Справа № 756/5662/25
Провадження № 1-кс/756/1113/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2025 року місто Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участі секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні м. Києва клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, у межах кримінального провадження №12025100050000745, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 березня 2025 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 308 Кримінального кодексу України (далі - КК України),
в с т а н о в и в:
Слідчий звернувся до Оболонського районного суду м. Києва із клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, у межах кримінального провадження №12025100050000745 від 21 березня 2025 року.
Суть клопотання
У клопотанні слідчий просить надати слідчим СВ Оболонського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, яка знаходиться у володінні Медичного центру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомитися з ними, та вилучити їх (здійснити їх виїмку), а саме:
-оригіналів медичної картки амбулаторного та/або стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-оригіналів документів, які стали підставою для постановки на облік ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-оригіналів документів, на підставі яких видавались рецепти на купівлю нарковмісних препаратів (метадон тощо) ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-оригіналів документів, що містять відомості про обов`язок ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не звертатись до інших лікувальних та медичних закладів під час лікування;
-оригіналів документів, на підставі яких встановлено діагноз ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-оригіналів інших медичних документів у зв`язку із проходженням ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , лікування у Медичному центрі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Правова кваліфікація кримінального правопорушення слідчим визначена згідно з частиною 1 статті 308 КК України.
Позиція сторін кримінального провадження
Слідчий у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином. При цьому подав заяву про розгляд справи без його участі та просив задовольнити клопотання у повному обсязі.
У судове засідання прокурор не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, про причини неявки не повідомив.
Суд, зважаючи на обставини кримінального провадження та суть клопотання, вирішив здійснити судовий розгляд з викликом особи, у володінні якої знаходяться документи. Проте, така особа не з`явилася, про місце, день та час розгляду справи повідомлена належним чином. Причини неявки не повідомила.
За таких обставин слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності зазначених осіб.
Дослідивши клопотання і додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов до такого висновку.
Встановлені обставини
Згідно Витягу від 21 березня 2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про кримінальне правопорушення за частиною 1 статті 308 КК України №12025100050000745.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 20 березня 2025 року близько о 12 год. 20 хв. працівниками поліції за адресою: АДРЕСА_2 , виявлено громадянина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у якого виявлено та вилучено два листи призначення препарату «Метадон» видані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» №3 та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " №412.
Досудовим слідством встановлено, що ОСОБА_7 перебував на амублаторному лікуванні у лікаря-нарколога ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Крім того, ОСОБА_7 також перебував на амублаторному лікуванні у лікаря-нарколога ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Таким чином, ОСОБА_7 одночасно перебуває на обліку у двох медичних установах, де отримує рецепти на придбання нарковмісного препарату метадону.
Матеріалами кримінального провадження підтверджується факт вчинення кримінального правопорушення, а саме: рапортом від 20 березня 2025 року; поясненнями ОСОБА_7 від 20 березня 2025 року; протоколами допиту свідків від 22 березня 2025 року; протоколом огляду місця події від 20 березня 2025 року; протоколом огляду речових доказів від 26 березня 2025 року; копією листка призначень ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; копією листка призначень №3 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Отже, застосування зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження є виправданим та необхідним, оскільки інформація, яка знаходиться у володінні Медичного центру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12025100050000745, оскільки може містити докази, які неможливо отримати у інший спосіб, окрім як за ухвалою слідчого судді.
Мотиви, з яких слідчий суддя виходить і положення закону, яким керується
Відповідно до статті 2 Кримінально процесуального кодексу України (далі - КПК України) завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати засадам, визначеним статтею 7 КПК України, у тому числі щодо верховенства права, законності, рівності перед законом поваги до людської гідності, забезпечення права на свободу та особисту недоторканність, недоторканність житла чи іншого володіння особи, невтручання у приватне життя, недоторканність права власності, презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини тощо.
Частиною 1 статті 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з частиною першою та третьою статті 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
У відповідності до частин першої та другої статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до частини 1 статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Частиною 2 статті 160 КПК України передбачено, що у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинно бути зазначено: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Пунктом 2 частини 1 статті 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, нале жать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Згідно з частиною 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя враховує правову позицію Європейського суду з прав людини, зокрема у рішеннях «Malone v. The United Kingdom», «Ben Faiza c. France», «L.H. v. Latvia», «M.N. and Others v. San Marino», в яких сформульовано детальні критерії, яким повинно відповідати таке втручання, зокрема: інформація збирається на підставі закону, положення закону відповідають вимогам доступності, чіткості та передбачуваності, прийняття рішень щодо надання доступу повинні бути предметом судового контролю, такий контроль повинен передбачати можливість особі навести свої аргументи, рішення суду повинно бути обґрунтованим, вказівки в ухвалі суду щодо того, до якої інформації (документів) надається доступ, повинні бути максимально чіткими, особа, інформація щодо якої передається, повинна володіти ефективними засобами захисту, що передбачали б можливість оскарження законності та обґрунтованості отримання доступу до такої інформації, а також отримання компенсації в разі виявлення порушення, доступ повинен надаватися лише до інформації, що необхідна для цілей розслідування, отримана інформація повинна належним чином фіксуватися, зберігатися та захищатися, щоб запобігати її модифікації, незаконному знищенню та поширенню, отримана інформація повинна невідкладно знищуватися в разі зникнення подальшої в ній потребі. В іншому випадку - недотримання вказаних правил тягтиме за собою констатацію ЄСПЛ порушення прав особи, гарантованих статтею 8 Конвенції.
Таким чином слідчий суддя вважає доведеним, що надання тимчасового доступу до документів, що містять охоронювану законом таємницю, необхідних для проведення судової почеркознавчої експертизи має суттєве значення для встановлення важливих обставин кримінального провадження, і у інший спосіб неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Керуючись статтями 2, 7, 131, 132, 159-160, 162, 372 КПК України, слідчий суддя-
п о с т а н о в и в:
Задовольнити клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, у межах кримінального провадження №12025100050000745, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 березня 2025 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 308 КК України.
Надати слідчим СВ Оболонського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, яка знаходиться у володінні Медичного центру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомитися з ними, та вилучити їх (здійснити їх виїмку), а саме:
-оригіналів медичної картки амбулаторного та/або стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-оригіналів документів, які стали підставою для постановки на облік ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-оригіналів документів, на підставі яких видавались рецепти на купівлю нарковмісних препаратів (метадон тощо) ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-оригіналів документів, що містять відомості про обов`язок ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не звертатись до інших лікувальних та медичних закладів під час лікування;
-оригіналів документів, на підставі яких встановлено діагноз ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-оригіналів інших медичних документів у зв`язку із проходженням ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , лікування у Медичному центрі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Роз`яснити, що відповідно до частини 1 статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
СУДДЯ ОСОБА_1
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2025 |
Оприлюднено | 12.05.2025 |
Номер документу | 127193369 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Оболонський районний суд міста Києва
Примак-Березовська О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні