Ухвала
від 29.04.2025 по справі 748/1307/25
ЩОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2/748/737/25

Єдиний унікальний № 748/1307/25

УХВАЛА

про відкриття провадження

29 квітня 2025 рокум. Чернігів

Чернігівський районнийсуд Чернігівськоїобласті вскладі головуючоїсудді КостюковоїТ.В.,перевіривши відповідністьпозовноїзаяви ОСОБА_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 ,зареєстрованої заадресою: АДРЕСА_1 ,яка діїв інтересахмалолітньої дитини ОСОБА_2 ,РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрованоїза адресою: АДРЕСА_1 до ОСОБА_3 ,РНОКПП НОМЕР_3 ,зареєстрованого заадресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_4 ,РНОКПП НОМЕР_4 ,зареєстрованої заадресою: АДРЕСА_2 ,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог щодопредмета спору:Відділ державноїреєстрації актівцивільного стануу містіЧернігові Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції,код ЄДРПОУ04014235,адреса місцезнаходження:14013,Чернігівська область,Чернігівський район,м.Чернігів,вул.Василя Тарновського,буд.15,Управління (служба)у справахдітей Чернігівськоїміської ради,код ЄДРПОУ43649710,адреса місцезнаходження: 14000,Чернігівська область,Чернігівський район,м.Чернігів,Івана Мазепи,буд.19,Чернігівська районнадержавна нотаріальнаконтора Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції,код ЄДРПОУ02901782,адреса місцезнаходження:14027,Чернігівська область,Чернігівський район,м.Чернігів,вул.Шевченка,буд.48,Головнеуправління Пенсійного фонду України в Чернігівський області, код ЄДРПОУ: 21390940, місцезнаходження: 14005, Чернігівська область, Чернігівський район, м. Чернігів, вул. П`ятницька, буд.83-А, Міністерство оборони України, код ЄДРПОУ: 00034022, місцезнаходження: 03168, м. Київ, пр-т Повітряних Сил, буд.6, про встановлення факту батьківства та внесення змін до актового запису про народження,

вимогам ст.ст.19, 27-30, 175, 177 ЦПК України, -

В С Т А Н О В И В:

25.04.2025 року, представник позивача адвокат Кравченко Володимир Володимирович, діючи на підставі ордеру на надання правничої допомоги серії СВ №1121095 від 23.04.2025 та в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом, в якому просить встановити факт батьківства ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , по відношенню до дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , та зобов`язати Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни до актового запису №441 від 13 травня 2023 року про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вказавши батьком дитини - ОСОБА_5 .

Позовна заява відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства щодо форми та змісту. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.

Позовна заява підсудна Чернігівському районному суду Чернігівської області та підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно довимог ст.189ЦПК України,з метоюостаточного визначенняпредмета спорута характеруспірних правовідносин,позовних вимогта складуучасників судовогопроцесу;з`ясування запереченьпроти позовнихвимог;визначення обставинсправи,які підлягаютьвстановленню,та зібраннявідповідних доказів;вирішення можливихвідводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, необхідно провести підготовче провадження.

У позовній заяві, представником позивача - адвокатом Кравченком В.В., заявлено клопотання про витребування доказів, яке суд сприяючи в реалізації процесуальних прав сторін, та з урахування предмету позову та обставин, які підлягають дослідженню та доведенню, вважає за доцільне задовольнити.

Крім того, до позовної заяви представником позивача додано клопотання про призначення амбулаторної молекулярно-генетичної експертизи, яке суд, сприяючи в реалізації процесуальних прав сторін, та з урахування, розгляду справи за правилами загального позовного провадження, вважає за доцільне розглянути у підготовчому засіданні.

На підставі викладеного, керуючисьст.ст.5, 84, 187, 189, 260, 261 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Прийняти позовнузаяву дорозгляду тавідкрити загальнепозовне провадженняв цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 ,яка діїв інтересахмалолітньої дитини ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог щодопредмета спору:Відділ державноїреєстрації актівцивільного стануу містіЧернігові Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції,Управління (служба)у справахдітей Чернігівськоїміської ради,Чернігівська районнадержавна нотаріальнаконтора Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції,Головнеуправління Пенсійного фонду України в Чернігівський області, Міністерство оборони України про встановлення факту батьківства та внесення змін до актового запису про народження.

Призначити підготовчезасідання на 10 червня 2025 року об 10:00 год., яке відбудеться в приміщенні Чернігівського районного суду Чернігівської області, за адресою: Чернігівська область, Чернігівський район, м. Чернігів, вул. Хлібопекарська, буд.4.

Клопотання представника позивач задовольнити частково.

Витребувати з Чернігівської районної державної нотаріальної контори Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції витяг із Спадкового реєстру з інформацією, про наявність (відсутність) посвідченого заповіту, спадкового договору, заведеної спадкової справи до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 .

Витребувати з Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції: - копію актового запису про смерть ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 ; - копію актового запису про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; - копію актового запису №441 про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який було складено 13.05.2023.

Копію ухвали направити для виконання у строк до 10.06.2025 року та попередити виконавців даної ухвали про те, що відповідно до вимог ст.84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разінеповідомлення судупро неможливістьподати докази,витребувані судом,а такожза неподаннятаких доказівз причин,визнаних судомнеповажними,суд застосовуєдо відповідноїособи заходипроцесуального примусу,передбачені ст.ст.146,148ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

У підготовче засідання викликати учасників справи.

Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі відповідачам та третім особам надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Роз`яснити позивачу що докази подаються разом з позовною заявою. Позивач має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог, змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання, а також надати суду докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву.

Роз`яснити відповідачам, у разі заперечення проти позову, правона подачувідзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі та в цей же строк право на подачу зустрічного позову, який має відповідати вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України. Відзив має бути оформлений з дотриманням вимог ч.2, ч.3 ст.178 ЦПК України та копія відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву додаються докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк, без поважних причин, розгляд справи буде здійснюватись за наявними матеріалами.

Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов, шляхом направлення його одночасно відповідачам, а відповідачам в свою чергу заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань, аргументів та мотивів протягом п`яти днів.

Роз`яснити третім особам, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, право протягом десяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати письмові пояснення з викладом своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову. Письмові пояснення мають бути оформлені з дотриманням вимог ч.ч.3-6 ст.178 ЦПК України та копія пояснень і доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду.

Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

У разі неможливості подати докази самостійно, клопотання про витребування доказів судом подається разом з позовною заявою позивачем та разом з відзивом на позовну заяву відповідачем, з дотриманням вимог ч.2 ст.84 ЦПК України.

Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Роз`яснити учасникам справи, що вони мають права та обов`язки закріплені в ст.ст.43, 49 ЦПК України.

Веб - адреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи http://court.gov.ua/sud2523/.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Т. В. Костюкова

СудЩорський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення29.04.2025
Оприлюднено01.05.2025
Номер документу126949472
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —748/1307/25

Ухвала від 29.04.2025

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Костюкова Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні