Хорольський районний суд полтавської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 548/1089/25
Провадження №1-кп/548/179/25
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
(повний текст)
12.05.2025 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі :
головуючогосудді - ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Хорол кримінальне провадження № 12025175590000069 по обвинуваченню
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Мусіївка,Хорольського районуПолтавської області,мешканця АДРЕСА_1 ,українця,громадянина України,освіта середняспеціальна,одруженого,працюючого водіємв ТОВ«Астарта Прихоролля»,на утриманнінеповнолітніх дітейта непрацездатнихосіб немає, інвалідності не має, раніше не судимого
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.249 КК України
за участю сторін кримінального провадження:
сторони обвинувачення - прокурора ОСОБА_4
обвинуваченого - ОСОБА_3
представника потерпілої сторони - ОСОБА_5
ВСТАНОВИВ:
22.04.2025 у вечірній час доби, точного часу досудовим розслідуванням встановити не вдалося, ОСОБА_3 , маючи умисел, спрямований на незаконне зайняття рибним добувним промислом, заздалегідь взявши з собою заборонені для любительського рибальства знаряддя лову «павук рибальський», прибув на річку Сула, (координати 49.8244206,32.9347144) поблизу села Мусіївка, Хорольської ТГ Лубенського району Полтавської області, в межах адміністративної території Хорольської територіальної громади, що входить до адміністративного обслуговування Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області.
Після чого, ОСОБА_3 порушуючи вимогипідпункту 1пункту 1розділу 4Правил любительськогота спортивногорибальства,затверджених НаказомМіністерства аграрноїполітики тапродовольства №700від 19.09.2022,зареєстрованого вМіністерстві юстиціїУкраїни 16.11.2022за №1412/38748відповідно доякого забороняєтьсядобування (вилов)сітками тапастками усіхтипів таконструкцій,а такожіншими сітковимизнаряддями добування(вилову),за виняткомраколовок конструкції«хапка»,підсак таручних драг,встановлених цимиПравилами розмірів.Порушуючи наказПолтавського рибоохоронногопатруля №331від 25.03.2024«Про внесеннязмін донаказу від22.03.2024№329«Про внесеннястроків заборонина добування(вилов)водних біоресурсіву рибогосподарськихводних об`єктах(їхчастинах)на періоднересту тазатвердження перелікумеж нерестовихділянок врайонах діяльності(контролю)Полтавського рибоохоронногопатруля у2025році»,за допомогоюзабороненого знаряддялову «павук рибальський»,порушуючи вимогист.63Закону України«Про твариннийсвіт»,в нерестово-забороненийперіод,незаконно виловиврибу вкількості 11(одинадцять)штук виду:карась сріблястий-6шт,синець -4шт.,плітка -1шт.,чим завдавводним біоресурсамУкраїни істотнушкоду урозмірі 17374грн.,розрахованої відповіднодо Постанови Кабінету Міністрів України № 1042 від 29.09.2023 року «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, завданої порушенням законодавства про рибне господарство внаслідок незаконного добування (вилову), знищення або пошкодження водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах (їх частинах) України (крім континентального шельфу України, виключної (морської) економічної зони України)».
Після цього, 22.04.2025 приблизно о 20:10 год. ОСОБА_3 , був виявлений працівниками ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області, на березі річки Сула поблизу села Мусіївка Хорольської ТГ, Лубенського району, Полтавської області із забороненим знаряддям лову та незаконно виловленою рибою.
Дії ОСОБА_3 підлягають кваліфікації за частиною 1 статті 249 КК України, як незаконне зайняття рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду.
В підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 подав клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям відповідно до положень ст.45 КК України, мотивуючи тим, що він свою вину у вчиненні цього кримінального правопорушення визнає повністю, щиро розкаявся, раніше не судимий, повністю відшкодував заподіяні збитки, потерпіла сторона претензій не має, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення.
Обвинувачений ОСОБА_3 в підготовчому судовому засіданні підтримав своє клопотання, просив суд звільнити його від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, при цьому повністю визнав свою вину у вчиненні даного кримінального правопорушення, у скоєному щиро розкаюється.
Представник потерпілого в підготовчому судовому засіданні зазначив, що претензій до ОСОБА_3 не має, оскільки останній повністю відшкодував завдані ним збитки. Проти задоволення клопотання ОСОБА_3 про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України не заперечує.
Прокурор вважав за можливе задовольнити клопотання обвинуваченого та звільнити його від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, підтвердив його активне сприяння розкриттю цього кримінального проступку та відшкодування шкоди.
Враховуючи думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям підлягає задоволенню.
Згідно із ст. 45 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень або кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортуособами,які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Згідно із роз`ясненнями, що містяться у п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» №12 від 23 грудня 2005 року, дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду. Щире розкаяння характеризує суб`єктивне ставлення винної особи до вчиненого злочину, яке виявляється в тому, що вона визнає свою провину, висловлює жаль з приводу вчиненого та бажання виправити ситуацію, що склалася.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 щиро розкаюється, визнав себе винним, повністю відшкодував завдану його діями шкоду.
Відповідно ст. 12 КК України, скоєне кримінальне правопорушення відноситься до кримінального проступку.
Суд оцінюючи у сукупності наведені докази дійшов висновку, що клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 є обґрунтованим і підлягає задоволенню у зв`язку із його дійовим каяттям, оскільки на час розгляду справи в суді він вперше притягується до кримінальної відповідальності, раніше не судимий, визнав повністю вину у вчиненому кримінальному правопорушенні, щиро розкаявся у вчиненому, добровільно здійснив дійове каяття, відшкодувавши збитки у повному обсязі заподіяної ним шкоди, також під час досудового розслідування активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення. Вказані обставини відповідно до вимог ст.45 КК України є підставою для звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, а тому суд вважає за можливе кримінальне провадження відносно ОСОБА_3 закрити та звільнити його від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям.
Цивільний позов не заявлено.
Процесуальні витрати у справі відсутні.
Суд вирішує питання щодо речових доказів відповідно до положень статті 100 КПК України.
Керуючись ст. 45 КК України, ст.ст. 284-288 КПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 прозвільненняйоговід кримінальноївідповідальностіузв`язкуіздійовимкаяттям - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, на підставі ст. 45 КК України - у зв`язку з дійовим каяттям.
Кримінальне провадження № 12025175590000069 відносно ОСОБА_3 зач.1ст.249 КК України- закрити.
Речові докази:
-павук рибальський,який передано на зберігання до кімнати зберігання речових доказів ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області, після набрання ухвалою суду законної сили - знищити;
- 2 компакт диски із відеозаписами, які приєднано до матеріалів кримінального провадження, після набрання вироком суду законноїсили - залишити при матеріалах кримінального провадження № 12025175590000069;
-риба вкількості 11шт.,а саме:карась сріблястий-6шт., синець-4шт.,плітка -1шт., яку передано доВП №2Лубенського РВПГУНП вПолтавській областів умовах,що унеможливлюєпсування, після набрання ухвалою суду законної сили передати потерпілій стороні .
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляції через Хорольський районний суд Полтавської області.
Головуючий : ОСОБА_1
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2025 |
Оприлюднено | 14.05.2025 |
Номер документу | 127256612 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом |
Кримінальне
Хорольський районний суд Полтавської області
Коновод О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні