Справа № 650/2917/25
Провадження № 1-кс/650/636/25
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
12 травня 2025 року слідчий суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в селищі Велика Олександрівка клопотання протимчасовий доступдо речейі документів у межах кримінального провадження № 12025231130000270,
встановив:
Заявник звернувся до суду із відповідним клопотанням в обґрунтування якого вказав, що зазначеним органом досудового розслідування здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12025231130000270, в межах якого необхідно отримати тимчасовий доступ до вищевказаної інформації, яка: перебуває у володінні вказаної юридичної особи; сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становить державну таємницю; не може бути отримана в інший спосіб.
На судове засідання особи, які беруть участь у розгляді справи і які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду скарги не з`явилися (заявник подав клопотання про розгляд справи без його участі), що не перешкоджає проведенню судового розгляду у відповідності до частини четвертої статті 163 КПК України.
Вивчивши клопотання та надані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до частини першої, пункту 5частини другоїстатті 159КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до частини першої статті 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частини третьої статті 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до частини четвертої статті 132 КПК України ухвала слідчого судді або суду про застосування заходів забезпечення кримінального провадження припиняє свою дію після закінчення строку її дії, скасування запобіжного заходу, ухвалення виправдувального вироку чи закриття кримінального провадження в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до частин п`ятої, шостої, сьомої статті 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються. До клопотання слідчого, дізнавача, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Відповідно до статті 159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до частини першоїстатті 160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до статті 161 КПК України речами і документами, до яких заборонено доступ, є: 1) листування або інші форми обміну інформацією між захисником та його клієнтом або будь-якою особою, яка представляє його клієнта, у зв`язку з наданням правової допомоги; 2) об`єкти, які додані до такого листування або інших форм обміну інформацією.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.
Відповідно до частин п`ятої та шостої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Слідчий суддя встановив, що 01.05.2025 року до ЧЧ ВП № 1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області надійшло повідомлення від ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що в ході проведення комісійного обстеження було виявлено гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка являється інвалідом 2-ої групи з дитинства з психічними захворюваннями, діагноз: Помірна розумова відсталість в ступені нерізко вираженої імбецильності, яка має ознаки вагітності 19 тижнів, ймовірно гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , скориставшись безпорадним станом ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок її захворювання, вступив із останньої в статевий зв`язок природнім шляхом в результаті чого остання завагітніла та відповідно до довідки лікаря - гінеколога КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » перебуває на 19-20 тижні вагітності.
В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуває на обліку у лікаря психіатра КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » з діагнозом: Помірна розумова відсталість у ступені нерізко вираженої імбецильності, основний тип дефекту F 71.0., є інвалідом ІІ групи з дитинства з психічного захворювання та згідно наданої довідки від 03.05.2025 року перебувала на лікуванні у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ХОР у період з 13.12.2018 по 24.01.2019 року та з 18.10.2019 по 13.11.2019 року.
У органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що місять інформацію, а саме до медичної документації, а саме медичних карток стаціонарної хворої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перебувала на лікуванні у КЗ «« ІНФОРМАЦІЯ_6 » ХОР у період з 13.12.2018 по 24.01.2019 року та з 18.10.2019 по 13.11.2019 року, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з метою подальшого призначення експертиз, у проведенні яких виникне необхідність під час проведення досудового розслідування.
В той же час вказана інформація перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що розташована в АДРЕСА_2 , та відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України відноситься до охоронюваної законом таємниці.
Проте,у випадкуотримання тимчасовогодоступу довказаних документів,інформація,яка вних міститьсяможе бутивикористана якдоказ тадозволить проводитиподальші слідчідії.
Встановленні обставини свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що мали місце події, які містять ознаки складу вказаного кримінального правопорушення, запитувана інформація має значення для досудового розслідування, а відомості які в ній містяться можуть бути доказами під час судового розгляду, відшукувані речі та документи можуть знаходитися у вказаної юридичної особи, а тимчасовий доступ до них, в даному випадку є найбільш доцільним та ефективним способом їх отримання.
Отже, за встановлених обставин, слідчий суддя вважає, що наявні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів в зазначених межах, а отже клопотання заявника слід задовольнити.
Керуючись вищенаведеними положеннями КПК України, слідчий суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області,
постановив:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл ст.слідчомуСВ відділенняполіції №1Бериславського РВПГУНП вХерсонській області ОСОБА_6 ,або начальникуслідчого відділення відділенняполіції №1Бериславського РВПГУНП вХерсонській області ОСОБА_7 ,або слідчомуСВ ВП№1Бериславського РВПГУНП вХерсонській області ОСОБА_8 ,або слідчому СВВП №1Бериславського РВПГУНП вХерсонській області ОСОБА_9 ,або слідчомуСВ ВП№1Бериславського РВПГУНП вХерсонській області ОСОБА_10 на тимчасовийдоступ додокументів,які перебуваютьу володінні:КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 »,що розташованав АДРЕСА_2 , домедичної документації,а самемедичних карток стаціонарноїхворої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,яка перебувалана лікуванні уКЗ «« ІНФОРМАЦІЯ_6 » ХОР уперіод з13.12.2018по 24.01.2019року таз 18.10.2019по 13.11.2019року.
Встановити строк дії ухвали протягом двох місяців з дня її постановлення.
Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, передбачені статтею 166 КПК України.
Ухвала не може бути оскаржена та набирає законної сили з моменту її постановлення.
Слідчий суддя
Суд | Великоолександрівський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2025 |
Оприлюднено | 14.05.2025 |
Номер документу | 127245632 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Сікора О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні