Герб України

Ухвала від 07.05.2025 по справі 914/559/25

Господарський суд львівської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

07.05.2025 Справа № 914/559/25

місто Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Рима Т. Я. за участю секретаря судових засідань Титли О. І. розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом:Спільного українсько-канадського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Савеля ЛТД»,до відповідача:Львівської районної державної адміністрації Львівської області,про:визнання права постійного користування земельними ділянками, визнання незаконним та скасування розпорядження,за участю представників: позивача:не з`явилися,відповідача:не з`явилися.На розгляд Господарського суду Львівської області надійшов позов Спільного українсько-канадського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Савеля ЛТД» до Львівської районної державної адміністрації Львівської області про визнання права постійного користування земельними ділянками, визнання незаконним та скасування розпорядження.

Ухвалою від 19.03.2025 суд відкрив розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання на 16.04.2025.

Ухвалою від 16.04.2025 суд відклав підготовче засідання на 07.05.2025.

Сторони в підготовче засідання 07.05.2025 не з`явилися, причини неявки суду не повідомили.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України суд залишає позов без розгляду якщо … позивач (його представник) не з`явився у підготовче засідання чи у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Верховний Суд у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду в постанові від 18.11.2022 у справі № 905/458/21 зазначив, що за змістом частини 4 статті 202 та пункту 4 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України процесуальним наслідком неявки позивача в судове засідання є залишення позову без розгляду. Верховний Суд дійшов висновку про те, що правове значення для прийняття судом рішення про залишення позову без розгляду з підстави нез`явлення позивача у судове засідання, передбаченої цими нормами процесуального права, має одночасна наявність таких обставин, так звані умови для залишення позову без розгляду у випадку неявки позивача в судове засідання: 1) належне повідомлення судом позивача про час і місце судового засідання; 2) неявка позивача в судове засідання або неповідомлення позивачем суду причин його неявки в судове засідання; 3) неподання позивачем суду заяви про розгляд справи за його відсутності. При цьому зміст частини четвертої статті 202 та пункту 4 частини першої статті 226 Господарського процесуального кодексу України свідчить про те, що передбачена цими нормами процесуального права така процесуальна дія суду як залишення позову без розгляду з підстави нез`явлення позивача у судове засідання та неповідомлення про причини своєї неявки не залежить від того, чи була визнана судом явка позивача в судове засідання обов`язковою.

Крім того, Верховний Суд у справі № 905/458/21 сформулював висновок про те, що норми, закріплені у частині 4 статті 202 та у пункті 4 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України, за методом правового регулювання є імперативними, що означає те, що відповідно до цих норм процесуального права у разі неявки позивача в судове засідання за умови, що він був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання, не повідомив суд про причини його неявки та не надав суду заяви про розгляд справи за його відсутності, суд має імперативний процесуальний обов`язок залишити позов без розгляду.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 21.09.2023 року у справі № 9901/471/21 зазначила, що позивач як особа, яка ініціювала судовий процес з метою захисту своїх прав, свобод та інтересів, має бути зацікавлений у тому, щоб організувати належне та своєчасне отримання кореспонденції від суду. Ініціювавши судовий розгляд справи, позивач насамперед повинен активно використовувати визначені законом процесуальні права, здійснювати їх з метою, з якою такі права надано.

Зважаючи на вказане, оскільки позивач не з`явився в підготовче засідання 07.05.2025, будучи обізнаним із його датою та часом проведення, та завчасно не повідомив причини неявки, не подав заяви про розгляд справи за його відсутності, суд вважає за необхідне залишити позов без розгляду.

Керуючись статтями 2, 226, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1.Залишити позов без розгляду.

Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в порядку, визначеному Розділом IV Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено та підписано 08.05.2025.

Суддя Рим Т.Я.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.05.2025
Оприлюднено09.05.2025
Номер документу127183933
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —914/559/25

Ухвала від 07.05.2025

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 19.03.2025

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 10.03.2025

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні