малолітніми дітьми: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 і призначити їх опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 .
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано безпосередньо в Закарпатський апеляційний суд або через Міжгірський районний суд Закарпатської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення набирає законної сили згідно з ст. 273 ЦПК України.
Копію рішення надіслати відповідачу на відому в справі адресу, а також в орган опіки та піклування.
Повне рішення складено 29.04.2025 року.
Суддя: В. П. Кривка
Суд | Міжгірський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2025 |
Оприлюднено | 02.05.2025 |
Номер документу | 126941375 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Міжгірський районний суд Закарпатської області
Кривка В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні