Ухвала
від 29.04.2025 по справі 604/261/25
ПІДВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 604/261/25

Провадження № 2/604/203/25

У х в а л а

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2025 року селище Підволочиськ

Підволочиський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Сіянко В.М.,

за участю секретаря Феньо О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в селищі Підволочиськ цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Проджект Консалтинг 4» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

у с т а н о в и в:

10.03.2025 до Підволочиського районного суду Тернопільської області надійшла позовна заява ТОВ «Проджект Консалтинг 4» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги за період 01.03.2021-31.10.2024 у розмірі 33493,17, інфляційне збільшення суми боргу за весь час прострочення - 3572,14 грн та три відсотки річних від простроченої суми - 805,72 грн. Заборгованість виникла з приводу утримання нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 .

Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданими до неї документами, суд доходить такого висновку.

Відповідно до частини першої статті 27ЦПК України позовидо фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина першастатті 30ЦПК України).

Так, частиною першоюстатті 30 ЦПК Українивстановлено, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Відповідно до частини першої статті 181ЦК України донерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Таким чином, правила виключної підсудності, які застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.

З урахуванням наведеного позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.

Вказана правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 04.03.2020 у справі N 757/91/19-ц.

Предметом позову у цій справі є зобов`язання, які виникають з надання послуг по утриманню житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 . Такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна.

Отже, для даного позову встановлено виключну підсудність, а саме - за місцезнаходженням майна - житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до вимог частини дев`ятоїстатті 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу.

В силу вимогстатті 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, про що постановляється ухвала (п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК).

За таких обставин, суд вважає за необхідне, передати цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Проджект Консалтинг 4» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, на розгляд до Голосіївського районного суду м. Києва.

Керуючись ст. ст.27-28,31-32,187,261,353-354 ЦПК України, суддя -

п о с т а н о в и в:

Цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Проджект Консалтинг 4» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості передати на розгляд до Голосіївського районного суду м. Києва.

Передати справу на розгляд іншого суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Тернопільського апеляційного суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.М. Сіянко

СудПідволочиський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення29.04.2025
Оприлюднено05.05.2025
Номер документу127016430
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —604/261/25

Ухвала від 29.04.2025

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сіянко В. М.

Ухвала від 11.03.2025

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сіянко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні