Справа № 464/7062/24
пр.№ 1-кс/464/539/25
У ХВ АЛ А
05 травня 2025 року м.Львів
Сихівський районний суд міста Львова
слідчий суддя ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові клопотання прокурора про продовження строку дії обов`язків, передбачених запобіжним заходом у вигляді застави, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні № 464/7062/24, внесеному 04.10.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 4202414142080000108, за ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України,
де сторонами виступають з боку:
обвинувачення прокурори: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ;
захисту - обвинувачений ОСОБА_3 та захисник ОСОБА_6
з участю його сторін, -
у с т а н о в и в :
Слідчий СВ відділу поліції № 2 ЛРУП № 2 ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_7 звернувся до слідчого судді Сихівського районного суду м.Львова з клопотанням, погодженим із прокурором у кримінальному провадженні прокурором Франківської окружної прокуратури м.Львова Львівської області ОСОБА_4 , про продовження підозрюваному ОСОБА_3 обов`язків, визначених ухвалою слідчого судді від 07 березня 2025 року: прибувати до слідчого, прокурора та суду, у провадженні яких перебуватиме кримінальне провадження, за кожною вимогою; повідомляти слідчого, прокурора та суд, у провадженні яких перебуватиме кримінальне провадження, про зміну свого місця проживання та роботи. Покликається на те, що ризики не зменшились, строк досудового розслідування продовжено, у зв`язку із чим для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного необхідно продовжити дію обов`язків, передбачених запобіжним заходом у вигляді застави.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, а підозрюваний та його захисник проти такого не заперечили.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши клопотання та матеріали в його обґрунтування, слідчий суддя дійшов наступного висновку з огляду на таке.
Як регламентовано ст.ст.131, 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження, до яких відносяться запобіжні заходи, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Метою застосування запобіжного заходу відповідно до ч.1ст.177КПК України є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховатися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому обвинувачується.
Згідно із ч.2ст.177 КПК Українипідставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що обвинувачений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Як регламентовано ст.ст.182, 194 КПК України застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків.
Якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбаченихчастиною першоюцієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором
Обов`язки, передбаченічастинами п`ятоюташостоюцієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченомуст.199цього Кодексу.
Відділом поліції № 2 ЛРУП №2 ГУ Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 04 жовтня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 420241420800001080, в якому ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України.
Ухвалою Сихівського районного суду м.Львова від 07 березня 2025 року застосовано підозрюваного запобіжний захід у виді застави в розмірі 908400 гривень.
Покладено на підозрюваного обов`язки, передбачені п.п. 1, 3, 8 ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду, у провадженні яких перебуватиме кримінальне провадження, за кожною вимогою;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд, у провадженні яких перебуватиме кримінальне провадження, про зміну свого місця проживання та місця роботи;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Установлено строк дії обов`язків, покладених на підозрюваного, до 07 травня 2025 року.
Постановою керівника Франківської окружної прокуратури міста Львова ОСОБА_8 від 01 травня 2025 року продовжено строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні до 05 червня 2025 року включно.
З огляду на викладене наявність обґрунтованої підозри у сукупності з ризиками кримінального провадження, неможливість закінчення досудового розслідування дає слідчому судді можливість продовжити строк дії покладених на підозрюваного обов`язків, перелічених у клопотанні, як додаткових заходів процесуального примусу, беручи до уваги погоджувальну позицію з цього приводу сторони захисту.
Орган досудового розслідування та прокурор у поданому клопотанні не просять продовжити строк дії такого обов`язку як здача на зберігання до відповідних органів державної влади паспорта (паспортів) для виїзду за кордон, інших документів, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну, а тому, беручи до уваги змагальність та диспозитивність кримінального судочинства, визначені ст.ст.22, 26 КПК України, слідчий суддя не наділений процесуальними повноваженнями вирішувати таке питання з власної ініціативи.
Слідчий суддя вважає, що продовження строку дії зазначених вище обов`язків у межах строку досудового розслідування має найменший вплив на реалізацію прав і свобод підозрюваного, таке втручання є розумним і співмірним для цілей цього кримінального провадження, а відомості, які б спростовували даний висновок, відсутні.
Керуючись ст.ст. 369-372 КПК України
п о с т а н о в и в :
Продовжити до 05 червня 2025 року включно строк дії обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, покладених на ОСОБА_3 , а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора та суду, у провадженні яких перебуватиме кримінальне провадження, за кожною вимогою;
- повідомляти слідчого, прокурора та суд, у провадженні яких перебуватиме кримінальне провадження, про зміну свого місця проживання та роботи.
Контроль за виконанням ухвали покласти на процесуальних прокурорів та слідчого у кримінальному провадженні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено та проголошено о 10 год 09 травня 2025 року.
Слідчий суддя ОСОБА_9
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 09.05.2025 |
Оприлюднено | 12.05.2025 |
Номер документу | 127207777 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Тімченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні