Шевченківський районний суд м. чернівців
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 727/4424/25
Провадження № 1-в/727/75/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2025 року Шевченківський районний суд м.Чернівці у складі:
Головуючого-судді: ОСОБА_1
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
прокурора: ОСОБА_3 ,
захисника: ОСОБА_4
законного представника: ОСОБА_5 ,
особи, щодо якої розглядається заява: ОСОБА_6
представника ОКНП «Чернівецька обласна психіатрична лікарня»: ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву генерального директора Обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» про продовження застосування ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 примусових заходів медичного характеру, -
ВСТАНОВИВ:
11.04.2025 року до Шевченківського районного суду м.Чернівці надійшла заява генерального директора Обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» про продовження застосування ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 примусових заходів медичного характеру.
Заява мотивована тим, що 3 16 жовтня 2024 року ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку (в подальшому АПДП), згідно ухвали Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 23.09.2024року, номер справи 349/1688/2.
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів Чернівецької обласної психіатричної лікарні (надалі ЧОПЛ) N? 505 від 04.04.2025р. психічний стан ОСОБА_8 незадовільний. В зв?язку з відсутністю покращення у психічному стані пацієнта, недостатньою критикою до скоєного, конфліктною поведінкою вдома, скаргами родичів на прояви агресії вдома, вживанням наркотичних засобів під час перебування на АПДПП, нерегулярним відвідуванням лікаря-психіатра та прийомом призначеного лікування, госпіталізацією в ЧОПЛ, комісія лікарів - психіатрів просить продовжити амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку у лікаря-психіатра за місцем проживання - в умовах поліклінічного підрозділу Чернівецької обласної психіатричної лікарні.
У судовому засіданні представник ОКНП «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» заяву підтримала з підстав, що зазначені у ній. Пояснила суду, що на даний час стан здоров`я ОСОБА_8 такий, що потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
На думку прокурора є всі необхідні підстави для задоволення заяви про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
У судовому засіданні законний представник не заперечував щодо задоволення заяви про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, оскільки розуміє, що брат потребує лікування.
ОСОБА_6 у судовому засіданні не заперечував щодо задоволення заяви про продовження застосування відносно нього примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Захисник у судовому засіданні не заперечував щодо задоволення заяви.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно дост.92КК Українипримусовими заходами медичного характеру є надання амбулаторної психіатричної допомоги, поміщення особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цьогоКодексу, в спеціальний лікувальний заклад з метою її обов`язкового лікування, а також запобігання вчиненню нею суспільно небезпечних діянь.
Згідно з вимогами ч.1,2ст.95КК Українипродовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на шість місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про продовження, припинення або про зміну застосування такого заходу.
Частинами 4-6 ст.12, ч.4 ст.19 ЗУ «Про психіатричну допомогу»визначено, що особа, якій надається амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку, повинна оглядатися лікаремпсихіатром не рідше одного разу на місяць, а комісією лікарів-психіатрів - не рідше одного разу на шість місяців для вирішення питання про продовження чи припинення надання їй такої допомоги. У разі необхідності продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку понад шість місяців лікарпсихіатр повинен надіслати до суду за місцем проживання особи письмову заяву про продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. До письмової заяви, в якій повинні бути викладені підстави надання особі амбулаторної психіатричної допомоги без її усвідомленої письмової згоди або без письмової згоди її законного представника, передбачені частиною другою цієї статті, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої допомоги. В подальшому продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати шість місяців. У разі погіршення стану психічного здоров`я особи, якій надається амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку, та ухилення від виконання цією особою або її законним представником рішення суду про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку психіатрична допомога може надаватися на підставах та в порядку, передбачених статтями14,16і17цьогоЗакону.
Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення, продовження або про зміну застосування таких заходів. Після проведення огляду представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі психіатричну допомогу, направляє до суду за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що містить обґрунтування необхідності продовження зміни або припинення застосування примусового заходу медичного характеру відповідно. У подальшому продовження застосування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, що не перевищує 6 місяців.
Відповідно до вимог ч.ч.1,3ст.514 КПК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування. Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру здійснюється за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Розгляд питання про зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру може також здійснюватися за письмовою заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи законного представника у разі, якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) чи керувати ними, в тому числі не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.
У п.18постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 03.06.2005 «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування»роз`яснено, щост.95 КК Українивведено положення про можливість продовження застосування примусових заходів медичного характеру, яке, як і зміна або скасування (припинення) їх застосування, здійснюється за заявою представника психіатричного закладу, що надає особі психіатричну допомогу, з долученням до цієї заяви висновку комісії лікарів-психіатрів. При цьому необхідно мати на увазі, що продовжувати застосування примусових заходів медичного характеру можна кожного разу на строк, який не перевищує шість місяців.
Як було встановлено судом, ухвалою Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 23.09.2024 року відносно ОСОБА_6 , застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку, у зв`язку із вчиненням суспільно-небезпечного діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.4ст.185 КК України(а.с.6).
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів Чернівецької обласної психіатричної лікарні (надалі ЧОПЛ) N? 505 від 04.04.2025р. психічний стан ОСОБА_8 незадовільний. В зв?язку з відсутністю покращення у психічному стані пацієнта, недостатньою критикою до скоєного, конфліктною поведінкою вдома, скаргами родичів на прояви агресії вдома, вживанням наркотичних засобів під час перебування на АПДПП, нерегулярним відвідуванням лікаря-психіатра та прийомом призначеного лікування, госпіталізацією в ЧОПЛ, комісія лікарів - психіатрів просить продовжити амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку у лікаря-психіатра за місцем проживання - в умовах поліклінічного підрозділу Чернівецької обласної психіатричної лікарні.
Жодних відомостей про те, що на момент судового розгляду ОСОБА_6 видужав або внаслідок змін у стані його здоров`я відпала потреба у продовженні застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, до суду не надано.
Отже, оскільки ОСОБА_6 на даний час страждає психічним розладом та потребує продовження лікування, суд приходить до переконання, що йому слід продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.12,19 Закону України «Про психіатричну допомогу»,ст.ст.94,95 КК України, ст. ст.376,512,514 КПК України,суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву генерального директора Обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» про продовження застосування ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 примусових заходів медичного характеру - задовольнити.
Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , у лікаря-психіатра за місцем проживання - в умовах поліклінічного підрозділу ОКНП «Чернівецької обласної психіатричної лікарні». терміном на 6 місяців.
Ухвала суду може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м.Чернівці протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2025 |
Оприлюднено | 09.05.2025 |
Номер документу | 127151022 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Літвінова О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні