Ухвала
від 30.04.2025 по справі 280/659/25
НЕ ВКАЗАНО

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2025 року Справа № 280/659/25 Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Киселя Р.В., розглянув в порядку письмового провадження заяву представника Приватного акціонерного товариства «Український графіт» про ухвалення додаткового рішення у справі №280/659/25 за позовом Приватного акціонерного товариства «УКРАЇНСЬКИЙ ГРАФІТ» (Південне шосе, буд. 20, м. Запоріжжя, 69006), в особі представника адвоката Смірнової Ії Григорівни (вул. Магістральна, буд. 84-б/17, м. Запоріжжя), до Запорізької митниці (вул. Сергія Синенка, буд. 12, м. Запоріжжя, 69041) про визнання протиправними та скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 08.04.2025 позовні вимоги Приватного акціонерного товариства Український графіт задоволені: визнані протиправними та скасовані рішення Запорізької митниці про коригування митної вартості товарів №UA112080/2024/000015/1 від 18.10.2024 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні, випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA112080/2024/000212.

Крім того, стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Запорізької митниці на користь Приватного акціонерного товариства «УКРАЇНСЬКИЙ ГРАФІТ» судовий збір у сумі 13854,40 грн.

В судовому засіданні 08.04.2025 судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

До закінчення судових дебатів представником позивача зазначено, що ним будуть подані докази, на підтвердження вартості понесених судових витрат на професійну правничу допомогу протягом строків встановлених ч.7 ст.139 КАС України.

Відповідно до ч.7 ст.139 КАС України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

21.04.2025 від представника позивача до суду надійшло клопотання, надіслане засобами поштового зв`язку 11.04.2025, про ухвалення додаткового судового рішення, просить: ухвалити додаткове рішення у даній справі, яким вирішити питання про розподіл судових витрат, пов`язаних з правничою допомогою адвоката, а саме, стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача понесені позивачем судові витрати на професійну правничу допомогу, надану адвокатом Смірновою Ією Григорівною, у розмірі 5000 грн.

Ухвалою від 21.04.2025 розгляд заяви про ухвалення додаткового рішення призначено у судовому засіданні на 30.04.2025 року, про що сторони повідомлені належним чином.

22.04.2025 від відповідача надійшли заперечення на клопотання представника позивача, в якому відповідач заперечив щодо задоволення заяви (клопотання) позивача про стягнення судових витрат. В обґрунтування клопотання зазначено, що відповідач вважає, що зазначений розмір гонорару є неспівмірним та таким що не є фактично понесеним, зокрема, позивачем не надано суду доказів про відсутність у штаті позивача юрисконсульта та/або адвоката та потреби у професійній правничій допомозі адвоката, не надано доказів розумної економічної причини (ділової мети), доказів, що представник позивача не є штатним робітником ПрАТ «Укрграфіт». Представник неодноразово брала участь у аналогічних справах, але клопотань про розподіл судових витрат по багатьом справам не подавалось. Вважає, що представник позивача є штатним працівником позивача перебуває з позивачем у трудових відносинах, що може призвести до подвійної оплати послуг адвоката (заробітна плата та гонорар адвоката). Представником позивача документально та нормативно не обґрунтована кількість витраченого часу щодо надання правничої допомоги. Витрати позивача на правову допомогу не підтверджені належними фінансовими документами. Просить суд відмовити в задоволенні клопотання позивача, розгляд клопотання позивача здійснити без участі представника відповідача.

25.04.2025 від представника позивача до суду надійшло клопотання про розгляду клопотання за її відсутності.

У судове засідання 30.04.2025 представники учасників справи не прибули.

Згідно з приписами ч.3 ст.252 КАС України додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Розглянувши заяву представника позивача про ухвалення додаткового судового рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення; судом не вирішено питання про судові витрати.

Частиною 1 ст.132 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частинами 1 та 2 ст.16 КАС України встановлено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою.

Представництво в суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до вимог ст.134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини п`ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.

З метою отримання професійної правничої допомоги позивачем було укладено з адвокатом Смірновою Ією Григорівною договір про надання правової допомоги №804/1980140/16 від 01.02.2019.

Відповідно до умов пункту 1.1 зазначеного договору Адвокат зобов`язується здійснювати захист, представництво або надавати інші види правової допомоги Клієнту в кримінальних, цивільних, господарських, адміністративних, податкових та інших правовідносинах з підприємствами, організаціями, установами незалежно від форм власності, з усіма без виключення державними органами, у тому числі судовими органами будь-яких юрисдикцій та інстанцій.

Пунктом 3.1 договору визначено, що Клієнт сплачує Адвокату гонорар у розмірі, що вказаний в Акті виконаних робіт за Договором про надання правової допомоги, протягом п`яти робочих днів з моменту підписання Сторонами Акту виконаних робіт. Адвокат має право відстрочити, розстрочити виплату гонорару або надати правову допомогу безоплатно з урахуванням фінансового стану клієнта та інших обставин.

02.12.2024 позивачем було укладено з адвокатом Смірновою Ією Григорівною додаткову угоду №15 до договору про надання правової допомоги №804/1980140/16 від 01.02.2019, згідно якої Клієнт доручає Адвокатові надати правову (правничу) допомогу стосовно судового оскарження Клієнтом в Запорізькому окружному адміністративному суді (визнання протиправними та скасування) рішення №UA112080/2024/000015/1 від 18.10.2024 та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA1102080/2024/000212, а саме:

- аналіз документів, що стосуються спору, аналіз судової практики по аналогічних справах та збір доказів для формування правової позиції;

- підготовка та складання позовної заяви;

- підготовка повного пакету документів, необхідних для звернення з позовом до адміністративного суду, розрахунок судового збору та формування квитанцій для його оплати;

- за необхідності: ознайомлення з матеріалами справи; складання та подання адвокатських запитів; підготовка та складання інших процесуальних документів (заяв, клопотань, заперечень, доповнень, пояснень тощо), визначених Адвокатом на певному етапі;

- представництво інтересів Клієнта в суді (участь у судових засіданнях) під час розгляду адміністративної справи.

Умовами пункту 3 додаткової угоди №15 від 02.12.2024 до договору про надання правової допомоги №804/1980140/16 від 01.02.2019 встановлено, що загальний розмір гонорару Адвоката за надання правової (правничої) допомоги за домовленістю Сторін складає: за умови прийняття Адвокатом участі в судових засіданнях 5000,00 грн. без ПДВ; без участі в судових засіданнях (спрощене провадження) 3000,00 грн. без ПДВ.

Відповідно до Акту прийняття виконаних робіт від 09.04.2025 адвокатом надано позивачу, а позивачем прийнято наступну правову допомогу по додатковій угоді №15 від 02.12.2024 до договору:

- проведений аналіз документів, що стосуються спору, аналіз судової практики по аналогічних справах та збір доказів для формування правової позиції;

- підготовлений повний пакет документів, необхідних для звернення з позовом до адміністративного суду (позовна заява з додатками для відповідача на 412 аркушах), зроблений розрахунок судового збору та підготовлена квитанція (реквізити) для його оплати;

- підготовлений та складений по суті спору позов до Запорізької митниці вих. №16/205 від 24.01.2025;

- підготовлено та складено інші процесуальні документи: відповідь на відзив від 19.02.2025, додаткові пояснення по справі від 20.03.2025, письмові пояснення по справі від 01.04.2025;

- здійснено представництво інтересів Клієнта в Запорізькому окружному адміністративному суді під час розгляду адміністративної справи №280/659/25, в тому числі, в судовому засіданні при розгляді справи 08.04.2025.

Згідно Акту прийняття виконаних робіт від 09.04.2025 загальний розмір гонорару Адвоката за надання правової (правничої) допомоги складає 5000,00 грн. без ПДВ.

Щодо заперечень представника відповідача стосовно наданих послуг, їх вартості та оплати.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника, крім випадку, встановленого частиною дев`ятою статті 266 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 55 КАС України особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.

Також відповідачем не надано доказів, що повноваженнями вчиняти юридичні дії, в тому числі, діяти в судах України від імені позивача, крім керівника наділені інші особи.

В той же час, з відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що єдиною особою, що наділена правом вчиняти юридичні дії від імені ПрАТ «Укрграфіт» є керівник (представник) БОНДАРЕНКО ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ.

Згідно пункту 3.2 Рішення Конституційного Суду України від 30.09.2009 року № 23-рп/2009 правова допомога є багатоаспектною, різною за змістом, обсягом та формами і може включати консультації, роз`яснення, складення позовів і звернень, довідок, заяв, скарг, здійснення представництва, зокрема в судах та інших державних органах тощо. Вибір форми та суб`єкта надання такої допомоги залежить від волі особи, яка бажає її отримати. Право на правову допомогу - це гарантована державою можливість кожної особи отримати таку допомогу в обсязі та формах, визначених нею, незалежно від характеру правовідносин особи з іншими суб`єктами права.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Статтею 30 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» передбачено, що гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація та досвід адвоката, фінансовий стан клієнта й інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним і враховувати витрачений адвокатом час.

Відповідно до приписів п. 1 ч. 3 ст. 134 КАС України для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.

Пунктом 3 додаткової угоди №15 від 02.12.2024 до договору про надання правової допомоги встановлено, що загальний розмір гонорару адвоката за надання правової (правничої) допомоги визначений як фіксована сума за підготовку та ведення адвокатом в суді першої інстанції справи, що стосується зазначеного в п. 1 даної додаткової угоди спору, не підлягає зміні в залежності від обсягу послуг та витраченого адвокатом часу, та за домовленістю Сторін складає: за умови прийняття Адвокатом участі в судових засіданнях 5000,00 грн. без ПДВ; без участі в судових засіданнях (спрощене провадження) 3000,00 грн. без ПДВ.

Таким чином, умови щодо встановленого договором розміру гонорару адвоката відповідають приписам ст. 30 Закон України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» та п. 1 ч. 3 ст. 134 КАС України, а саме, встановлені у фіксованому розмірі, не залежать від обсягу послуг та часу витраченого представником позивача, а отже є визначеними.

Відповідно до ч. 5 ст. 134 КАС України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Позивачем пред`явлено позов про оскарження одного рішення відповідача про коригування митної вартості товарів, за якими загальна сума надміру сплачених позивачем митних платежів становить 721759,47 грн.

Разом із цим, розмір вартості правничої допомоги адвоката визначено у розмірі 5000,00 грн., що є співмірним із заявленими позовними вимогами.

Значний обсяг обставин, що стосуються предмету доказування вказують на те, що підготовка та складання позовної заяви потребувало значних зусиль та часу. Матеріалами справи підтверджується, що позовна заява складена на 43 сторінках, містить детальний опис всіх обставин справи, відповідне правове обґрунтування позовних вимог та посилання на судову практику, з позовною заявою подано документальні докази на 245 аркушах.

В відповіді на відзив відповідача на позовну заяву наведено додаткові обґрунтування на спростування тверджень відповідача та судову практику з цих питань, подано додаткові докази.

Справа розглядалась в порядку загального позовного провадження, представником позивача на підставі наявного в матеріалах справи ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії здійснювалось представництво в суді по даній справі, надавались пояснення, в тому числі, при розгляді справи в судовому засіданні 26.03.2025, 02.04.2025 та 08.04.2025.

В постанові Великої Палати Верховного Суду від 19.02.2020 по справі № 755/9215/15-ц зазначено, що обставина підписання документів безпосереднім учасником справи не може ставити під сумнів фактичні обсяги наданої правничої допомоги адвокатом, якщо доведено реальність надання правничої допомоги

Всі подані від позивача до матеріалів справи документи (позовна заява, відповідь на відзив, пояснення, документальні докази), підписані адвокатом Смірновою І.Г.

Відповідно до умовам пунктів 5, 6 додаткової угоди №15 від 02.12.2024 до договору про надання правової допомоги Клієнт сплачує гонорар Адвокату згідно підписаного Сторонами Акту прийняття виконаних робіт протягом 5 (п`яти) робочих днів з дати фактичного виконання постановленого на користь Клієнта рішення суду першої інстанції в частині стягнення з відповідача судових витрат (дати зарахування зазначеної в рішенні суду суми судових витрат на рахунок Клієнта).

Гонорар сплачується Клієнтом у безготівковій формі на розрахунковий рахунок Адвоката в установі банку.

Враховуючи зазначене, договором про надання правової допомоги, укладеним між позивачем та адвокатом, визначений порядок сплати на умовах відстрочки платежу до моменту фактичного отримання позивачем відшкодованих за рішенням суду коштів судових витрат, що узгоджується із приписами діючого законодавства, зокрема, ст.ст. 627, 628 Цивільного кодексу України, ст. 30 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», ч. 3 ст. 134 КАС України.

Щодо питання доказів оплати витрат на правову допомогу у постанові Верховного Суду від 26.06.2019 у справі №813/481/18 зроблено такий висновок: «Зважаючи на положення частини сьомої статті 139 КАС України, суд касаційної інстанції констатує помилковість посилання суду апеляційної інстанції у якості аргументу для відмови в задоволенні заяви про ухвалення додаткового судового рішення на відсутність документа про оплату позивачем витрат на професійну правничу допомогу, адже у пункті 2 вищенаведеного додатку від 11 лютого 2019 року до договору про надання правової допомоги від 11 лютого 2019 року №01/2019-02 сторони узгодили, що клієнт (позивач) зобов`язаний сплатити гонорар протягом шести місяців після ухвалення судом апеляційної інстанції рішення по суті».

Аналогічний висновок наведений в Верховним Судом в постанові від 21.01.2021 по справі №280/2635/20: «25. Судова колегія зазначає, що КАС України у редакції, чинній з 15.12.2017, імплементував нову процедуру відшкодування витрат на професійну правову допомогу, однією з особливостей якої є те, що відшкодуванню підлягають витрати, незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною / третьою особою чи тільки має бути сплачено».

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до приписів ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до ч. 7 ст. 134 КАС України обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Відповідно до приписів ч.ч. 5, 6 ст. 77 КАС України суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відповідачем не надано суду доказів на підтвердження доводів, зазначених в клопотанні про зменшення витрат на правничу допомогу, зокрема, доказів наявності у штаті позивача юрисконсульта та/або адвоката, наділеного в установленому порядку повноваженнями здійснювати представництво в суді від імені позивача (самопредставництво юридичної особи), доказів не співмірності та необґрунтованості розміру витрат на оплату послуг адвоката.

Наведені у клопотанні про зменшення витрат на правничу допомогу аргументи відповідача фактично обґрунтовані його думкою про завищення тарифів на надання послуг адвоката. В той же час, вказуючи на завищення таких тарифів, відповідач не вказує про те, які тарифи є справедливими, на його думку, та які зазвичай застосовуються при визначенні гонорару адвоката.

Таким чином суд вважає, що судові витрати заявлені до відшкодування обґрунтовано, витрати позивача на оплату послуг адвоката пов`язані з розглядом справи, вартість послуг і робіт правничої допомоги, зазначена у наданих до суду документах, є співмірною із складністю справи та з фактично виконаними послугами та роботами, витраченим адвокатом часом, ціною позову, що підтверджуються наданими позивачем належними доказами, в зв`язку з чим клопотання позивача про ухвалення додаткового судового рішення у справі підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 132, 139, 241, 244, 252, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву представника Приватного акціонерного товариства «Український графіт» про ухвалення додаткового судового рішення у справі - задовольнити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Запорізької митниці на користь Приватного акціонерного товариства «УКРАЇНСЬКИЙ ГРАФІТ» витрати на правничу допомогу, надану адвокатом Смірновою І.Г., у сумі 5000,00 грн. (п`ять тисяч гривен 00 копійок).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Додаткове судове рішення у повному обсязі виготовлено та підписано 30.04.2025.

СуддяР.В. Кисіль

СудНе вказано
Дата ухвалення рішення30.04.2025
Оприлюднено02.05.2025
Номер документу126987046
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо визначення митної вартості товару

Судовий реєстр по справі —280/659/25

Ухвала від 30.04.2025

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Кисіль Роман Валерійович

Ухвала від 21.04.2025

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Кисіль Роман Валерійович

Рішення від 08.04.2025

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Кисіль Роман Валерійович

Рішення від 08.04.2025

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Кисіль Роман Валерійович

Ухвала від 31.01.2025

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Кисіль Роман Валерійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні