Корольовський районний суд м. житомира
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 296/4722/25
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"05" травня 2025 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Пилипюк Лілія Миколаївна розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби в Житомирській області про виключення з акту опису нерухомого майна, та виключення з Державного реєстру запису щодо обтяження майна податковою заставою,
ВСТАНОВИВ:
01 травня 2025 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби в Житомирській області про виключення з акту опису нерухомого майна, та виключення з Державного реєстру запису щодо обтяження майна податковою заставою. Позовна заява подана та підписана представником позивача ОСОБА_2 через підсистему Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) «Електронний суд».
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху на підставі ч.9ст. 185 ЦПК України.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Установлено, що на підтвердження сплати судового збору до позовної заяви додано такі документи:
- платіжну інструкцію №0.0.4340749993.1 від 03 квітня 2025 року, сума судового збору -350,00 гривень;
- платіжну інструкцію № 0.0.3197226356.1 від 14 вересня 2023 року, сума судового збору - 1073, 60 гривень;
- за платіжну інструкцію №0.0.3197232166.1 від 14 вересня 2023 року, сума судового збору - 1073, 60 гривень.
Станом на дату постановлення цієї ухвали відустні відомості про зарахування судового збору, сплаченого відповідно до вищевказаних платіжних документів, до спеціального фонду державного бюджету. Платіжні документи не знаходять поєднання з відомостями в Державній Казначейській службі та відповідно перевірити сплату судового збору не виявляється можливим.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року.
Відповідно до частин першої, другої статті 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу (частина перша статті 6 Закону України «Про судовий збір»).
Постановою Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 163 затверджено Інструкцію про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг (далі - Інструкція), якою встановлено, зокрема, обов`язкові реквізити платіжної інструкції, вимоги щодо їх заповнення.
Відповідно до пункту 37 розділу ІІ Інструкції, платіжна інструкція, оформлена платником в електронній або паперовій формі, повинна містити такі обов`язкові реквізити: 1) дату складання і номер; 2) унікальний ідентифікатор платника або найменування/прізвище, власне ім`я, по батькові (за наявності), код платника та номер його рахунку; 3) найменування надавача платіжних послуг платника; 4) суму цифрами та словами; 5) призначення платежу; 6) підпис(и) платника; 7) унікальний ідентифікатор отримувача або найменування/прізвище, власне ім`я, по батькові (за наявності), код отримувача та номер його рахунку; 8) найменування надавача платіжних послуг отримувача.
Правильність заповнення реквізитів платіжної інструкції надавачем платіжних послуг платника із застосуванням технічних засобів платник засвідчує власноручним/електронним підписом.
Платник заповнює реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції так, щоб надавати отримувачу коштів повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України (пункт 41 Інструкції).
У постанові Верховного Суду від 13 лютого 2020 року у справі № 910/4557/18 зроблено висновок про те, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка самепозовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Необхідними реквізитами ідентифікації скарги є, зокрема, номер справи, у межах якої подається відповідна скарга, та дата судового акта, що оскаржується.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 30 березня 2018 у справі № 914/1542/17, від 10 травня 2018 року у справі № 613/372/16-ц та від 16 січня 2019 у справі № 905/1057/18.
У доданих до позовної заяви платіжних документах про сплату судового збору не зазначено яка саме позовна заява ОСОБА_1 оплачується судовим збором. Також сліж звернути увагу, що дві платіжні інструкції датовані ще 14 вересня 2023 року, що викликає обгрунтований сумнів в дійсності сплати судового збору саме в цій справі.
Відповідно до ч. 9ст. 185 ЦПК Українизаяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 слід надати суду докази зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету або надати інші платіжні документи, що підтверджують сплату судового збору
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору встановлюються в таких розмірах:
за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» з 01 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 028 гривень.
При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
Отже, враховуючи законодавчо визначені ставки судового збору, позивачу в цій справі належить надати докази сплати 1938,24 гривень судового збору, тобто по 969,12 гривень за кожну вимогу.
Частиною першою статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст.185 ЦПК України).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 3 ст.185 ЦПК України).
Перерахування судового збору необхідно здійснювати за платіжними реквізитами Корольовського районного суду міста Житомира, зазначеними на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Керуючись ст.175-177,185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби в Житомирській області про виключення з акту опису нерухомого майна, та виключення з Державного реєстру запису щодо обтяження майна податковою заставою -залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Корольовського районного суду
міста Житомира Лілія ПИЛИПЮК
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2025 |
Оприлюднено | 08.05.2025 |
Номер документу | 127116608 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Пилипюк Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні