Герб України

Ухвала від 01.05.2025 по справі 933/267/25

Олександрівський районний суд донецької області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 933/267/25

Провадження № 2/933/73/25

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

01 травня 2025 року селища Олександрівка

Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Попович І.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Служби у справах дітей Олександрівської селищної ради Донецької області про скасування усиновлення,-

В С Т А Н О В И В:

01.05.2025 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Олександрівського районного суду Донецької області до Служби у справах дітей Олександрівської селищної ради Донецької області про скасування усиновлення,

За вимогами ч. 1 ст. 187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу, а якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

При розгляді матеріалів позовної заяви встановлено, що вона не відповідає вимогам ст.177 ЦПК України, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2023 року становить 3028,00 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивача заявлено вимогу про скасування усиновлення, яка є вимогою немайнового характеру.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється у 0,4 розміру прожиткового мінімуму доходів громадян, що становить 1211,20 грн.

Позивачем же в позовній заяві взагалі не зазначено ніяких відомостей щодо сплати судового збору чи необхідності відстрочити, розстрочити чи звільнити від його сплати.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму доходів громадян, що становить 1211,20 грн.

Реквізити для сплати судового збору:

Отримувач коштів: Донецьке ГУК/Олександр. СТГ/22030101

Код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 37967785

Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.)

Код банку отримувача: (МФО) 899998

Рахунок отримувача: UA068999980313151206000005582

Код класифікації доходів бюджету:22030101

Призначення платежу: судовий збір.

Порядок сплати судового збору визначено ст. 6 Закону України «Про судовий збір». На підтвердження сплати судового збору необхідно надати до суду документ, що підтверджує його сплату.

Відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху із зазначенням недоліків позовної заяви та строк їх усунення який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Служби у справах дітей Олександрівської селищної ради Донецької області про скасування усиновлення, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, десять днів з дня отримання позивачем даної ухвали.

Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Олександрівського

районного суду І.А.Попович

СудОлександрівський районний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення01.05.2025
Оприлюднено06.05.2025
Номер документу127009906
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —933/267/25

Ухвала від 26.08.2025

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Попович І. А.

Ухвала від 25.08.2025

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Попович І. А.

Ухвала від 14.07.2025

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Попович І. А.

Ухвала від 07.07.2025

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Попович І. А.

Ухвала від 15.05.2025

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Попович І. А.

Ухвала від 01.05.2025

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Попович І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні