Господарський суд дніпропетровської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
13.05.2025м. ДніпроСправа № 904/2057/25
Суддя Ніколенко М.О., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом ОСОБА_1 , м. Дніпро
до Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Проско Лімітед", сільрада Любимівська, Дніпропетровська область
Відповідача-2: Департамента адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, м. Дніпро
За участю третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 , с. Турильче, Тернопільська область
За участю третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Проско Ресурси", м. Дніпро
За участю третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Компанії Garbitsa Investment Limited, Республіка Кіпр
про визнання припиненими повноважень директора; зобов`язання вчинити реєстраційну дію
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Проско Лімітед", Відповідача-2: Департамента адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради про:
- визнання припиненими повноважень директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Проско Лімітед" - ОСОБА_1 у зв`язку із звільненням з посади директора за власним бажанням, на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України, з 14 березня 2025 року.
- зобов`язання Департамента адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради вчинити реєстраційну дію щодо виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про ОСОБА_1 як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Проско Лімітед".
Ухвалою суду від 05.05.2025 позовну заяву ОСОБА_1 №б/н від 16.03.2025 залишено без руху. Ухвалено ОСОБА_1 в строк до 16.05.2025 включно усунути недоліки позовної заяви.
На адресу суду, 08.05.2025 від позивача надійшла заява, якою усунуто недоліки, встановлені вищевказаною ухвалою суду.
Розглянувши подані матеріали, судом встановлено, що спір відноситься до юрисдикції та підсудний господарським судам, і матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 3 частини 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).
Цей спір між сторонами виник з корпоративних відносин, а тому його слід розглядати за правилами загального позовного провадження.
Крім того, в позовній заяві позивачем визначено у якості третіх осіб ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю "Проско Ресурси" та Компанію Garbitsa Investment Limited (резидент Республіки Кіпр).
Відповідно до ч. 2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Зважаючи на те, що ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю "Проско Ресурси" та Компанія Garbitsa Investment Limited є учасниками Товариства з обмеженою відповідальністю "Проско Лімітед", рішення суду у даній справі вплине на права та обов`язки відповідних осіб.
За таких обставин, ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю "Проско Ресурси" та Компанію Garbitsa Investment Limited слід залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 12, 50, 176, 177, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити загальне провадження у справі.
2.Призначити підготовче засідання, яке відбудеться 28.05.2025 об 11:00год. у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в залі судового засідання (кабінеті) № 1-301 (корпус №1) за адресою: 49600, м.Дніпро, вул.Володимира Винниченка, 1.
3.Залучити до участі у справі в якості третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ; місцезнаходження: АДРЕСА_1 ).
4.Залучити до участі у справі в якості третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Проско Ресурси" (ідентифікаційний код: 35202094; місцезнаходження: 49044, м. Дніпро, вул. Рогальова, буд. 21а).
5.Залучити до участі у справі в якості третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Компанію Garbitsa Investment Limited (місцезнаходження: Республіка Кіпр, 15, Агіу Павлу Стріт, Ледра Хаус, Агіос Андреас, П.С. 1105, Нікосія).
6.До судового засідання надати:
Відповідачу: в порядку статті 178 ГПК України протягом 15 днів з дня отримання (вручення) ухвали про відкриття провадження у справі надати до суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду); надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів.
Позивачу: в порядку статті 178 ГПК України протягом 10 днів з дня отримання відзиву на позов, надати до суду відповідь на відзив, в якій викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення; надіслати іншим учасникам справи копію відповіді на відзив та доданих до неї документів.
Третім особам: надати письмові пояснення щодо позову та відзиву в строк протягом 15 днів з дня вручення позовної заяви або відзиву відповідно; надіслати іншим учасникам справи копію письмових пояснень та доданих до них документів, докази чого надати суду.
Роз`яснити учасникам, що відповідні заяви по суті справи повинні відповідати вимогам статей 161-165 Господарського процесуального кодексу України та мають бути подані у строк, визначений в ухвалі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\
Суддя М.О. Ніколенко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2025 |
Оприлюднено | 15.05.2025 |
Номер документу | 127321182 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні