номер провадження справи 26/43/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
29.04.2025 Справа № 908/687/25
Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали справи
кредитор Товариство з обмеженою відповідальністю Юридичне бюро ТРАСТ-ІНВЕСТ, код ЄДРПОУ 40271662 (49026 Україна, м. Дніпро, вул. Калинова, 60-62) боржник Товариство з обмеженою відповідальністю ДНК РІТЕЙЛ, код ЄДРПОУ 45162006 (69035 Україна, м. Запоріжжя, вул. Феросплавна, буд. 38, кім. 31)
про банкрутство
Представники сторін:
від кредитора Губаренко О.А.
від боржника не з`явився
У підготовчому засіданні суду розглядається заява Товариства з обмеженою відповідальністю Юридичне бюро ТРАСТ-ІНВЕСТ про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ДНК РІТЕЙЛ.
Представники сторін своїм правом на участь у судовому розгляді справи 17.04.2025. не скористалися, у судове засідання не з`явилися.
Справа розглядається відповідно до приписів ст. 202 ГПК України за наявними в ній матеріалами.
Вивчивши матеріали справи, проаналізувавши діюче законодавство, суд
УСТАНОВИВ:
Згідно з положеннями ч.1 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
У відповідності до ч.2 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
Так, з матеріалів справи вбачається, що заборгованість боржника перед кредитором складає 1 200 000,00 грн.
Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Юридичне бюро «ТРАСТ - ІНВЕСТ» (згідно договору - Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДНК РІТЕЙЛ» (згідно договору - Замовник) був укладений Договір №01-04/24 від 01 квітня 2024 року про надання інформаційно-консультаційних послуг.
Відповідно до умов Договору, замовник в порядку та на умовах, визначених цим Договором, дає завдання, а Виконавець зобов`язується відповідно до завдання Замовника надавати йому за плату інформаційно-консультаційні послуги, пов`язані з веденням господарської діяльності підприємства Замовника. Переліки інформаційно-консультаційних послуг, які надаються Замовнику, зазначаються в актах приймання - передачі наданих інформаційно-консультаційних послуг (п.п.1.1, 1.2 Договору).
Пунктом 2.1. Договору встановлено, що виконавець зобов`язується якісно виконувати роботу, визначену в п. 1.1. даного Договору.
Відповідно до п.4.2. вищезазначеного Договору Замовник зобов`язаний перерахувати Виконавцю вартість одержаних послуг не пізніше 3 (трьох) днів з дня підписання Сторонами акту про надання інформаційно-консультаційних послуг.
Відповідно до п. 6.1. Договору встановлено, що цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до 31.12.2024 року.
Отже, з огляду на зазначені обставини, між Кредитором та Боржником виникли правовідносини за Договором надання послуг.
На виконання умов вказаного Договору Вмиконавець надав усі послуг, які зазначені в актах про надання інформаційно-консультаційних послуг №01 від 28.06.2024 року, № 2 від 30.09.2024 року, №3 від 31.12.2024 року на загальну суму 1 200 000,00 грн.
Таким чином, ТОВ «ЮБ «ТРАСТ - ІНВЕСТ» в повній мірі було виконано свої зобов`язання стосовно надання послуг Замовнику - ТОВ «ДНК РІТЕЙЛ».
Статтею 901 ЦК України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно зі ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.
У відповідності зі ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Згідно ст. 530 ЦК України. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Якщо строк (терміні виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Статтею 907 ЦК України встановлено, що договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін. Порядок і наслідки розірвання договору про надання послуг визначаються домовленістю сторін або законом.
Пунктом 6.3 вищезазначеного Договору передбачено, що якщо інше прямо не передбачено цим Договором або чинним в Україні законодавством, зміни у цей Договір можуть бути внесені тільки за домовленістю Сторін, яка оформлюється додатковою угодою до цього Договору.
З урахуванням вищевикладеного, ТОВ «ДНК РІТЕЙЛ» були порушені вимоги ст. ст. 525, 526, 530 ЦК України, що призвело до утворення заборгованості перед ТОВ «ЮБ «ТРАСТ - ІНВЕСТ» у загальній сумі 1 200 000,00 грн.
Відповідно до ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство або відмову у відкритті провадження у справі про банкрутство.
У підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ДНК РІТЕЙЛ, перелічених у ч. 6 ст. 39 Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу.
Згідно ч. 2 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14-ти днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
Судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні докази задоволення боржником вимог кредитора, які містяться у заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Однією з підстав для відмови у відкритті провадження у справі, положення частини шостої ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначають те, що вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження.
Відсутність спору про право, в розрізі процедури банкрутства, полягає у відсутності неоднозначності у частині вирішення питань щодо сторін зобов`язання, суті (предмету) зобов`язання, підстав виникнення зобов`язання, суми зобов`язання та структури заборгованості, а також строку виконання зобов`язання тощо.
Методом встановлення таких фактів є дослідження господарським судом відзиву боржника, заслуховування пояснень представника боржника або дослідження Єдиного реєстру судових рішень, відомості з якого є відкритими та загальнодоступними, на предмет наявності на розгляді іншого суду позову боржника до ініціюючого кредитора з питань, що зазначені вище. Водночас, відсутність будь-яких заперечень боржника з приводу зазначеної вимоги кредитора може свідчити про її визнання, а відтак, і про відсутність спору між сторонами про право (висновок, викладений Верховним Судом у постановах від 13.08.2020 у справі № 910/4658/20, від 03.09.2020 у справі № 910/4658/20, від 16.09.2020 у справі № 911/593/20, від 15.06.2021 у справі № 904/3074/20, від 15.10.2020 у справі № 922/1174/20).
Спір про право - це формально визнана суперечність між суб`єктами цивільного права, що виникла за фактом порушення або оспорювання суб`єктивних прав однією стороною цивільних правовідносин іншою і яка потребує врегулювання самими сторонами або вирішення судом.
Таким чином, спір про право пов`язаний виключно з порушенням, оспоренням або невизнанням, а також не доведенням суб`єктивного права, при якому існують конкретні особи, які перешкоджають в реалізації права.
Встановлення відсутності спору про право щодо вимог ініціюючого кредитора є обов`язковою умовою для відкриття провадження у справі про банкрутство боржника. Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд, зокрема, у постановах від 13.08.2020 у справі № 910/4658/20, від 19.08.2020 у справі № 910/2522/20, від 03.09.2020 у справі № 910/4658/20, від 16.09.2020 у справі № 911/593/20.
В матеріалах справи відсутні належні докази існування будь-якого спору у вигляді позову, предметом якого є оспорення боржником обставин, на яких ґрунтуються вимоги кредитора, який подано до суду до подання заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ТОВ Юридичне бюро ТРАСТ-ІНВЕСТ про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ДНК РІТЕЙЛ, суд вважає за доцільне її задовольнити у передбачений діючим законодавством спосіб, шляхом відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ДНК РІТЕЙЛ.
Відповідно до п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
До заяви ініціюючого кредитора долучено заяву про надання згоди на участь у цій справі арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича.
Розглянувши кандидатуру арбітражного керуючого Штельманчука М.С., надану в заяві інформацію, додані до заяви копії документів, суд дійшов висновку, що ця кандидатура відповідає встановленим Кодексом України з процедур банкрутства вимогам.
За таких обставин, розпорядником майна боржника у даній справі призначається арбітражний керуючий Штельманчук Михайло Сергійович (свідоцтво №194 від 28.02.13, адреса 49044, м. Дніпро, бул. Кельнський, 2, офіс 610, кім.5).
За положеннями ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду (ч.1 ст.30 Кодексу).
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень (абз.1 ч.2 ст.30 Кодексу).
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі (абз.6 ч.2 ст.30 Кодексу).
У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі (абз.7 ч.2 ст.30 Кодексу).
За правилами ч.8 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, між іншим, про встановлення розміру винагороди розпорядника майна та джерела її сплати.
У відповідності до приведених норм Кодексу України з процедур банкрутства, враховуючи відсутність у справі відомостей про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, слід встановити розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником (ТОВ Юридичне бюро ТРАСТ-ІНВЕСТ) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області, за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, згідно з ч. 2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства.
У відповідності до ч.9 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, слід здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Керуючись ст.ст. 2, 28, 30, 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 3, 12, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ДНК РІТЕЙЛ, код ЄДРПОУ 45162006 (69035 Україна, м. Запоріжжя, вул. Феросплавна, буд. 38, кім. 31).
Визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Юридичне бюро ТРАСТ-ІНВЕСТ до боржника у розмірі 1 200 000,00 грн, 30 280,00 грн судового збору за подання до суду заяви, та авансована грошова винагорода арбітражному керуючому 72 000,00 грн.
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ввести процедуру розпорядження майном боржника.
Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича (свідоцтво №194 від 28.02.13, адреса 49044, м. Дніпро, бул. Кельнський, 2, офіс 610, кім.5).
Зобов`язати розпорядника майна Штельманчука М.С. надавати суду проміжні звіти про проведену роботу щомісячно.
Встановити розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником (ТОВ Юридичне бюро ТРАСТ-ІНВЕСТ) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області, за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, згідно з ч. 2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства.
Здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника.
Зобов`язати розпорядника майна надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, до 13.06.2025.
Строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна встановити до 13.06.2025.
Попереднє засідання суду призначити на 17.06.2025 о 10-15.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул.Гетьманська, 4. Номер телефону гарячої лінії суду: (061) 764-89-30.
Копії даної ухвали надіслати: кредитору, боржнику, розпоряднику майна, ГУ ДПС у Запорізькій області, ГУ ДПС у Дніпропетровській області, ГТУЮ у Запорізькій області, Департаменту адміністративних послуг Запорізької міської ради, Заводському районному суду міста Запоріжжя.
Згідно з ч.12 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня складення повного тексту ухвали за правилами, визначеними ст. ст. 254-259 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалу складено та підписано-15.05.25.
Суддя О.О. Юлдашев
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2025 |
Оприлюднено | 16.05.2025 |
Номер документу | 127354633 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Юлдашев О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні