14/241-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2006 р. Справа № 14/241-06
Господарський суд Вінницької області у складі:
Головуючий суддя С. Тісецький
Секретар суду Л.Новожилова
Представники :
позивача : Осика В.З. –засновник, Таксер В.З. - за дорученням
відповідача: Мазур П.Н., Поник Л.В. –за дорученням
інші:
Місце розгляду справи : приміщення суду,кімн.№1115
розглянувши справу за позовом: СТОВ «АгроЛан»до Тростянецької державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
В судовому засіданні 13 вересня 2006 року, відповідно до п.3 ст. 160 КАС України оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Фіксація судового процесу шляхом звукозапису не здійснювалась в зв'язку з поданням клопотання про незастосування засобів технічної фіксації судового процесу.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, надавши юридичну оцінку поданих до справи доказів, суд з'ясував:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить зобов'язати відповідача укласти договір оренди земельних ділянок площею 151,76 га., які знаходяться за межами с.Китайгород та с.Савинці в Тростянецькому районі.
Як на підставу своїх позовних вимог позивач посилається на п.12 Перехідних положень Земельного Кодексу України, згідно до якого розпорядження землями за межами населених пунктів здійснюється відповідними органами виконавчої влади, а саме державними адміністраціями. Та на рішення 18 сесії 4 скликання Савінецької сільської ради відповідно до якого рада вирішила дати погодження на надання земель резервного фонду площею 151,76 га., що знаходяться за межами с.Китайгород та с. Савинці, позивачу терміном на 10 років.
Відповідач заявлений позов не визнає, зазначаючи у відзиві, що між ним (відповідачем) та іншою юридичною особою (СТОВ «Нива») укладено договір оренди земельної ділянки від 03.12.2001 р. саме на ті площі про які ідеться в позовній заяві позивача. Крім того, відповідно до ст.16 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі укладається у разі згоди орендодавця, а тому укладання договору оренди землі з позивачем є правом а не обов'язком відповідача.
Вивчивши матеріали позовної заяви та вислухавши позицію сторін, суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Рішенням 18 сесії 4 скликання Савінецької сільської ради від 27.01.2006 р. рада вирішила дати погодження на надання земель резервного фонду площею 151,76 га., що знаходяться за межами с.Китайгород та с. Савинці, позивачу терміном на 10 років, орендну плату встановити з розрахунку одного відсотка від грошової оцінки всіх орендованих земель. Також на вказаній сесії рада вирішила розірвати договір оренди земельної ділянки площею 234,8 га. (в тому рахунку 151,76 га., що є предметом даного позову) від 03.12.2001 р. укладений між СТОВ «Нива»та Савінецькою сільською радою та доручила голові в тижневий термін укласти угоду про розірвання вищезгаданого договору оренди земельної ділянки.
Однак, згідно тверджень відповідача, головою Савінецької сільської ради не було укладено угоду про розірвання договору оренди від 03.12.2001 р. про що свідчить протокол 19 позачергової сесії 4 скликання від 22.02.2006 р. в якому ідеться про те, що Савінецькою сільською радою та СТОВ «Нива»не було в тижневий термін укладено угоди про розірвання договору оренди від 03.12.2001 р., а тому угода про оренду земельної ділянки площею 234,8 га. укладена між Савінецькою сільською радою та СТОВ «Нива»строком на 10 років, є чинною. Саме з цих підстав рішенням 19 сесії 4 скликання від 22.02.2006 р. Савінецька сільська рада відмовила в погодженні на надання земельної ділянки загальною площею 151 га. ПГСП «Савінецьке».
Представник позивача в судовому засіданні зазначив, що 02 лютого 2006 р. між Савінецькою сільською радою та СТОВ «Нива»було укладено угоду про розірвання договору оренди від 03.12.2001 р., однак вказану угоду не було зареєстровано. Разом з тим ст.18 Закону України «Про оренду землі»передбачає обов'язковість державної реєстрації договору про оренду землі.
Однак позивач зазначає, що незважаючи на вказані обставини, рішення 18 сесії 4 скликання є чинним, а тому і погодження надане Савінецькою сільською радою позивачу про надання в оренду земельної ділянки площею 151,76 га. також є чинним.
Разом з тим, представник позивача не зміг пояснити суду, якою саме нормою діючого закону на відповідача покладено обов'язок укласти договір оренди земельної ділянки у разі надання погодження органу місцевого самоврядування на укладання договору оренди земельної ділянки, що знаходиться за межами населеного пункту.
Відповідно до ч.3 ст.16 Закону України «Про оренду землі», у разі згоди орендодавця передати земельну ділянку в оренду сторони укладають договір оренди землі відповідно до вимог цього Закону.
Таким чином суд приходить до висновку, що укладання договору оренди на земельну ділянку є правом відповідача а не його обов'язком.
А тому за таких обставин заявлений позивачем позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, ст.16, 18 Закону України «Про оренду землі», -
ПОСТАНОВИВ:
1.В позові відмовити.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови відповідно до ч.3 ст.160 КАС України оформлено і підписано 18.09.2006р.
Суддя Тісецький С.С.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2006 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 126979 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тісецький С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні