У Х В А Л А
07 травня 2025 року справа № 580/3074/25 м. ЧеркасиЧеркаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
розглянувши заяву представника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ДЕЛІКАТ РИТЕЙЛ до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
Товариства з обмеженою відповідальністю ДЕЛІКАТ РИТЕЙЛ (далі ТОВ ДЕЛІКАТ РИТЕЙЛ, позивач) подало позов до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі ЦМУ ДПС по роботі з ВПП, відповідач), в якому просить протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення:
- № 2315/ж10/31-00-07-05-01-24 від 15.11.2024 року видане Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків згідно з яким, до Товариства з обмеженою відповідальністю ДЕЛІКАТ РИТЕИЛ застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) у розмірі 2040,00 грн;
- № 2314/ж10/31-00-07-05-01-24 від 15.11.2024 року видане Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків згідно з яким, до Товариства з обмеженою відповідальністю ДЕЛІКАТ РИТЕИЛ застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) у розмірі 3246563,65 грн;
- № 2313/ж10/31-00-07-05-01-24 від 15.11.2024 року видане Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків згідно з яким, до Товариства з обмеженою відповідальністю ДЕЛІКАТ РИТЕИЛ застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) у розмірі 607,65 грн.
Ухвалою від 28.03.2025 суддя Черкаського окружного адміністративного суду прийняв адміністративну справу до свого провадження, вирішив здійснити її розгляд за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче судове засідання. Чергове підготовче засідання суд призначив на 08.05.2025 о 10:00.
05.05.2025 представник відповідача сформував в системі Електронний суд та подав заяву (вх. № 22766/25 від 05.05.2025 Черкаського окружного адміністративного суду) про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Під час вирішення поданої заяви суд зазначає таке.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з частиною 1 статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною 2 статті 195 КАС України визначено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суд зазначає, що заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції представник відповідача подав з порушенням п`ятиденного строку, встановленого ч. 2 ст. 195 КАС України для її подання.
Враховуючи викладене, керуючись 195, 241-246, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
У задоволенні заяви представника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (вх. № 22766/25 від 05.05.2025 Черкаського окружного адміністративного суду) про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у адміністративній справі № 580/3074/25 відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
Суддя Василь ГАВРИЛЮК
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2025 |
Оприлюднено | 09.05.2025 |
Номер документу | 127166656 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на прибуток підприємств |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Василь ГАВРИЛЮК
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні