Герб України

Ухвала від 30.04.2025 по справі 201/5036/25

Жовтневий районний суд м.дніпропетровська

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 201/5036/25

Провадження №1-кс/201/1916/2025

УХВАЛА

Іменем України

30 квітня 2025 року м. Дніпро

Слідчий суддя Соборного районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисників-адвокатів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , розглянувши у залі суду в м. Дніпрі в режимі відеокоференції клопотання старшого слідчого в ОВС 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях капітан юстиції ОСОБА_7 , погодженого заступником керівника Луганської обласної прокуратури ОСОБА_8 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22024130000000347 від 14.06.2024 за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Стаханов Луганської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Перевальськ Луганської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судимого, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України

ВСТАНОВИВ:

Слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду з вказаним клопотанням.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчими слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 22024130000000347 від 14.06.2024 за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

В ході здійснення досудового розслідування встановлено наступне.

ЕПІЗОД ЗА Ч. 2 СТ. 28, Ч. 1 СТ. 111-2 КК УКРАЇНИ:

Відповідно до статей 1-3, 6 Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава; суверенітет України поширюється на всю її територію; Україна є унітарною державою; територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною; людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність; державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову; органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Згідно зі статтями 17, 19, 65, 68 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. На території України не допускається розташування іноземних військових баз. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов`язком громадян України; Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 російською федерацією здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв`язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.

У результаті вищезазначених подій, значна частина території Луганської області опинилась під контролем регулярних з`єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань російської федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, окупаційних адміністрацій російської федерації на території Луганської області.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв`язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024, № 740/2024 від 28.10.2024 та № 26/2025 від 14.01.2025 із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.

Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376 затверджено «Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».

Відповідно до вказаного переліку вся територія Алчевського району Луганської області в який входить м. Алчевськ з 07.04.2014 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.

Згідно п. 6 ч. 1 ст.1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб`єктів адміністративних послуг.

З початку тимчасової окупації території Алчевського району Луганської області, представниками так званої «лнр», підконтрольними політичному керівництву держави-агресора російській федерації, організовано та розпочато діяльність системи органів влади та їх структурних підрозділів, які, відповідно до чинного законодавства України, визнані незаконними, а також прийнято т.зв. «нормативно - правові акти» направлені на завдання шкоди державі Україна, зокрема на порушення територіальної цілісності, завдання шкоди національній та економічній безпеці, інтеграції підприємств, установ та організацій, зареєстрованих за українським законодавством та які знаходяться на тимчасово окупованій території у т.зв. «правове та законодавче поле» держави - агресора (рф) та окупаційної адміністрації держави агресора (т.зв. «лнр»), а також регуляції їх діяльності, забезпечення діяльності органів окупаційної адміністрації (бюджетних організацій) на тимчасово окупованій території Луганської області, шляхом створення відповідних сприятливих умов.

17.06.2015 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які діяли у спільній домовленості, тобто за попередньою змовою групою осіб, добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей товариства з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (код ЄДРПОУ 21822350), де останній є засновником та керівником, знаходячись на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєстрували у т.зв. «державних органах лнр» «товариство з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (мовою оригіналу: «общество с ограниченной ответсвеностью «производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» ЕГРЮЛ 60102296, адрес: лнр, город Алчевск, улица Тельмана, дом 14», далі - «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ»).

Згідно з т.зв. «свідоцтвом № 14-0000229/2015 про державну реєстрацію юридичної особи» від 17.06.2015 ОСОБА_6 є засновником «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а ОСОБА_9 є керівником та уповноваженою особою, з правом підпису всієї документації з фінансово-господарської діяльності підприємства.

02.06.2015 наказом № 2-к ОСОБА_6 призначив ОСОБА_9 на посаду директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

В подальшому, 26.07.2016 ОСОБА_9 , який діяв на підставі довіреності виданої ОСОБА_6 , засвідченої 27.05.2015 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_10 за реєстровим № 545, зареєстровано т.зв. «устав «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» (новая редакция)» (далі - «устав»).

Згідно даного «устава» (п. 4.1) товариство створюється з метою отримання прибутку шляхом здійснення виробництва, торгівельної та посередницької діяльності, виконання робіт та надання послуг, здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

Також, відповідно зазначеного «устава» ОСОБА_6 , як «участник общества» має право (п. 5.1):

1. Брати участь в управлінні справами «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

2. Отримувати частину прибутку від діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

3. Брати участь у діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на підставі трудового договору (контракту) або за договором цивільно-правового характеру.

4. Висувати на розгляд органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» пропозиції з питань діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

5. Придбати у пріоритетному порядку продукцію, роботи та послуги, які виробляє «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

6. Отримувати дані та відомості про діяльність «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», стан його майна, розмірів прибутку та збитків. На вимогу Учасника товариства «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» зобов`язано надавати йому для ознайомлення річні баланси, звіти «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» про його діяльність, протоколи зборів.

7. Обирати чи бути обраними до органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

8. Здійснювати відчуження частин у статутному фонді «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

9. Вийти із «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в установленому порядку.

10. Набувати інших прав, передбачених чинним законодавством лнр.

Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_6 як учасника таких зборів віднесено (п. 9.3 статуту):

1. Визначення основних напрямів діяльності Товариства та затвердження його планів та звітів про їх виконання.

2. Внесення змін до статуту Товариства, зміни розміру його статутного фонду.

3. Встановлення розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових вкладів.

4. Створення та визначення повноважень Ревізійної комісії.

5. Вибори та відкликання членів Ревізійної комісії.

6. Призначення та звільнення директора Товариства.

7. Затвердження річних звітів та бухгалтерських балансів Товариства, затвердження звітів та висновків Ревізійної комісії, розподіл прибутку та збитків Товариства, визначення строку та порядку виплати частки прибутку.

8. Винесення рішень щодо притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб Товариства.

9. Визначення умов оплати праці посадових осіб Товариства.

10. Затвердження правил, положень та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства, затвердження Положення про фонди, що створюються у Товаристві.

11. Ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу.

12. Визначення форм контролю над діяльністю виконавчого органу.

В свою чергу, відповідно до вищевказаного «устава», директор є виконавчим органом Товариства, який здійснює управління його поточною діяльністю (п. 9.6). При цьому, директор вирішує всі питання діяльності Товариства, крім тих, що належать до компетенції зборів учасників, а також він підзвітний зборам учасників та організує виконання їх рішень (п.п. 9.6.1 та 9.6.2).

Разом з тим, ОСОБА_9 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» має право (п. 9.6.4):

- без довіреності виконувати дії від імені Товариства;

- затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку;

- приймати та звільняти працівників;

- вчиняти угоди, що не перевищують 5 000 мінімальних заробітних плат з одним контрагентом за один день, та вчиняти юридичні дії від імені Товариства, давати доручення, видавати довіреності, відкривати та використовувати рахунки Товариства в установах банків;

- вирішувати інші питання у межах прав, які надано йому зборами учасників.

Згідно протоколу № 1, 22.07.2023 проведено позачергове загальне зібрання учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на якому були присутні ОСОБА_6 , як учасник зібрання та ОСОБА_9 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

На даному зібранні було вирішено:

привести у відповідність до вимог чинного законодавства рф розмір статутного капіталу «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а саме здійснити його перерахунок у валюту російський рубль за офіційним курсом російського рубля по відношенню до української гривні станом на 22.07.2023;

визначити місцезнаходження «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» за адресою: 294205, рф, лнр, Алчевський міський округ, місто Алчевськ, вулиця Тельмана, будинок 14;

у зв`язку з прийняттям лнр до складу рф привести у відповідність до чинного законодавства рф статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», виклавши його у новій редакції;

затвердити статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції;

директору «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» подати передбачені чинним законодавством рф документи до відповідної інспекції Федеральної податкової служби по лнр для проведення державної реєстрації змін в статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» шляхом викладення його в новій редакції;

підтвердити повноваження директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_9 , визначивши його особою, яка має право без довіреності діяти від імені «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

Згідно статуту «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції, затвердженого позачерговим загальним зібранням учасників від 22.07.2023 (далі - «статут») товариство засноване з метою отримання прибутку на підставі задоволення потреб підприємств та організацій усіх форм власності, а також громадян у товарах та послугах, які виробляються та надаються (п. 2.1. статуту).

Товариство має право щоквартально, раз на півроку або раз на рік приймати рішення про розподіл свого чистого прибутку між учасниками товариства. Частина прибутку товариства, призначена для розподілу між його учасниками, розподіляється пропорційно до їхніх часток у статутному капіталі товариства.

Також, відповідно зазначеного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», ОСОБА_6 , як «участник общества» має право (п. 6.2. статуту):

1. брати участь в управлінні справами Товариства у порядку, визначеному цим статутом;

2. брати участь у розподілі прибутку Товариства та отримувати його частку прибутку (дивіденди);

3. отримувати інформацію про діяльність Товариства;

4. вийти в установленому порядку із Товариства;

5. здійснювати відчуження частки у статутному капіталі Товариства у порядку, встановленому чинним законодавством та цим статутом;

6. зменшувати свою частку у статутному капіталі Товариства шляхом її отримання у грошовому еквіваленті або за згодою загальних зборів учасників майном Товариства;

7. отримувати право користування майном Товариства за згодою інших;

8. обіймати штатні посади у Товаристві та отримувати винагороду у вигляді заробітної плати та премій відповідно до трудового внеску;

9. у першочерговому порядку користуватися послугами Товариства;

10. користуватися іншими правами, передбаченими чинним законодавством та цим статутом.

На вимогу учасника Товариство зобов`язане надавати йому ознайомлення річні баланси, звіти про його діяльність, протоколи Загальних зборів учасників та інші документи Товариства (п. 6.3. статуту).

Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_6 як учасника таких зборів серед іншого віднесено (п. 8.3 статуту):

1. розподіл основних напрямів діяльності Товариства, затвердження його планів та звітів про їх виконання;

2. внесення змін до статуту Товариства, викладення статуту у новій редакції, затвердження та прийняття інших документів, що регулюють організаційну діяльність Товариства;

3. обрання, призначення, звільнення та відкликання директора, ревізора, встановлення розміру заробітної плати виконавчому органу, а також контроль за їх діяльністю;

4. затвердження річних результатів діяльності Товариства, у тому числі його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження звітів та висновків ревізора, строку та порядку виплати частини прибутку, визначення порядку покриття збитків;

5. створення, реорганізація та ліквідація філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження їх статутів та положень, а також прийняття рішень про участь Товариства в асоціаціях та інших об`єднаннях комерційних організацій;

6. винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності посадових осіб органів управління Товариства;

7. затвердження правил та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства;

8. збільшення чи зменшення розміру статутного капіталу Товариства;

9. ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;

10. встановлення підстав, розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових внесків;

11. вирішення питань про придбання Товариством частки учасника;

12. вилучення учасника з Товариства;

13. вирішення питання про передачу частки учасника, придбаної Товариством;

14. вирішення питань про входження Товариства до об`єднань та виходу з них, про участь у створенні спільних підприємств, установ, організацій та інших суб`єктів підприємницької діяльності;

15. вирішення питань про продаж, безкоштовну передачу, обмін, здачу в оренду, надання позики юридичним та фізичним особам будівель, споруд, обладнання, транспортних засобів, землі, інвентарю, сировини, засобів виробництва та інших матеріальних цінностей, що належать Товариству, а також списання їх із балансу Товариства;

16. призначення аудиторської перевірки, затвердження аудитора та встановлення розміру оплати його послуг;

17. вирішення питань про розподіл чистого прибутку товариства;

18. визначення умов оплати праці Посадових осіб Товариства, його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи;

19. вирішення інших питань, передбачених чинним законодавством та не віднесених до компетенції виконавчого органу Товариства.

В свою чергу, відповідно до вищевказаного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» виконавчим органом Товариства є директор, який здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства. Директор обирається, відкликається загальними зборами учасників, а також Директор вирішує всі питання діяльності Товариства, за винятком тих питань, які віднесені до виключної компетенції Загальних зборів учасників (п.п. 8.6. та 8.7. статуту).

Директор підзвітний Загальним зборам учасників та організує виконання його рішень (п.п. 8.8. статуту).

Також, ОСОБА_9 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» діє без довіреності від імені Товариства в межах наступної компетенції:

1. укладає, вносить зміни, розриває, забезпечує виконання договорів, укладених Товариством;

2. розпоряджається майном та коштами Товариства відповідно до чинного законодавства та цього Статуту;

3. підписує разом із головним бухгалтером Товариства звітність до контролюючих органів;

4. приймає відповідне рішення та підписує фінансові документи, пов`язані зі сплатою податків та інших обов`язкових платежів;

5. видає у межах своєї компетенції довіреності;

6. видає накази та розпорядження, обов`язкові для виконання персоналом Товариства, з оперативних питань, що потребують негайного рішення у порядку, передбаченому чинним законодавством, та в межах компетенції, передбаченої цим Статутом;

7. забезпечує виконання поточних та перспективних планів, приймає рішення з питань реалізації продукції (робіт, послуг) Товариства;

8. укладає та вносить зміни до колективного договору з трудовим колективом Товариства;

9. організує ведення бухгалтерського обліку та звітності Товариства;

10. встановлює порядок ведення обліку кадрів, системи заохочень та накладення стягнень на працівників Товариства (крім посадових осіб Товариства);

11. веде переговори з трудовим колективом Товариства з питань укладання, виконання та внесення змін до колективного договору;

12. розробляє напрями перспективної діяльності Товариства;

13. розробляє бізнес-плани, техніко-економічні обґрунтування, інші програми фінансово-господарської діяльності Товариства;

14. координує роботу Товариства;

15. вирішує інші питання, віднесені до його компетенції чинним законодавством та цим Статутом.

Надалі, 11.08.2023, на виконання протоколу загальних зборів учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та вказівки ОСОБА_6 , як учасника таких зборів, ОСОБА_9 здійснено т.зв. державну реєстрацію «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» відповідно до вимог законодавства держави - агресора (рф) із присвоєнням основного державного реєстраційного номеру рф (мовою оригіналу: «основного государственного регистрационного номера») - 1229400018374.

Таким чином, ОСОБА_6 , який заздалегідь домовився з директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_9 та які попередньо розподілили між собою відповідні обов`язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора. Фактично, реалізація господарської діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на тимчасово окупованій території неможлива в одноосібному порядку та потребує обов`язкової участі як ОСОБА_6 , так і ОСОБА_9

29.06.2022 т.зв. «державним комітетом тарифного та цінового регулювання лнр» (мовою оригіналу: «государственным комитетом тарифного и ценового регулирования лнр», далі - «ДКТтЦР лнр») з метою завдання шкоди державі Україна, національній та економічній безпеці, інтеграції підприємств, установ та організацій, зареєстрованих за українським законодавством, які знаходяться на тимчасово окупованій території у т.зв. «правове та законодавче поле» окупаційної адміністрації держави агресора («лнр»), а також регуляції їх діяльності, забезпечення діяльності органів окупаційної адміністрації (бюджетних організацій) на тимчасово окупованій території Луганської області, шляхом створення відповідних сприятливих умов, видано т.зв. «наказ «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» тарифу на теплову енергію у сфері теплопостачання для бюджетних організацій» (мовою оригіналу - «об установлении обществу с ограниченной ответственностью производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» тарифа на тепловую энергию в сфере теплоснабжения для бюджетных организаций») № 23-ОД.

Даним т.зв. «наказом» «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» встановлено тариф на теплову енергію у сфері теплопостачання для бюджетних організацій у розмірі 2 768, 97 рос. руб. за 1 Гкал з урахуванням податку з обороту 2,0 %.

Відповідно до т.зв. «положення про державний комітет тарифного та цінового регулювання лнр» (мовою оригіналу: «положения о государственном комитете тарифного и ценового регулирования лнр»), яке затверджене т.зв. «постановою уряду лнр № 278/20 від 18.08.2020 т.зв. «ДКТтЦР лнр» є виконавчим органом державної влади лнр, що здійснює функції з державного регулювання у сферах електроенергетики, теплопостачання, газопостачання, надання послуг пасажирського транспорту, вантажоперевезень залізничним транспортом, утримання будинків та прибудинкових територій, централізованого водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами, нафтогазовому комплексі, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Після прийняття «ДКТтЦР лнр» наказу № 23-ОД від 29.06.2022 (більш точний час встановити з об`єктивних причин не виявилось можливим) у ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , які діяли за попередньою змовою групою осіб, виник злочинний умисел направлений на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора.

Так, на реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , 24.03.2023 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною установою луганської народної республіки «палац культури ім. жовтневої революції м. Брянки» (мовою оригіналу - «государственным учреждением луганской народной республики «дворец культуры им. октябрьской революции г. Брянки», далі - «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки») контракт № 6-23 ПР про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» є державною установою на тимчасово окупованій території, яка створена т.зв. «урядом лнр», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Відповідно до ст. 70 т.зв. «конституції лнр» № 103-III від 17.10.2019 т.зв. «уряд лнр» є чинним вищим органом виконавчої влади лнр. Уряд лнр очолює систему виконавчих органів лнр», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

09.11.2023 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 1 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

30.11.2023 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 2 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

20.12.2023 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 3 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , 17.10.2023 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «управлінням федеральної податкової служби по лнр» (мовою оригіналу: «управлением федеральной налоговой службы по лнр», далі - «УФПС по лнр») державний контракт № 7 ПР-23 про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, відповідно до т.зв. «положення про управління федеральної податкової служби по лнр» (мовою оригіналу: «положения об федеральной налоговой службы по лнр), яке 15.05.2023 затверджене наказом Федеральної податкової служби Міністерства фінансів рф № ЕД-7-4/320@, «УФПС по лнр» являється територіальним органом федеральної податкової служби в лнр та входить в єдину централізовану систему податкових органів.

Також, «УФПС по лнр» є територіальним органом, який здійснює функції з контролю та нагляду за дотриманням законодавства про податки та збори, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи рф податків, зборів та страхових внесків, а у випадках, передбачених законодавством рф, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи рф інших обов`язкових платежів, за виробництвом та обігом тютюнової продукції, за дотриманням вимог до контрольно-касової техніки, порядку та умов її реєстрації та застосування, повнотою обліку виручки коштів та використанням спеціальних банківських рахунків платіжними агентами (субагентами), банківськими платіжними агентами (субагентами) та постачальниками, а також функції органу валютного контролю в межах компетенції податкових органів, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , 05.02.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «УФПС по лнр» державний контракт № 025 про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

22.03.2024 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , в м. Луганськ уклав з т.зв. «УФПС по лнр» додаткову угоду № 1 до державного контракту про поставку теплової енергії № 025 від 05.02.2024.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , 14.03.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною установою додаткової освіти лнр «Брянківська спеціалізована дитячо - юнацька спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «Государственным учреждением дополнительного образования «Брянковская специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «ДУ ДО лнр «Брянківська СДЮСШ ОР») контракт № 3-24 ПР про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ДУ ДО лнр «Брянківська СДЮСШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

Також, згідно т.зв. «положення про адміністрацію міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», затвердженого рішенням т.зв. «ради міського округу муніципальну утворення міський округ місто Брянка лнр» № 3 від 30.2023 «адміністрація міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр» є виконавчо-розпорядчим органом місцевого самоврядування міського округу місто Брянка, наділеним статутом муніципального утворення міського округу міста Брянка лнр, власними повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування, федеральними законами та законами лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , 16.05.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «муніципальною казенною установою додаткової освіти «Брянківська спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «муниципальным казенным учреждением дополнительного образования «Брянковская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «МКУДО «Брянківська СШ ОР») контракт № 2-24 ПР про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «МКУДО «Брянківська СШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , 10.06.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Брянківська гімназія» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением лнр «Брянковская гимназия», далі - «ДБЗУ лнр «Брянківська гімназія») контракт № 1-24 ПР про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ДБЗУ лнр «Брянківська гімназія» створена т.зв. «міністерством освіти та науки лнр» (мовою оригіналу: «министерством образования лнр», далі - «МОН лнр»), є підвідомча останнім та надає освітні послуги з реалізації освітніх програм за видами освіти, за рівнями освіти, за професіями, спеціальностями, напрямами підготовки (для професійної освіти), за підвидами додаткової освіти на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

Відповідно до т.зв. «положення про міністерство освіти та науки лнр», яке затверджено т.зв. «указом голови лнр» № УГ-64/23 від 13.06.2023 «МОН лнр» є виконавчим органом лнр, який здійснює державне управління та контроль у сфері освіти, наукової та науково-технічної діяльності, взаємодію з освітніми та науковими організаціями, розташованими на території лнр, а також здійснює передані відповідно до федерального закону рф «про освіту в рф» № 273-ФЗ від 29.12.2012 окремі державні повноваження рф у сфері освіти.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , 11.06.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Брянківська спеціалізована школа № 1» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением лнр «Брянковская специализированная школа № 1», далі - «ДБЗУ лнр «Брянківська СШ № 1») контракт № 4-24 ПР про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ДБЗУ лнр «Брянківська СШ № 1» створена т.зв. «міністерством освіти та науки лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

ЕПІЗОД ЗА Ч. 2 СТ. 28, Ч. 4 СТ. 111-1 КК УКРАЇНИ:

Відповідно до статей 1-3, 6 Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава; суверенітет України поширюється на всю її територію; Україна є унітарною державою; територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною; людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність; державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову; органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Згідно зі статтями 17, 19, 65, 68 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. На території України не допускається розташування іноземних військових баз. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов`язком громадян України; Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 російською федерацією здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв`язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.

У результаті вищезазначених подій, значна частина території Луганської області опинилась під контролем регулярних з`єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань російської федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, окупаційних адміністрацій російської федерації на території Луганської області.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв`язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024, № 740/2024 від 28.10.2024 та № 26/2025 від 14.01.2025 із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.

Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376 затверджено «Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».

Відповідно до вказаного переліку вся територія Алчевського району Луганської області в який входить м. Алчевськ з 07.04.2014 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.

Згідно п. 6 ч. 1 ст.1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб`єктів адміністративних послуг.

З початку тимчасової окупації території Алчевського району Луганської області, представниками так званої «лнр», підконтрольними політичному керівництву держави-агресора російській федерації, організовано та розпочато діяльність системи органів влади та їх структурних підрозділів, які, відповідно до чинного законодавства України, визнані незаконними.

17.06.2015 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які діяли у спільній домовленості, тобто за попередньою змовою групою осіб, добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей товариства з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (код ЄДРПОУ 21822350), де останній є засновником та керівником, знаходячись на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєстрували у т.зв. «державних органах лнр» «товариство з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (мовою оригіналу: «общество с ограниченной ответсвеностью «производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» ЕГРЮЛ 60102296, адрес: лнр, город Алчевск, улица Тельмана, дом 14», далі - «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ»).

Згідно з т.зв. «свідоцтвом № 14-0000229/2015 про державну реєстрацію юридичної особи» від 17.06.2015 ОСОБА_6 є засновником «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а ОСОБА_9 є керівником та уповноваженою особою, з правом підпису всієї документації з фінансово-господарської діяльності підприємства.

02.06.2015 наказом № 2-к ОСОБА_6 призначив ОСОБА_9 на посаду директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

В подальшому, 26.07.2016 ОСОБА_9 , який діяв на підставі довіреності виданої ОСОБА_6 , засвідченої 27.05.2015 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_10 за реєстровим № 545 зареєстровано т.зв. «устав «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» (новая редакция)» (далі - «устав»).

Згідно даного «устава» (п. 4.1) товариство створюється з метою отримання прибутку шляхом здійснення виробництва, торгівельної та посередницької діяльності, виконання робіт та надання послуг, здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

Також, відповідно зазначеного «устава» ОСОБА_6 , як «участник общества» має право (п. 5.1):

1. Брати участь в управлінні справами «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

2. Отримувати частину прибутку від діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

3. Брати участь у діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на підставі трудового договору (контракту) або за договором цивільно-правового характеру.

4. Висувати на розгляд органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» пропозиції з питань діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

5. Придбати у пріоритетному порядку продукцію, роботи та послуги, які виробляє «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

6. Отримувати дані та відомості про діяльність «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», стан його майна, розмірів прибутку та збитків. На вимогу Учасника товариства «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» зобов`язано надавати йому для ознайомлення річні баланси, звіти «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» про його діяльність, протоколи зборів.

7. Обирати чи бути обраними до органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

8. Здійснювати відчуження частин у статутному фонді «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

9. Вийти із «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в установленому порядку.

10. Набувати інших прав, передбачених чинним законодавством лнр.

Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_6 як учасника таких зборів віднесено (п. 9.3 статуту):

1. Визначення основних напрямів діяльності Товариства та затвердження його планів та звітів про їх виконання.

2. Внесення змін до статуту Товариства, зміни розміру його статутного фонду.

3. Встановлення розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових вкладів.

4. Створення та визначення повноважень Ревізійної комісії.

5. Вибори та відкликання членів Ревізійної комісії.

6. Призначення та звільнення директора Товариства.

7. Затвердження річних звітів та бухгалтерських балансів Товариства, затвердження звітів та висновків Ревізійної комісії, розподіл прибутку та збитків Товариства, визначення строку та порядку виплати частки прибутку.

8. Винесення рішень щодо притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб Товариства.

9. Визначення умов оплати праці посадових осіб Товариства.

10. Затвердження правил, положень та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства, затвердження Положення про фонди, що створюються у Товаристві.

11. Ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу.

12. Визначення форм контролю над діяльністю виконавчого органу.

В свою чергу, відповідно до вищевказаного «устава», директор є виконавчим органом Товариства, який здійснює управління його поточною діяльністю (п. 9.6). При цьому, директор вирішує всі питання діяльності Товариства, крім тих, що належать до компетенції зборів учасників, а також він підзвітний зборам учасників та організує виконання їх рішень (п.п. 9.6.1 та 9.6.2).

Разом з тим, ОСОБА_9 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» має право (п. 9.6.4):

- без довіреності виконувати дії від імені Товариства;

- затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку;

- приймати та звільняти працівників;

- вчиняти угоди, що не перевищують 5 000 мінімальних заробітних плат з одним контрагентом за один день, та вчиняти юридичні дії від імені Товариства, давати доручення, видавати довіреності, відкривати та використовувати рахунки Товариства в установах банків;

- вирішувати інші питання у межах прав, які надано йому зборами учасників.

Згідно протоколу № 1, 22.07.2023 проведено позачергове загальне зібрання учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на якому були присутні ОСОБА_6 , як учасник зібрання та ОСОБА_9 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

На даному зібранні було вирішено:

привести у відповідність до вимог чинного законодавства рф розмір статутного капіталу «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а саме здійснити його перерахунок у валюту російський рубль за офіційним курсом російського рубля по відношенню до української гривні станом на 22.07.2023;

визначити місцезнаходження «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» за адресою: 294205, рф, лнр, Алчевський міський округ, місто Алчевськ, вулиця Тельмана, будинок 14;

у зв`язку з прийняттям лнр до складу рф привести у відповідність до чинного законодавства рф статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», виклавши його у новій редакції;

затвердити статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції;

директору «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» подати передбачені чинним законодавством рф документи до відповідної інспекції Федеральної податкової служби по лнр для проведення державної реєстрації змін в статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» шляхом викладення його в новій редакції;

підтвердити повноваження директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_9 , визначивши його особою, яка має право без довіреності діяти від імені «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

Згідно статуту «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції, затвердженого позачерговим загальним зібранням учасників від 22.07.2023 (далі - «статут») товариство засноване з метою отримання прибутку на підставі задоволення потреб підприємств та організацій усіх форм власності, а також громадян у товарах та послугах, які виробляються та надаються (п. 2.1. статуту).

Товариство має право щоквартально, раз на півроку або раз на рік приймати рішення про розподіл свого чистого прибутку між учасниками товариства. Частина прибутку товариства, призначена для розподілу між його учасниками, розподіляється пропорційно до їхніх часток у статутному капіталі товариства.

Також, відповідно зазначеного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_6 , як «участник общества» має право (п. 6.2. статуту):

1. брати участь в управлінні справами Товариства у порядку, визначеному цим статутом;

2. брати участь у розподілі прибутку Товариства та отримувати його частку прибутку (дивіденди);

3. отримувати інформацію про діяльність Товариства;

4. вийти в установленому порядку із Товариства;

5. здійснювати відчуження частки у статутному капіталі Товариства у порядку, встановленому чинним законодавством та цим статутом;

6. зменшувати свою частку у статутному капіталі Товариства шляхом її отримання у грошовому еквіваленті або за згодою загальних зборів учасників майном Товариства;

7. отримувати право користування майном Товариства за згодою інших;

8. обіймати штатні посади у Товаристві та отримувати винагороду у вигляді заробітної плати та премій відповідно до трудового внеску;

9. у першочерговому порядку користуватися послугами Товариства;

10. користуватися іншими правами, передбаченими чинним законодавством та цим статутом.

На вимогу учасника Товариство зобов`язане надавати йому ознайомлення річні баланси, звіти про його діяльність, протоколи Загальних зборів учасників та інші документи Товариства (п. 6.3. статуту).

Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_6 як учасника таких зборів серед іншого віднесено (п. 8.3 статуту):

1. розподіл основних напрямів діяльності Товариства, затвердження його планів та звітів про їх виконання;

2. внесення змін до статуту Товариства, викладення статуту у новій редакції, затвердження та прийняття інших документів, що регулюють організаційну діяльність Товариства;

3. обрання, призначення, звільнення та відкликання директора, ревізора, встановлення розміру заробітної плати виконавчому органу, а також контроль за їх діяльністю;

4. затвердження річних результатів діяльності Товариства, у тому числі його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження звітів та висновків ревізора, строку та порядку виплати частини прибутку, визначення порядку покриття збитків;

5. створення, реорганізація та ліквідація філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження їх статутів та положень, а також прийняття рішень про участь Товариства в асоціаціях та інших об`єднаннях комерційних організацій;

6. винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності посадових осіб органів управління Товариства;

7. затвердження правил та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства;

8. збільшення чи зменшення розміру статутного капіталу Товариства;

9. ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;

10. встановлення підстав, розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових внесків;

11. вирішення питань про придбання Товариством частки учасника;

12. вилучення учасника з Товариства;

13. вирішення питання про передачу частки учасника, придбаної Товариством;

14. вирішення питань про входження Товариства до об`єднань та виходу з них, про участь у створенні спільних підприємств, установ, організацій та інших суб`єктів підприємницької діяльності;

15. вирішення питань про продаж, безкоштовну передачу, обмін, здачу в оренду, надання позики юридичним та фізичним особам будівель, споруд, обладнання, транспортних засобів, землі, інвентарю, сировини, засобів виробництва та інших матеріальних цінностей, що належать Товариству, а також списання їх із балансу Товариства;

16. призначення аудиторської перевірки, затвердження аудитора та встановлення розміру оплати його послуг;

17. вирішення питань про розподіл чистого прибутку товариства;

18. визначення умов оплати праці Посадових осіб Товариства, його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи;

19. вирішення інших питань, передбачених чинним законодавством та не віднесених до компетенції виконавчого органу Товариства.

В свою чергу, відповідно до вищевказаного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» виконавчим органом Товариства є директор, який здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства. Директор обирається, відкликається загальними зборами учасників, а також Директор вирішує всі питання діяльності Товариства, за винятком тих питань, які віднесені до виключної компетенції Загальних зборів учасників (п.п. 8.6. та 8.7. статуту).

Директор підзвітний Загальним зборам учасників та організує виконання його рішень (п.п. 8.8. статуту).

Також, ОСОБА_9 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» діє без довіреності від імені Товариства в межах наступної компетенції:

1. укладає, вносить зміни, розриває, забезпечує виконання договорів, укладених Товариством;

2. розпоряджається майном та коштами Товариства відповідно до чинного законодавства та цього Статуту;

3. підписує разом із головним бухгалтером Товариства звітність до контролюючих органів;

4. приймає відповідне рішення та підписує фінансові документи, пов`язані зі сплатою податків та інших обов`язкових платежів;

5. видає у межах своєї компетенції довіреності;

6. видає накази та розпорядження, обов`язкові для виконання персоналом Товариства, з оперативних питань, що потребують негайного рішення у порядку, передбаченому чинним законодавством, та в межах компетенції, передбаченої цим Статутом;

7. забезпечує виконання поточних та перспективних планів, приймає рішення з питань реалізації продукції (робіт, послуг) Товариства;

8. укладає та вносить зміни до колективного договору з трудовим колективом Товариства;

9. організує ведення бухгалтерського обліку та звітності Товариства;

10. встановлює порядок ведення обліку кадрів, системи заохочень та накладення стягнень на працівників Товариства (крім посадових осіб Товариства);

11. веде переговори з трудовим колективом Товариства з питань укладання, виконання та внесення змін до колективного договору;

12. розробляє напрями перспективної діяльності Товариства;

13. розробляє бізнес-плани, техніко-економічні обґрунтування, інші програми фінансово-господарської діяльності Товариства;

14. координує роботу Товариства;

15. вирішує інші питання, віднесені до його компетенції чинним законодавством та цим Статутом.

Надалі, 11.08.2023, на виконання протоколу загальних зборів учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та вказівки ОСОБА_6 , як учасника таких зборів, ОСОБА_9 здійснено т.зв. державну реєстрацію «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» відповідно до вимог законодавства держави - агресора (рф) із присвоєнням основного державного реєстраційного номеру рф (мовою оригіналу: «основного государственного регистрационного номера») - 1229400018374.

Таким чином, ОСОБА_6 , який заздалегідь домовився з директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_9 та які попередньо розподілили між собою відповідні обов`язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора. Фактично, реалізація господарської діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на тимчасово окупованій території неможлива в одноосібному порядку та потребує обов`язкової участі як ОСОБА_6 , так і ОСОБА_9 .

26.04.2022 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «міністерством надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійного лиха лнр» (мовою оригіналу: «министерством чрезвычайных ситуаций и ликвидации последствий стихийных бедствий лнр», далі - «МНС лнр») договір № 512 про надання платних послуг, а саме щодо проведення навчання з питань пожежної безпеки.

Відповідно до т.зв. «положення про міністерство надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійних лих лнр» (мовою оригіналу «положения об министерстве чрезвычайных ситуации и ликвидации последствии стихийных бедствий лнр»), яке затверджене т.зв. «постановою ради міністрів лнр» № 02-04/116/15 від 23.04.2015, а саме п. 1.1. «міністерство надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійного лиха лнр» є виконавчим органом державної влади лнр, що здійснює функції з провадження та реалізації державної політики, нормативному правовому регулюванні, а також щодо нагляду та контролю у сфері цивільного захисту, в галузі цивільної оборони, захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, забезпеченні пожежної безпеки та безпеки людей на водних об`єктах, здійснення аварійно-рятувального обслуговування гірничих підприємств та гірничорятувальних робіт, а також гідрометеорологічної діяльності, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

01.08.2022 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , звернувся до т.зв. «державної установи лнр «центр забезпечення діяльності освітніх організацій міста Красний Луч» (мовою оригіналу: «государственного учреждения лнр «центр обеспечения деятельности образовательных организаций города Красный Луч», далі - «ДУ лнр «ЦЗДОО міста Красний Луч») з комерційною пропозицію про поставку продукції.

В свою чергу, «ДУ лнр «ЦЗДОО міста Красний Луч» створена т.зв. «міністерством освіти та науки лнр», є підвідомча останнім, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

22.08.2022 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , звернувся до т.зв. «державного унітарного підприємства «ГУГАНСЬКГАЗ» (мовою оригіналу: «государственного унитарного предприятия «ЛУГАНСКГАЗ», далі - «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ») з проханням переглянути графік погашення заборгованості.

В свою чергу, «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ» створена т.зв. «міністерством будівництва і житлово-комунального господарства лнр», є підвідомча останнім та забезпечує безперебійну подачу блакитного палива та теплової енергії всім категоріям споживачів лнр: населенню, комунально-побутовим об`єктам, промисловим підприємствам, а також бюджетним організаціям, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

09.10.2022 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , звернувся до т.зв. «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ» з проханням продовження терміну погашення заборгованості.

21.11.2022 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав договір № ДБС/085547 та відкрив в «публічному акціонерному товаристві «ПРОМСВЯЗЬБАНК» (мовою оригіналу: «публичном акционерном обществе «ПРОМСВЯЗЬБАНК», далі - «ПАТ «ПРОМСВЯЗЬБАНК») розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 .

В свою чергу, «ПАТ «ПРОМСВЯЗЬБАНК» є державним банком рф.

24.03.2023 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «державною установою луганської народної республіки «палац культури ім. жовтневої революції м. Брянки» (мовою оригіналу - «государственным учреждением луганской народной республики «дворец культуры им. октябрьской революции г. Брянки», далі - «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки») контракт № 6-23 ПР про поставку теплової енергії.

В свою чергу, «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» є державною установою на тимчасово окупованій території, яка створена т.зв. «урядом лнр», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Відповідно до ст. 70 т.зв. «конституції лнр» № 103-III від 17.10.2019 т.зв. «уряд лнр» є чинним вищим органом виконавчої влади лнр. Уряд лнр очолює систему виконавчих органів лнр», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

09.11.2023 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 1 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

30.11.2023 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 2 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

20.12.2023 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 3 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

17.10.2023 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «управлінням федеральної податкової служби по лнр» (мовою оригіналу: «управлением федеральной налоговой службы по лнр», далі - «УФПС по лнр») державний контракт № 7 ПР-23 про поставку теплової енергії.

В свою чергу, відповідно до т.зв. «положення про управління федеральної податкової служби по лнр» (мовою оригіналу: «положения об федеральной налоговой службы по лнр), яке 15.05.2023 затверджене наказом Федеральної податкової служби Міністерства фінансів рф № ЕД-7-4/320@, «УФПС по лнр» являється територіальним органом федеральної податкової служби в лнр та входить в єдину централізовану систему податкових органів.

Також, «УФПС по лнр» є територіальним органом, який здійснює функції з контролю та нагляду за дотриманням законодавства про податки та збори, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи рф податків, зборів та страхових внесків, а у випадках, передбачених законодавством рф, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи рф інших обов`язкових платежів, за виробництвом та обігом тютюнової продукції, за дотриманням вимог до контрольно-касової техніки, порядку та умов її реєстрації та застосування, повнотою обліку виручки коштів та використанням спеціальних банківських рахунків платіжними агентами (субагентами), банківськими платіжними агентами (субагентами) та постачальниками, а також функції органу валютного контролю в межах компетенції податкових органів, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

05.02.2024 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «УФПС по лнр» державний контракт № 025 про поставку теплової енергії.

22.03.2024 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «УФПС по лнр» додаткову угоду № 1 до державного контракту про поставку теплової енергії № 025 від 05.02.2024.

14.03.2024 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «державною установою додаткової освіти лнр «Брянківська спеціалізована дитячо - юнацька спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «Государственным учреждением дополнительного образования «Брянковская специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «ДУ ДО лнр «Брянківська СДЮСШ ОР») контракт № 3-24 ПР про поставку теплової енергії.

В свою чергу, «ДУ ДО лнр «Брянківська СДЮСШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

Також, згідно т.зв. «положення про адміністрацію міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», затвердженого рішенням т.зв. «ради міського округу муніципальну утворення міський округ місто Брянка лнр» № 3 від 30.2023 «адміністрація міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр» є виконавчо-розпорядчим органом місцевого самоврядування міського округу місто Брянка, наділеним статутом муніципального утворення міського округу міста Брянка лнр, власними повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування, федеральними законами та законами лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

16.05.2024 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «муніципальною казенною установою додаткової освіти «Брянківська спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «муниципальным казенным учреждением дополнительного образования «Брянковская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «МКУДО «Брянківська СШ ОР») контракт № 2-24 ПР про поставку теплової енергії.

В свою чергу, «МКУДО «Брянківська СШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

10.06.2024 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Брянківська гімназія» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением лнр «Брянковская гимназия», далі - «ДБЗУ лнр «Брянківська гімназія») контракт № 1-24 ПР про поставку теплової енергії.

В свою чергу, «ДБЗУ лнр «Брянківська гімназія» створена т.зв. «міністерством освіти та науки лнр» (мовою оригіналу: «министерством образования лнр», далі «МОН лнр»), є підвідомча останнім та надає освітні послуги з реалізації освітніх програм за видами освіти, за рівнями освіти, за професіями, спеціальностями, напрямами підготовки (для професійної освіти), за підвидами додаткової освіти на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

Відповідно до т.зв. «положення про міністерство освіти та науки лнр», яке затверджено т.зв. «указом голови лнр» № УГ-64/23 від 13.06.2023 «МОН лнр» є виконавчим органом лнр, який здійснює державне управління та контроль у сфері освіти, наукової та науково-технічної діяльності, взаємодію з освітніми та науковими організаціями, розташованими на території лнр, а також здійснює передані відповідно до федерального закону рф «про освіту в рф» № 273-ФЗ від 29.12.2012 окремі державні повноваження рф у сфері освіти.

10.06.2024 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , звернувся до т.зв. «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ» з проханням видати технічні умови на вузли обліку газу за відповідними адресами в м. Брянка Луганської області.

11.06.2024 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Брянківська спеціалізована школа № 1» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением лнр «Брянковская специализированная школа № 1», далі - «ДБЗУ лнр «Брянківська СШ № 1») контракт № 4-24 ПР про поставку теплової енергії.

В свою чергу, «ДБЗУ лнр «Брянківська СШ № 1» створена т.зв. «міністерством освіти та науки лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

26.07.2024 ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , подав до т.зв. «державного унітарного підприємства лнр «республіканська мережева компанія» (мовою оригіналу: «государственного унитарного предприятия лнр «республиканская сетевая компания»», далі - «ДУП лнр «РМК») цінову пропозицію ремонту двигуна внутрішнього згорання «УМЗ-421» та «ЗМЗ-405».

В свою чергу, «ДУП лнр «РМК» створена т.зв. «міністерством палива, енергетики та вугільної промисловості лнр» є підвідомча останнім, а основною метою діяльності «ДУП лнр «РМК» є реалізація завдань з надійного та безперебійного забезпечення електричною енергією споживачів лнр, використання своїх об`єктів електричних мереж для надання послуг, з виробництва, передачі (транспортування) розподілу та постачання електричної енергії та потужності від енергогенеруючих організацій до енергопостачальних організацій та суб`єктів електроенергетики на відплатній договірній основі з метою ефективного функціонування народного господарства лнр, у тому числі її паливно-енергетичного комплексу, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

З 26.04.2022, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , які діяли за попередньою змовою групою осіб, будучи громадянами України, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів та бажання, організували провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресор, у тому числі здійснили поставку теплової енергії незаконним органам влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційній адміністрації держави агресора.

05.02.2025 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Стаханов Луганської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 11.02.2025 до підозрюваного ОСОБА_6 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України судом встановлено підозрюваному ОСОБА_6 заставу в розмірі 90 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

12.02.2025 у відношенні підозрюваного ОСОБА_6 внесено заставу, а уповноваженою службовою особою місця ув`язнення останнього звільнено з-під варти.

З моменту звільнення з під варти у зв`язку з внесенням застави підозрюваний ОСОБА_6 вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави, а також на останнього покладено виконання відповідних обов`язків.

03.04.2025 ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська продовжено строк дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, покладених на підозрюваного ОСОБА_6 до 05.05.2025 (включно).

15.02.2025 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Перевальськ Луганської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судимого, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 28.02.2025 стосовно підозрюваного ОСОБА_9 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

01.04.2025 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 05.05.2025.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 та ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, повністю підтверджується зібраними у провадженні доказами, а саме:

повідомленням про вчинення злочину від 12.06.2024 згідно якого ОСОБА_9 та ОСОБА_6 вчинив дії направлені на реєстрацію в окупаційних органах влади т.зв. «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та розпочав ведення фінансово - господарської діяльності на території т.зв. «лнр»;

протоколом огляду від 18.06.2024 сайту т.зв. «ФНС россии» (мовою оригіналу) на якому сформовано т.зв. «Выписку из единого государственного реестра юридических лиц» (мовою оригіналу), стосовно т.зв. «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», де вказано адресу розташування, види діяльності, а також, що ОСОБА_9 є т.зв. «керівником юридичної особи», та що ОСОБА_6 є т.зв. «засновником юридичної особи»;

інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно ТОВ «ВКФ «ПРОМСОЮЗ», де вказано адресу розташування, види діяльності, а також, що ОСОБА_6 є засновником, кінцевим бенефіціарним власником та керівником зазначеного підприємства;

протоколом огляду від 26.06.2024, яким встановлено т.зв. «приказ «Об установлении обществу с ограниченной ответственностью производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» тарифа на тепловую энергию в сфере теплоснабжения для бюджетных организаций» № 23-ОД від 29.06.2022;

протоколом огляду від 02.07.2024, яким встановлено т.зв. «государственный контракт № 025 о поставке тепловой энергии» від 05.02.2024 між «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та т.зв. «Управлением федеральной налоговой службы по лнр» за підписом ОСОБА_9 ;

протоколами оглядів від 06.07.2024 та 05.07.2024, яким встановлено т.зв. «договори «о поставке тепловой энергии» укладені між «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та т.зв. «бюджетними державними організаціями лнр», тобто незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території у тому числі окупаційною адміністрацією держави - агресора;

протоколом допиту свідка ОСОБА_11 , який показав про перереєстрацію ОСОБА_6 та ОСОБА_9 «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в окупаційних органах влади, та ведення господарської діяльності спільно з окупаційною владою держави-агресором;

протоколом огляду від 11.07.2024, сайту т.зв. «муниципального образования городского округа город Алчевск лнр» (мовою оригіналу) на якому з «метою підтримки підприємств, які надають послуги у сфері будівельної індустрії та машинобудування» розміщено інформацію про можливість укладання договорів із «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а також розміщено дані, що ОСОБА_9 є відповідною контактною особою;

протоколом проведення НСРД від 18.10.2024, яким встановлено відповідні документи, що підтверджують факт реєстрації «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в т.зв. «державних органах лнр» та підтверджують факт організації провадження ОСОБА_6 та ОСОБА_9 господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, виконання їх рішень. Також, встановлено т.зв. «статути «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та т.зв. «протокол № 1 від 22.07.2023 позачергового загального зібрання учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», які підтверджують наявність та виконання організаційно - розпорядчих та керівних функцій ОСОБА_9 та ОСОБА_6 при управлінні діяльністю на тимчасово окупованій території «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ»;

протоколом огляду вмісту повідомлень електронної поштової скриньки « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 20.01.2025, яким встановлено, що 11.07.2023 на електронну адресу «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» спрямовано скановані паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_6 та довідка про присвоєння останньому ідентифікаційного номеру.

протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 06.02.2025, яким встановлено довіреності видані ОСОБА_6 та ОСОБА_12 на ім`я ОСОБА_9 від 27.05.2015, на підставі яких, в подальшому останнім зареєстровано т.зв. «статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ»;

протоколом проведення НСРД від 18.10.2024, яким встановлено відповідні документи, що підтверджують факт реєстрації «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в т.зв. «державних органах лнр» та підтверджують факт організації провадження ОСОБА_6 та ОСОБА_9 господарської діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на тимчасово окупованій території, вирішення робочих питань, підшукування знарядь, розподілення грошових коштів і т.п. Також, встановлено систематичне спілкування ОСОБА_6 із ОСОБА_9 , надання йому вказівок, здійснення контролю над діяльністю останнього, а також спілкування з абонентськими номерами, операторів зв`язку держави - агресора;

іншими доказами у даному кримінальному провадженні.

На даний час слідчим відділом 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях проводяться слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх осіб причетних до злочинної діяльності ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , встановлення всіх можливих свідків та місцезнаходження речових доказів, а також встановлення істини у даному кримінальному провадженні.

Трьохмісячний строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22024130000000347 від 14.06.2024, закінчується 05.05.2025, але закінчити досудове розслідування до вказаного строку не вбачається можливим внаслідок особливої складності провадження, оскільки, під час досудового розслідування необхідно виконати наступне:

- отримати висновки комп`ютерно-технічних експертиз по вилученим в ході обшуків мобільним телефонам ОСОБА_6 та ОСОБА_12 , а також щодо вилученого ноутбуку та жорсткому диску проведення яких доручено експертам Луганського НДЕКЦ МВС України;

- отримати висновок комп`ютерно-технічної експертизи по вилученому в ході обшуку мобільного телефону ОСОБА_13 , проведення якої доручено експертам 2 сектору (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) Зонального експертного відділу ІСТЕ СБУ в ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях;

- здійснити огляд інформації, яка буде отримана за результатами проведення комп`ютерно-технічних експертиз;

- вирішити питання про продовження дії покладених на підозрюваного ОСОБА_6 обов`язків;

- провести інші слідчі (розшукові) дії, в тому числі допити свідків, направлених на отримання доказів вчинення ОСОБА_6 та ОСОБА_9 кримінальних правопорушень;

- підготувати та подати клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного ОСОБА_9 (в разі його неприбуття на підконтрольну українській владі територію);

- виконати необхідні для завершення досудового розслідування процесуальні дії (виконання вимог ст. 290 КПК України - повідомлення сторони захисту про завершення досудового розслідування, ознайомлення сторони захисту із матеріалами кримінального провадження), складення обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування та прийняти рішення у даному кримінальному провадженні, в порядку ст. 283 КПК України.

Враховуючи викладене, строк досудового розслідування кримінального правопорушення необхідно продовжити до шести місяців через неможливість прийняти рішення в порядку ст. 283 КПК України у трьохмісячний строк, внаслідок особливої складності провадження, щодо нетяжкого та особливого тяжкого злочину, вчинених за попередньою змовою групою осіб, необхідності проведення вищевказаних слідчих дій та прийняття відповідних процесуальних рішень і для цього потрібен додатковий час, необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, так як ці дії не могли бути здійснені та завершені раніше з об`єктивних причин, через великий обсяг роботи.

Результати вказаних процесуальних дій та рішень, проведення яких потребує проміжку часу строком не менше одного місяця, мають вирішальне значення для досудового розслідування, у зв`язку з всебічним, повним і неупередженим дослідженням обставин вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, у зв`язку з необхідністю проведення у кримінальному провадженні вищенаведених слідчих та процесуальних дій, необхідно продовжити строк досудового розслідування до шести місяців, тобто до 05.08.2025.

Прокурор у судовому засіданні просив клопотання задовольнити, підтримав його в повному обсязі.

Підозрюваний та захисники не заперечували щодо продовження строку досудового розслідування.

Слідчий суддя, вислухавши учасників кримінального провадження, дослідивши подане клопотання та надані прокурором матеріали, якими обґрунтовується клопотання, дійшов висновку про те, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

У свою чергу, згідно із ч. 3 ст. 294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу:

1) до трьох місяців - керівником окружної прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора;

2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;

3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.

Частиною 5 ст. 295-1 КПК України передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Слідчий суддя вважає доведеним, що з об`єктивних причин завершити досудове розслідування у зазначений строк неможливо, оскільки, як вбачається з клопотання слідчого, в кримінальному провадженні необхідно провести ряд слідчих дій, які можуть бути використані як докази під час судового розгляду.

При вирішенні клопотання слідчий суддя враховує поняття «розумний строк», розкритий Конституційним Судом України у рішенні №3-рп/2003 від 30.01.2003 (справа №1-12/2003), де вказано, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Але за будь-яких обставин строк досудового слідства не повинен перевищувати меж необхідності. Досудове слідство повинно бути закінчено у кожній справі без порушення права на справедливий судовий розгляд і права на ефективний засіб захисту, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом з прав людини переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» від 25.03.1999 та «Філіс проти Греції» від 27.08.1991).

У рішенні по справі «Шиянов проти України» від 02.06.2016 Європейський суд з прав людини вказав, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.

Враховуючи, що строк досудового розслідування закінчується, на переконання слідчого судді, для здійснення зазначених у клопотанні слідчих дій є доцільним продовження строку досудового розслідування до шести місяців, оскільки є очевидним той факт, що внаслідок особливої складності провадження провести такі слідчі дії у вказаний вище строк неможливо, проте вони можуть мати суттєве значення для кримінального провадження.

Таким чином, клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22024130000000347 від 14.06.2024, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, до шести місяців, тобто до 05.08.2025.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали суду буде складений і оголошений 30 квітня 2025 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення30.04.2025
Оприлюднено02.05.2025
Номер документу127007042
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування