Господарський суд полтавської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
адреса юридична: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, адреса для листування: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36607, тел. (0532) 61 04 21, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018
Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
06.05.2025 Справа № 917/346/25
Господарський суд Полтавської області у складі судді Ківшик О.В., розглянувши заяву вх. №5927 від 05.05.2025 Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області про розстрочку виконання рішення Господарського суду Полтавської області від 30.04.2025 у справі №917/346/25
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ.УА", вул. Олексія Терьохіна, 8А, м. Київ, 04080
до відповідача Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області, вул. Авіаторська, 52, м. Лубни, Полтавська область, 37500
про стягнення 169 035,03 грн,
установив:
Господарським судом Полтавської області розглядалася справа №917/346/25 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ.УА" до відповідача Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області про стягнення 169 035,03 грн заборгованості, що виникла внаслідок неналежного виконання останнім умов укладеного 31.12.2021 року між сторонами Договору № 117/21 про закупівлю (постачання) електричної енергії, з яких : 14 046,87 грн 3% річних за період з 22.02.2022 по 01.08.2022 та 154 988,16 грн інфляційні втрати за період з 22.02.2022 по 01.08.2022.
Рішенням Господарського суду Полтавської області від 30.04.2025 року позов задоволено повністю; стягнуто з Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області (Україна, Полтавська обл., місто Лубни, вулиця Авіаторська, будинок 52, поштовий індекс 37500, ЄДРПОУ 36770447) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ.УА" (Україна, місто Київ, вулиця Олексія Терьохіна, будинок 8 А, поштовий індекс 04080, ЄДРПОУ 42468262) 14 046,87 грн 3% річних, 154 988,16 грн інфляційних втрат та витрати по сплаті судового збору в розмірі 3 028,00 грн.
05.05.2025 року на електронну пошту суду надійшла заява вх. №5927 від Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області про розстрочку виконання рішення Господарського суду Полтавської області від 30.04.2025 по справі №917/346/25.
Статтею 170 ГПК України встановлено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення. Так, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 ГПК України, письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Положення статей 169 і 170 ГПК України підлягають застосуванню у взаємозв`язку, оскільки норми статті 169 передбачають загальний перелік та порядок подачі заяв та клопотань, а норми статті 170 ГПК України - форму та їх зміст. Частина перша статті 170 ГПК України встановлює вимогу до всіх письмових заяв, клопотань та заперечень, а тому, з урахуванням комплексного застосування норм права (статей 169,170 ГПК України) слід дійти висновку, що положення частини першої - третьої вказаної статті містять загальні вимоги щодо всіх без виключення заяв, поданих з процесуальних питань.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі від 28.11.2023 року у справі №910/1834/19 Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду.
Судом встановлено, що зазначена заява оформлена з порушенням наведеної норми процесуального права.
За змістом ст.6 ГПК у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (далі - ЄСІТС).
ЄСІТС відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції (ч. 4 ст. 6 ГПК).
Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку (ч. 6 ст. 6 ГПК).
Реєстрація в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом (ч.8 ст.6 ГПК).
Положення про ЄСІТС та/або положення, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), розробляються Державною судовою адміністрацією України та затверджуються Вищою радою правосуддя після консультацій з Радою суддів України (ч.13 ст.6 ГПК).
Відповідно до ч. 6 та ч. 7 ст. 42 ГПК України процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Відповідно до п. 16 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 (далі - Положення) процесуальні документи та докази можуть подаватися до суду в електронній формі, а процесуальні дії - вчинятися в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС, за винятком випадків, передбачених процесуальним законом, цим положенням, а також випадків, коли суд до якого подаються документи та докази не інтегровано до ЄСІТС.
Електронні документи створюються із застосуванням вбудованого текстового редактора шляхом заповнення форм документів, передбачених Інструкцією користувача Електронного суду, підписуються кваліфікованим електронним підписом (підписами) його підписувача (підписувачів) та надсилаються засобами відповідної підсистеми ЄСІТС (п. 26 Положення).
Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до суду з позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи через підсистему "Електронний кабінет".
В постанові від 13.09.2023 у справі №204/2321/22 Велика Палата Верховного Суду підтвердила необхідність дотримання вищевикладених положень адвокатами, нотаріусами, приватними виконавцями, судовими експертами, державними органами та органами місцевого самоврядування, суб`єктами господарювання державного та комунального секторів економіки, які реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов`язковому порядку.
Матеріали заяви не містять відомостей про її підписання електронним цифровим підписом та доказів перевірки електронного цифрового підпису, накладеного на заяву, із використанням підсистеми "Електронний суд", що позбавляє суд можливості встановити дотримання заявником вимог щодо обов`язкового підписання процесуального документа особою, яка його подає, та свідчить про використання заявником непередбаченого чинним процесуальним законодавством способу звернення до суду з заявою.
Таким чином, з огляду на те, що заява надіслана до суду не у спосіб, передбачений ГПК України (у паперовій формі або в електронній формі через підсистему "Електронний кабінет"), до заяви не надано допустимих доказів направлення такого сторонам в розумінні ст. 42, 73, 76, 77 ГПК України (опис вкладення та фіскальний чек або докази направлення в електронний кабінет), вона підлягає поверненню на підставі ч.4 ст.170 ГПК.
Отже, на підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про повернення заяви вх. № 5927 від 05.05.2025 року Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області про розстрочку виконання рішення суду від 30.04.2025 по справі №917/346/25 без розгляду.
Керуючись ст. 170, 234 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути заяву вх. №5927 від 05.05.2025 Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області про розстрочку виконання рішення Господарського суду Полтавської області від 30.04.2025 по справі №917/346/25 без розгляду.
Додаток: заява Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області про розстрочку виконання рішення суду по справі №917/346/25 (вх. №5927 від 05.05.2025).
Ухвала підписана 06.05.2025 року.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена (ст.ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя О.В. Ківшик
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2025 |
Оприлюднено | 07.05.2025 |
Номер документу | 127112082 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ківшик О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні