Червонозаводський районний суд м.харкова
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 646/4354/25
№ провадження 2/646/2797/2025
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
16.05.25 м.Харків
Суддя Основ`янського районного суду міста Харкова Барабанова В.В., розглянувши позовну заявуТовариства з обмеженою відповідальністю «Завод «Рапід» (місце знаходження за адресою: м. Харків, вул. Греківська, буд. 79) до ОСОБА_1 (місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості,
встановив:
12 травня 2025 року до Основ`янського районного суду міста Харкова надійшла позовна заяваТовариства з обмеженою відповідальністю «Завод «Рапід» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Відповідно до ч. 1, 2ст. 3 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється відповідно доКонституції України, цьогоКодексу, Закону України «Про міжнародне приватне право», законів України, що визначають особливості розгляду окремих категорій справ, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, передбачено інші правила, ніж встановлені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору України.
У пункті 2 частини першоїстатті 1 Закону України "Про міжнародне приватне право"встановлено, що іноземний елемент ознака, яка характеризує приватноправові відносини, що регулюються цим Законом, та виявляється в одній або кількох з таких форм: хоча б один учасник правовідносин є громадянином України, який проживає за межами України, іноземцем, особою без громадянства або іноземною юридичною особою; об`єкт правовідносин знаходиться на території іноземної держави; юридичний факт, який створює, змінює або припиняє правовідносини, мав чи має місце на території іноземної держави.
Із позовної заяви вбачається, що відповідач ОСОБА_2 є громадянином Чеської Республіки, а тому, зазначена справа є справою з іноземним елементом.
Статтею 497 ЦПК Українивизначено, що підсудність судам України цивільних справ з іноземним елементом визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
У міжнародному праві категорія "підсудність" застосовується для визначення розподілу як компетенції між судами існуючої в державі системи розгляду цивільних справ, так і компетенції судів щодо вирішення справ з іноземним елементом, тобто міжнародної підсудності.
Вирішуючи питання про підсудність справ з іноземним елементом, суди України відповідно до вимог статей2,497 ЦПК Україниповинні керуватися нормамиЗакону України «Про міжнародне приватне право»та нормами відповідних міжнародних договорів.
Закон України "Про міжнародне приватне право"встановлює порядок урегулювання приватноправових відносин,які хоча б через один зі своїх елементів пов`язані з одним або кількома правопорядками, іншими, ніж український правопорядок, зокрема, визначає підсудність судам України справ з іноземним елементом (пункт 3 частини першої статті 1, статті 75-77 Закону).
Відповідно достатті 75 Закону України "Про міжнародне приватне право"підсудність судам України справ з іноземним елементом визначається на момент відкриття провадження у справі, незважаючи на те, що в ході провадження у справі підстави для такої підсудності відпали або змінилися, крім випадків, передбачених устатті 76 цього Закону.
Визначаючи підсудність справ судам України слід керуватися загальними правилами, визначеними устатті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право».
Згідно ізстаттею 76 Закону України «Про міжнародне приватне право»суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках, зокрема, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених устатті 77 цього Закону, якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи - відповідача та в інших випадках, визначених законом України та міжнародним договором України.
Суди розглядають спори за позовами громадян України до осіб, які проживають за кордоном, за правилами альтернативної підсудності, передбаченоїстаттею 28 ЦПК, а також виключної підсудності, передбаченоїстаттею 30 ЦПКтастаттею 77 Закону України «Про міжнародне приватне право»(п. 4 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 16.05.2013 № 24-754/0/4-13 «Про практику розгляду судами цивільних справ з іноземним елементом»).
Позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст. 175-177 ЦПК України.
Пунктом 4 ч. 2ст. 187ЦПК Українипередбачено при постановленні ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі вирішення питання за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатись справа.
Частинами третьою, четвертоюстатті 274ЦПК України передбачено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 4 ст.19 ЦПК Українизагальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Дослідивши зміст позовної заяви та доданих до неї документів судом, було встановлено, що позовна заява подана із додержанням вимог ст.ст.175,177 ЦПК України. Оцінивши зміст та характер позовних вимог, за для забезпечення можливості реалізації принципу рівності та справедливого балансу між сторонами, для повного та всебічного встановлення обставин справи, суддя вважає доцільним розглядати справу у порядку загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 175,177-178,187,190-191 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Завод «Рапід» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Призначити цивільну справу до розгляду в загальному позовному провадженні в підготовче судове засідання на 12.06.2025 о 09.00 год., яке відбудеться в приміщення Основ`янського районного суду міста Харкова ( м. Харків, м-н. Героїв Небесної Сотні, 36, 3-й під`їзд).
У підготовче судове засідання викликати учасників справи та направити їм копії даної ухвали разом з позовними матеріалами.
Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати подати у термін не пізніше 15 днів з дня вручення цієї ухвали відзив на позовну заяву, який повинен містити заперечення проти позову і докази на підтвердження викладених обставин та відповідати вимогамст. 178 ЦПК України, направивши його копії одночасно учасникам справи та надавши суду про це відповідне підтвердження.
При цьому відповідачу суддею роз`яснюється, що відповідно до ч.2ст.191ЦПК України у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Копія відзиву, відповіді на відзив, та доданих до них документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Зазначені заяви по суті справи повинні відповідати вимогам ст. 183 ЦПК України.
Інформацію щодо справи, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.В. Барабанова
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2025 |
Оприлюднено | 19.05.2025 |
Номер документу | 127385445 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Барабанова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні