Ухвала
від 05.05.2025 по справі 909/1040/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

05.05.2025 м. Івано-ФранківськСправа № 909/1040/24

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В., секретар судового засідання Масловський А.Ю. розглянувши заяву Краснолуцької сільської ради (вх.№6089/25 від 11.04.2025) про зміну способу виконання рішення суду у справі

за позовом: Краснолуцької сільської ради

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфініті Солар Парк",

про стягнення заборгованості в сумі 60 0346 грн 94 коп.

встановив: у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області знаходилась справа за позовом Краснолуцької сільської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфініті Солар Парк" про стягнення заборгованості в сумі 600346 грн 94 коп.

04.02.2025 суд вирішив позов Краснолуцької сільської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфініті Солар Парк" про стягнення заборгованості в сумі 600 346 грн 94 коп. задовольнити, стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфініті Солар Парк" на користь Краснолуцької сільської ради 600 346 грн 94 коп. заборгованості, а також 9005 грн 20 коп. судового збору (рішення від 04.02.2025).

На виконання цього рішення суд видав наказ від 17.03.2025.

11.04.2025 до суду надійшла заява представника Краснолуцької сільської ради (вх.№6089/25) про зміну способу виконання рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 04.02.2025 у справі № 909/1040/24. У поданій заяві позивач просить суд встановити спосіб виконання рішення суду у цій справі, а саме шляхом перерахування коштів на відкритий у органах Державної казначейської служби України рахунок Виконавчого комітету Краснолуцької сільської ради (код ЄДРПОУ 04381915), який є отримувачем та розпорядником бюджетних коштів Краснолуцької сільської ради та стверджує, що виконання рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 04.02.2025 у справі № 909/1040/24 є неможливим без встановлення такого способу виконання судового рішення.

15.04.2025 суд постановив розгляд заяви представника Краснолуцької сільської ради (від 11.04.2025 вх.№6089/25) про зміну способу та порядку виконання рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 04.02.2025 у справі № 909/1040/24 призначити 05.05.2025.

05.05.2025 в судове засідання представники сторін не з"явилися, причин нез"явлення суду не повідомили, про дату час та місце розгляду заяви повідомлялись належним чином.

За таких обставин, суд вважає за необхідне розглянути подану заяву без представників сторін.

Розглянувши матеріали заяви про встановлення способу виконання рішення суду, суд зазначає таке.

Відповідно до частини 1 статті 239 Господарського процесуального кодексу України, суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочення або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає у рішенні.

Згідно із частинами 1, 2 статті 331 Господарського процесуального кодексу України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення розглядається у двадцятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.

Відповідно до частини 3 статті 331 Господарського процесуального кодексу України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Згідно із частиною 3 статті 33 Закону України "Про виконавче провадження", за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

Поняття "спосіб" і "порядок" виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке реалізується у виконавчому провадженні. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем. Спосіб виконання судового рішення - це спосіб реалізації та здійснення способу захисту, встановленого статтею 16 Цивільним кодексом України. Під зміною способу виконання рішення суду необхідно розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у раніше встановлений спосіб.

Зміна способу і порядку виконання рішення полягає у заміні одного заходу примусового виконання іншим.

При вирішенні питання про зміну способу виконання рішення суду, суд має з`ясувати обставини, що свідчать про абсолютну неможливість виконання рішення суду, у спосіб, встановлений раніше. При цьому, при зміні способу та порядку виконання рішення суду, суд не може змінювати зміст та суть самого рішення.

Отже законодавець передбачив право суду за заявою відповідної особи змінити спосіб виконання судового рішення, у разі неможливості його виконання у тому вигляді, який постановлений судовим рішенням.

Метою такої зміни способу виконання судового рішення є задоволення вимог стягувача за рішенням, яке набрало законної сили.

Поряд із цим, у Господарському процесуальному кодексу України та спеціальному законі, що визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону належать до примусового виконання у разі невиконання їх у добровільному порядку, не встановлений вичерпний перелік обставин, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення, і на підставі яких суд може прийняти рішення про зміну способу і порядку виконання рішення.

Аналогічну правову позицію викладено у постановах Верховного Суду від 27.06.2018 у справі № 713/1062/17, від 27.06.2018 у справі № 713/1062/17.

Отже підставою для зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. Особа, яка подала заяву про зміну способу і порядку виконання рішення повинна довести наявність обставин, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення господарського суду у справі. До заяви мають бути додані докази, які підтверджують обставини, викладені в заяві щодо неможливості чи ускладнення виконання рішення.

Таким чином, суд може змінити спосіб виконання рішення лише у виняткових випадках, за наявності обставин, що ускладнюють його виконання за умови надання достатніх доказів наявності таких обставин та тільки у випадку відкриття виконавчого провадження.Такі висновки викладені в постановах Верховного Суду від 10.06.2019 у справі № 350/426/16-ц.

В силу приписів статті 14 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Доказів звернення позивача (стягувача) із заявою про примусове виконання рішення та відкриття виконавчого провадження матеріали справи не містять.

При цьому, суд зазначає, що позивач (стягувач) має право звернутися до державного чи приватного виконавця з відповідною заявою в порядку передбаченому Законом України "Про виконавче провадження", який має розглянути відповідне звернення та прийняти вмотивоване рішення на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, та лише у разі відмови у відкритті виконавчого провадження та стягнення заборгованості на рахунок, зазначений стягувачем у відповідній заяві, можуть настати обставини, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення господарського суду у справі.

Як вбачається зі змісту заяви про встановлення способу виконання рішення суду, представник позивача фактично просить змінити резолютивну частину рішення, вийти за межі позовних вимог та вирішити питання, що заміни стягувача, що в порядку статті 331 Господарського процесуального кодексу України не допускається, а тому суд висновує про відмову у задоволенні заяви.

Керуючись статтями 234, 235, 331 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

відмовити в задоволенні заяви Краснолуцької сільської ради про зміну способу виконання рішення суду вх.№6089/25 від 11.04.2025.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена в порядку ст. 256-257 Господарського процесуального кодексу України до суду апеляційної інстанції.

Дата підписання: 06.05.2025

Суддя Т. В. Максимів

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення05.05.2025
Оприлюднено07.05.2025
Номер документу127110924
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них щодо визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою, з них що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —909/1040/24

Ухвала від 05.05.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

Ухвала від 15.04.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

Рішення від 04.02.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

Ухвала від 13.01.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

Ухвала від 06.11.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні