Герб України

Рішення від 02.05.2025 по справі 398/6945/24

Олександрійський міськрайонний суд кіровоградської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа №: 398/6945/24

провадження №: 2/398/971/25

РІШЕННЯ

Іменем України

"02" травня 2025 р. м. Олександрія

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого судді Москалик В. В.,

з участі секретаря судового засідання Таран І.О.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Олександрії в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Виконавчий комітет Олександрійської міської ради як орган опіки та піклування, про позбавлення батьківський прав та стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовною заявою до ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей Олександрійської міської ради Олександрійського району Кіровоградської області, як орган опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав стосовно неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та стягнення аліментів. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач зазначених батьківських обов`язків не виконує. Невдовзі після народження дитини, позивачка була змушена припинити спільне проживання з відповідачем, оскільки він зловживав алкоголем, поводився неадекватно, не піклувався про матеріальне забезпечення сім`ї. На той час він вже отримав паспорт громадянина російської федерації, при цьому, на скільки їй відомо, від громадянства України також не відмовлявся. Позивач повернулася додому в Україну, а він залишився в російській федерації. З того часу, відповідач жодного разу не поцікавився життям сина, не спілкувався з ним, не займався його вихованням, не надавав матеріальну допомогу, та взагалі не бачився з сином. За період відвідування дитиною дошкільного навчального закладу відповідач жодного разу не відвідував навчальні заклади, не цікавився на досягненнями свого сина, не відвідував батьківські збори, не спілкувався з та класним керівником, не підтримував зв`язків. Всі питання, які виникають стосовно навчання та поведінки ОСОБА_5 у школі, вирішує саме позивач. Цей факт підтверджується документами з навчальних закладів. Згідно акта обстеження умов проживання від 13.11.2024 ОСОБА_5 проживає з позивачем та перебуває на її утриманні. Поведінка відповідача, який абсолютно не цікавиться життям власного сина, не приймає в ньому жодної участі свідчить про відсутність у нього наміру та бажання виховувати дитину та виконувати свої батьківські обов`язки. У зв`язку з цим орган опіки та піклування Олександрійської міської ради, 16.12.2024 надав висновок про доцільність позбавлення батьківсь ОСОБА_3 відносно сина. У зв`язку з самоусуненням відповідача від виховання дитини та від батьківських обов`язків вважає, що подальше збереження юридичного зв`язку між батьком та сином не відповідає його інтересам та є недоцільним. Враховуючи, що дитина постійно проживає з позивачем та саме вона вирішую всі питання, пов`язані з його життям, то позбавлення відповідача батьківських прав надасть їй можливість самостійно вирішувати всі питання життя дитини, та бути його законним представником. Також посилаючись на положення ст. ст. 180, 182 СК України позивачка просить стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/4 частки з усіх видів доходу відповідача, оскільки він свого обов`язку з утримання сина не виконує, матеріальної допомоги не надає, є працездатним.

Ухвалою суду від 27.01.2025 у справі відкрито провадження в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою суду від 18.03.2025 закрито підготовче провадження у справі, справу призначено до судового розгляду

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник підтримали позовні вимоги, просили позбавити ОСОБА_3 батьківських прав стосовно неповнолітнього сина ОСОБА_5 та стягнути аліменти в розмірі 1/4 частки від усіх доходів відповідача.

В судове засідання представник органу опіки та піклування не з`явився, на електронну адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника, зазначено, що висновок органу опіки та піклування Олександрійської міської ради від 01.05.2025 підтримують та просять задовольнити позовну заяву.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи сповіщений належним чином, на сайті "Судова влада України" розміщено оголошення про виклик ОСОБА_3 як відповідача у підготовче та судове засідання у цивільній справі про позбавлення батьківських прав, про причини неявки суду не повідомив, будь-яких заяв або пояснень по суті позовних вимог суду не надвав, відзив на позов не подав.

Згідно з ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши позивача, пояснення неповнолітнього ОСОБА_4 , оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов наступного висновку.

Суд в межах заявлених позовних вимог та наданих доказів по справі, встановив наступні факти та правовідносини.

Згідно з ч. ч. 1-5 ст. 150 СК України батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини; зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток; зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя; зобов`язані поважати дитину; передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї.

Статтею 12 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки, або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язання виховувати дитину, піклуватись про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 СК України, яка містить вичерпний перелік підстав для позбавлення батьківських прав відносно дитини, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з полового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Згідно зі ст. 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав: 1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов`язків щодо її виховання; 2) перестає бути законним представником дитини; 3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім`ям з дітьми; 4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником; 5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов`язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності; 6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною. Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.

Суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ОСОБА_4 , згідно з свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , виданим Олександрійським відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Олександрійському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстицяії (м. Одеса), від 27.09.2024 (виданого повторно), батьком дитини зазначено ОСОБА_3 , мати - ОСОБА_1 .

Відповідно до акта обстеження умов проживання від 12.11.2024 спеціалістами навчального закладу гімназії "Сузір`я-19", проведено обстеження умов проживання родини ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , за яким дитина має задовільні умови проживання, батько - ОСОБА_3 проживає окремо в іншій країні, вихованням дитини не займається, за вказаною адресою постійно проживають - ОСОБА_1 , мати дитини, ОСОБА_6 - вітчим, та ОСОБА_7 .

Відповідно до характеристики від 14.11.2024, наданої навчальним закладом гімназія "Сузір`я-19" , ОСОБА_4 , 2014 року народження, учень 5-А класу гімназії "Сузір`я-19" з першого класу, характеризується позитивно.

Відповідно витягу з протоколу засідання батьківського комітету 5-А класу Гімназії "Сузір`я-19" від 14.11.2024 № 469, зазначено, що ОСОБА_1 , мати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , учня 5-А класу, виховує сина сама, батько вихованням не займається.

Відповідно витягу з протоколу засідання батьківського комітету 5-А класу Гімназії "Сузір`я-19" від 14.11.2024 №468, ухвалено надати згоду щодо позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 по відношенню до неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , учня 5-А класу, у зв`язку з неналежним виконанням батьківських обов`язків.

Відповідно психологічної характеристики ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , учня 5-А класу Гімназії "Сузір`я-19" Олександрійської міської ради від 14.11.2024 № 471, ОСОБА_5 у зазначеному закладі навчається з першого класу. Адаптований до навчання з першого місяця. Загальна шкільна зрілість була сформована на середньо-достатньому рівні. У початковій ланці мав середньо-достатні показники навчальної діяльності. На цей момент учень проходить соціально - психологічну адаптацію до умов середньої ланки, він навчається у 5 класі. ОСОБА_5 має спортивну мотивацію. Має високу самооцінку, його емоційна сфера адаптована. Пізнавальні процеси на середньо-достатньому рівні, словниковий запас - середній рівень. Загальна обізнаність середня. Розумова працездатність та увага на середньому рівні. За типом темпераменту сангвінік. У класному колективі має прийнятий соціометричний статус. Учень проявляє адекватну комунікацію з педагогами та дітьми, з інтересом співпрацює з дорослими. Вихованням, навчанням та розвитком дитини у початковій школі займалася мати. На цей час ОСОБА_5 проживає разом з мамою та вітчимом. З рідним батьком хлопчик не спілкується і не пам`ятає його. У родині на теперішній час позитивна комунікація.

Відповідно до довідки, виданої закладом дошкільної освіти (ясла-садок) № 14 Олександрійської міської ради від 28.10.2024 № 108, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно відвідував заклад дошкільної освіти № 14 Олександрійської міської ради з 2016 року до 2020 року. За період відвідування дитиною закладу батько дитини не з`являвся та не приймав участі у вихованні дитини.

Згідно з довідкою Патриотично-спортивного клубу "Захист", ОСОБА_4 відвідує секцію з військово-спортивних багатоборств клубу ПСК "Захист" з 15.01.2021 до теперішнього часу, за період відвідування дитиною спортивної секції батько дитини не з`являвся та не приймав участі у вихованні дитини.

Відповідно до відповіді на адвокатський запит від 12.11.2024 № 660/18 на №03/11 від 07.11.2024, дитина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходиться під медичним спостереженням КП «ЦПМСД м. Олександрії» ОМІ амбулаторії № 7 з 29.07.2015 (дитина прибула з росії) до теперішнього часу. 14.08.2018 укладена декларація з лікарем ОСОБА_8 , № 0000-ТТ35-Е2Т2, на підставі оригіналу свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого Чеховським відділом ЗАГС Головного управління ЗАГС Московської області 03 червня 2014 року та паспортних даних матері. За період спостереження на профілактичні огляди, вакцинацію, огляди хворої дитини з`являлася мати ОСОБА_1 . При відвідуванні хворої дитини вдома була присутня мати. Батько ОСОБА_3 в поліклініку з дитиною для надання медичної допомоги не з`являвся.

Відповідно до копії паспорта російської федерації № НОМЕР_3 , виданого "отделом внутренних дел советского района саратовской области 28.12.2004 года" (рос. мова) ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстрований в рф з 29.10.2009.

Згідно зі ст. 19 СК України орган опіки та піклування подає до суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Відповідно до висновку органу опіки та піклування виконавчого комітету Олександрійської міської ради зазначено, що вважається доцільним позбавити ОСОБА_3 батьківських прав стосовно його неповнолітнього сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У висновку зазначено, що малолітній ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає з матір`ю ОСОБА_1 . Гр. ОСОБА_1 на засіданні комісії пояснила, що батько дитини є громадянином росії і там мешкає. З дитиною батько не спілкується, не надає матеріальної допомоги на утримання сина. На засіданні комісії був присутній малолітній ОСОБА_7 , який підтвердив слова матері та зазначив про те, батька взагалі не пам`ятає, бо ніколи з ним не бачився. Перший раз побачив батька на ксерокопії фотографії документів, які мати готувала на засідання комісії. З інформації навчального закладу, який відвідує ОСОБА_7 , Гімназія «Сузір`я-19» відомо, що батько ОСОБА_3 вихованням та навчанням дитини не займався, до закладу не приходив, з класним керівником не спілкувався. Адміністрація Патріотично-спортивного клубу «Захист» повідомляє, що дитина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відвідує в даному клубі секцію та за весь час, який займається дитина в секції, батько не з`являвся, не брав участі у вихованні сина.

В судовому засіданні була заслухана думка дитини ОСОБА_4 щодо позбавлення батька батьківських прав, який суду повідомив, що з батьком не спілкується, ніколи не бачив його, батько йому ніколи не звонив, не вітав з днем народження, фінансово не допомагає, дитина не заперечує проти позбавлення батька батьківських прав щодо нього як сина.

Як вже зазначено, законодавчо передбачено можливість позбавлення батька / матері судом батьківських прав, якщо він / вона ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.

Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони свідомо не піклуються про фізичний і духовний розвиток дітей, їх навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток, як складову частину виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти, хоча мають реальну можливість для цього.

Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема, ставлення батьків до дітей.

Згідно з ч. 3 ст. 9 Конвенції про права дитини, ст. 15 Закону України «Про охорону дитинства» дитина, яка не проживає з одним чи обома батьками, має право підтримувати на регулярній основі особисті і прямі контакти з обома батьками, за винятком випадків, коли це суперечить інтересам дитини.

Із системного тлумачення ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини, ст. ст. 7, 141 СК України, випливає, що при вирішенні спору щодо позбавлення батьків батьківських прав, суд має враховувати передусім інтереси дитини. Встановлений сімейним законодавством принцип повної рівності обох батьків у питаннях виховання дітей може бути обмежений судом тільки в інтересах дитини.

При вирішенні питання щодо позбавлення батьківських прав необхідно впевнитися не лише в невиконанні батьком / матір`ю обов`язків по вихованню, а також встановити, що вони ухиляється від їх виконання свідомо, тобто, що вони систематично, незважаючи на всі заходи попередження та впливу, продовжують не виконувати свої батьківські обов`язки.

Позбавлення батьківських прав відноситься до крайньої міри відповідальності, а це означає, що застосовується ця міра судом тоді, коли всі інші засоби впливу виявилися безрезультатними.

Зважаючи на встановлені у судовому засіданні обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача ґрунтуються на законі, відповідача свідомо та систематично не виконує свої батьківські обов`язки, а тому є всі правові підстави для позбавлення його батьківських прав.

Щодо позовних вимог про стягнення аліментів, суд зазначає наступне.

За правилами ч. 3 ст. 166 СК України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов`язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.

Статтями 18, 27 Конвенції про права дитини встановлено, що батьки несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування. Кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку. Батьки, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Відповідно до ч. 1 ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу батька або у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує, в тому числі, стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог також в частині стягнення аліментів з відповідача на утримання сина ОСОБА_4 у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Визначаючи розмір аліментів, суд виходить із того, що відповідач є працездатним, інвалідностей не має та зобов`язаний утримувати свого сина. При цьому суд враховує, що зміна сімейного стану, а саме одруження та наявність іншої дитини, не є підставою для стягнення аліментів у меншому, ніж визначено законом розмірі.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивачки витрати зі сплати судового збору в розмірі 1 211,20 грн, а також з відповідача на користь держави необхідно стягнути 1 211 грн 20 коп судового збору.

Керуючись ст. ст. 150, 164, 166 СК України, ст. ст.4, 10-13, 76-83, 141, 200, 206, 223, 258, 259, 263-265, 268, 352, 354 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Позбавити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстрований в рф, останнє відоме місце проживання в Україні: АДРЕСА_2 ) батьківських прав стосовно неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстрований в рф, останнє відоме місце проживання в Україні: АДРЕСА_2 )на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_4 ) аліменти на утримання дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частки з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подання позову до суду, тобто з 24 грудня 2024 року, та до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Рішення суду про стягнення аліментів допустити до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстрований в рф, останнє відоме місце проживання в Україні: АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_4 ) понесені нею судові витрати на сплату судового збору у розмірі 1 211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок).

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстрований в рф, останнє відоме місце проживання в Україні: АДРЕСА_2 ) судовий збір в дохід держави у розмірі 1 211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 коп.).

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Вікторія МОСКАЛИК

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення02.05.2025
Оприлюднено08.05.2025
Номер документу127080117
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —398/6945/24

Рішення від 02.05.2025

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Москалик В. В.

Ухвала від 18.03.2025

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Москалик В. В.

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Москалик В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні