Єдиний унікальний номер справи 219/3497/21
Номер провадження 1-кп/211/808/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
05 травня 2025 року Довгинцівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області за головуванням - судді ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
прокурора (у режимі відеоконфіренціі) ОСОБА_3
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області кримінальне провадження за актом обвинувачення
ОСОБА_4 , народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого у ч. 2 ст. 367 КК України
В С Т А Н О В И В:
у Довгинцівському районному суді міста Кривого Рогу Дніпропетровської області з 29 квітня 2025 року перебуває кримінальне провадження за обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого у ст.367 ч. 2 КК України.
Дообвинуваченого ОСОБА_4 запобіжний захід не обирався.
29 квітня 2025 року ухвалено рішення про призначення підготовчого судового засідання.
У підготовчому судовому засіданні прокурор заявив клопотання про направлення кримінального провадження до Дніпровського апеляційного суду для визначення підсудності.
Обвинувачений в судове засідання не з`явився, був належним чином повідомлений.
Вирішуючи питання про можливість призначення справи до судового розгляду, суд зазначає таке.
Під час підготовчого судового засідання суд вирішує питання, передбачені у частині 3 ст. 314 КПК України. Одним із рішень, які вправі ухвалити суд у підготовчому судовому засіданні, є рішення про направлення акту обвинувачення, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 412 КПК України вказане питання підлягає першочерговому з`ясуванню, оскільки судове рішення у будь-якому разі підлягає скасуванню, якщо порушено правило підсудності.
А відтак всі інші питання, у тому числі щодо призначення до судового розгляду, мають вирішуватися належним судом.
Так, ОСОБА_4 обвинувачуєься у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого у ст. 367 ч. 2 КК України, за службову недбалість.
У частині 1 ст. 32 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Місце вчинення злочину - це певна територія, на якій вчинюється передбачене КК Украіни суспільно небезпечне діяння.
Так,згідно з актомобвинувачення у кримінальномупровадженнні,відомості прояке внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№ 12021050000000275 від 25 березня 2021 року, місцем вчинення кримінального правопорушення, передбаченого у ст.367 ч. 2 КК України є Бахмутський район Донецької області.
На підставі рішення Вищої ради правосуддя №3707/0/15-24 від 19.12.2024 змінено територіальну підсудність судових справ Дружківського міського суду Донецької області на підсудність Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
А, отже, територіальна юрисдикція Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області після зміни підсудності справ, не поширюється на Бахмутський район Донецької області, оскільки підсудність Артемівського міськрайонного суду Донецької області передана Покровському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Згідно з п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності. Питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції.
Таким чином, з метою недопущення порушення територіальної підсудності кримінального провадження, з огляду на вимоги ст.ст. 32, 34 КПК України, суд вважає, що є достатні підстави для направлення акту обвинувачення до Дніпровського апеляційного суду для вирішення питання про визначення підсудності.
Керуючись ст.ст. 32, 34, 314-317 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021050000000275 від 25 березня 2021 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого у ч. 2 ст. 367 КК України, направити до Дніпровського апеляційного суду для вирішення питання про визначення підсудності.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2025 |
Оприлюднено | 07.05.2025 |
Номер документу | 127076722 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість |
Кримінальне
Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу
Гонтар А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні