Справа № 606/2550/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2025 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Марціцкої І.Б.
з участю секретаря Пасько І.Б.
представника заявника Кобринчук О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Теребовлі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 в інтересах якої звернулась адвокат Кобринчук О.М.; заінтересована особа Теребовлянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту родинних відносин,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулася до суду із заявою в інтрересах ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1 є матір"ю ОСОБА_3 .
В обґрунтування заяви представник завника вказує, що ОСОБА_1 є матір`ю ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 . У свідоцтві про народження ОСОБА_3 у графі «мати» вказано « ОСОБА_1 ». А у паспорті громадянина України завника вказано " ОСОБА_1 ". Вказані розбіжності у документах, викликають сумнів щодо їх родинних відносин та позбавляють заявника можливості підтвердити родинні відносини. Посилаючись на наведене, просить заяву задовольнити.
Представник заявника в судовому засіданні уточнені заявні вимоги підтримала та просить їх задоволити.
Представник заінтересованої особи Теребовлянський відділдержавної РАЦСу Тернопільськомурайоні Тернопільськоїобласті Південно-Західногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиціїв судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, однак надіслав письмову заяву про розгляд справи без участі представника заінтересованої особи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає до задоволення, виходячи із таких міркувань.
24.01.1981 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 зареєстрували шлюб.
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 виданого 09.05.1981, ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , в графі батько вказаний " ОСОБА_4 ", в графі мати - " ОСОБА_1 ".
Як вбачається із паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 виданим Теребовлянським РВ УМВС України в Тернопільській області 20.09.2000, анкетні дані заявника вказано " ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 ".
Відповідно до вимог ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
В силу вимог ч.ч.1,2 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення
Згідно роз`яснень, які містяться в пунктах 7, 12 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника. При розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові надати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який ідеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Таким чином, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявні вимоги ОСОБА_1 вінтересах якоїзвернулась адвокатКобринчук О.М.; заінтересованаособа Теребовлянськийвідділ державноїреєстрації актівцивільного стануу Тернопільськомурайоні Тернопільськоїобласті Західногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиціїпро встановленняфакту родиннихвідносин,слід задовольнити.
Відповідно до вимог ч. 7 ст. 294 ЦПК України при ухвалені судом рішення, у справах окремого провадження, судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
Керуючись ст.ст. 259, 265, 268, 272, 273, 293, 315-319, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ :
Заяву ОСОБА_1 вінтересах якоїзвернулась адвокатКобринчук О.М.; заінтересованаособа Теребовлянськийвідділ державноїреєстрації актівцивільного стануу Тернопільськомурайоні Тернопільськоїобласті Західногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиціїпро встановленняфакту родиннихвідносинзадовольнити.
Встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 є матір"ю ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_5 є сином ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду.
Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 Цивільного процесуального кодексу України
Головуючий суддя І.Б. Марціцка
Суд | Теребовлянський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2025 |
Оприлюднено | 12.05.2025 |
Номер документу | 127189167 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Марціцка І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні