Справа № 530/97/24
Номер провадження 2-з/530/10/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.05.2025 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого-судді Должко С.Р., розглянувши в порядку письмового провадження заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом
ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 до Опішнянської селищної ради, місце знаходження: смт.Опішня, вул.Перемоги, 3, Полтавського району, Полтавської області; Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, місце знаходження: м.Полтава, вул.Затишна, 23, Полтавської області; ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 ; ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_3 , фермерського господарства Алексгруп 2019,місцезнаходження: смт. Опішня, вулиця Соборна,5, кв.10 Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженніЗіньківського районногосуду Полтавськоїобласті перебуваєцивільна справа№ 530/97/24за позовом ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 до Опішнянської селищної ради, місце знаходження: смт.Опішня, вул.Перемоги, 3, Полтавського району, Полтавської області; Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, місце знаходження: м.Полтава, вул.Затишна, 23, Полтавської області; ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 ; ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_3 , фермерського господарства Алексгруп 2019,місцезнаходження: смт. Опішня, вулиця Соборна,5, кв.10 Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень.
07.05.2025 року від позивача, ОСОБА_1 надійшла заява про забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку що належить на праві власності ОСОБА_3 , кадастровий номер 5321355400:00:038:0005, загальною площею 1,88 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Опішнянської селищної ради, та заборонити державним реєстраторам здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо земельної ділянки та на земельну ділянку, що передана у приватну власність ОСОБА_2 , кадастровий номер 5321355400:00:038:0015, загальною площею 1,7628 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Опішнянської селищної ради, та заборонити державним реєстраторам здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо земельної ділянки .
Відповідно до п.п. 4,5,6Постанови № 9 Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 р. «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»- розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи - не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги - інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб`єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків.
Особам, які беруть участь у справі - має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову, оскільки існує ризик спричинення їм збитків у разі, якщо сам позов або пов`язані з матеріально-правовими обмеженнями заходи з його забезпечення виявляться необґрунтованими.
Відповідно до вимог п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" розглядаючи Заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Заходи забезпечення позову повинні бути співвмірними із заявленими позовними вимогами.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свободта Протоколи до неї є частиною національного законодавства України, відповідно достатті 9 Конституції України, як чинний міжнародний договір, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Ратифікація Конвенції відбулася на підставіЗакону України № 475/97-ВР від 17.07.1997 р.; Конвенція набула чинності для України 11.09.1997 р.
При здійсненні судочинства суди застосовуютьКонвенцію про захист прав людини і основоположних свободвід 04 листопада 1950 року № ETS N 005 (далі - Конвенція) та практику Європейського суду з прав людини як джерело права (ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини").
У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Вивчивши наявні матеріали, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає поверненню заявникам із наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст.149ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Відповідно до ч. 2 ст.149ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч. 3 ст.150ЦПК України заходи забезпечення позову, мають бути спів мірними із заявленими позивачами вимогами.
Відповідно до статті 151 ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі, допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до п. 3, 4,7 ч.1 ст. 151 ЦПК України, у заяві про забезпечення позову необхідно вказати: предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ч. 5 ст. 151 ЦПК України, До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
До подано заяви про забезпечення позову не додано квитанцію про сплату судового збору. А посилання про звільнення заявника від сплати судового збору на підставі п.9 ч.1 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір" не підтверджене доказами.
Враховуючи те, що заяву про забезпечення позову було подано без додержання вимогстатті 151 ЦПК України, вважаю за необхідне повернути її заявник, ОСОБА_1 ..
Згідно ч.10 ст. 153 ЦПК Українисуд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогстатті 151 ЦПК України, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Разом з тим, вважаю за необхідне роз`яснити, що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє заявника чи його представника повторно подати заяву про забезпечення позову, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви про забезпечення позову.
Також звертаю увагу, що вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Враховуючи те, що заяву про забезпечення позову було подано без додержання вимогстатті 151 ЦПК України, вважаю за необхідне повернути її заявнику, ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 151,153 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву про забезпечення позову повернути заявнику, ОСОБА_1 .
Тесленку БорисуВолодимировичу надіслати ухвалу суду разом із заявою.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала може бути оскаржена на протязі п"ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Зіньківського
районного суду Полтавської області С.Р.Должко
Суд | Карлівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2025 |
Оприлюднено | 09.05.2025 |
Номер документу | 127179559 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Зіньківський районний суд Полтавської області
Должко С. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні