Вирок
від 16.05.2025 по справі 346/795/25
НЕ ВКАЗАНО

Справа № 346/795/25

Провадження № 1-кп/346/472/25

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2025 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого судді ОСОБА_1

з участю: секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.01.2025 року за № 12025090000000021, про обвинувачення

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , одруженого, не працюючого, громадянина України, раніше не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368-3 КК України,

ВСТАНОВИВ:

обвинувачений висловив пропозицію надати та надав службовій особі юридичної особи приватного права неправомірну вигоду за вчинення зазначеною службовою особою дій з використанням наданих їй повноважень в інтересах обвинуваченого як того, хто надає таку вигоду.

Вказаний злочин вчинено за таких обставин.

15.08.2023 року вищий навчальний заклад «Університет економіки та права «КРОК» (далі - Університет) в особі проректора з науково-педагогічної роботи (корпоративне управління) ОСОБА_6 , яка діє на підставі довіреності № 20 від 24.01.2022 року, директора Інституту управління природними ресурсами даного Університету (далі - Інститут) ОСОБА_7 , яка діє на підставі довіреності № 161 від 01.11.2021 року, з однієї сторони, та вступником ОСОБА_4 , які разом визначаються як Сторони, укладено Договір № 39156-к. Згідно з пунктом 1 даного договору Університет бере на себе зобов`язання зарахувати вказаного вступника після виконання вимог Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти, Правил прийому та укладення цього Договору, на перший рік навчання зі скороченим строком навчання (1 р. 10 міс.) за денною формою за спеціальністю «Туризм і рекреація» для здобуття на рівні фахової передвищої освіти освітньо-професійного ступеня - фахового молодшого бакалавра. Після зарахування до Університету вступник набуває статус здобувача фахової передвищої освіти (далі - Здобувач).

Відповідно до наказу від 21.08.2023 року № 78С-6 на підставі Правил прийому до зазначеного Інституту у 2023 році та рішення приймальної комісії від 18.08.2023 року ОСОБА_4 з 01.09.2023 року зараховано студентом даного Інституту для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра на основі повної загальної середньої освіти.

Відповідно до розділу 3 договору № 39156-к від 15.08.2023 року Здобувач зобов`язаний:

-дотримуватись вимог законодавства, статуту, правил внутрішнього розпорядку Університету, Кодексу академічної доброчесності, Кодексу поведінки студентів, Положення про організацію освітнього процесу, Положення про дистанційне навчання, Правил користування навчально-науковою бібліотекою та інших локальних нормативних актів Університету;

-виконувати вимоги з пропускного режиму, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;

-виконувати вимоги освітньо-професійної програми, індивідуальний навчальний план, дотримуючись академічної доброчесності та досягати на достатньому рівні визначених для фахової перед вищої освіти результатів навчання;

-приступити до навчального процесу не пізніше 10 днів від його початку або від дня закінчення академічної відпустки; бути присутнім на тих навчальних заходах, що потребують такої присутності; вчасно інформувати керівництво Коледжу про майбутню відсутність з поясненням причин;

-керуватися в процесі навчання організаційною інформацією, що розміщується на офіційному сайті Університету, на інформаційних стендах Коледжу, студентського офісу, факультетів (інститутів) або розсилається персонально засобами електронної комунікації (у формі електронного листа на персональний e-mail в домені «kror.edu.ua», що надається Здобувачу після зарахування; або у формі SMS - повідомлення, що направляється на телефонний номер Здобувача, вказаний у цьому Договорі);

-при зміні персональних даних, в тому числі контактних, протягом двох календарних днів інформувати про це Університет;

-дбайливо ставитись до приміщень та майна Університету.

Пунктом 6.2 договору передбачено, що порушення Здобувачем умов цього Договору є підставою для відрахування Здобувача відповідно до пункту 5 частини першої статті 44 Закону України «Про фахову передвищу освіту».

Однак, обвинувачений, будучи здобувачем фахової передвищої освіти вказаного Інституту, навчаючись на І курсі за спеціальністю «Туризм і рекреація» (група Т-11-23), порушуючи зазначені вище нормативні акти, 19.12.2023 року приблизно о 12 год. прибув у кабінет № 208, до службової особи навчально-організаційного відділу Інституту, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, який розташований на 2-му поверсі за адресою: м. Коломия, вул. Тютюнника, буд. 11А, Івано-Франківської області.

У той час у обвинуваченого виник злочинний умисел, спрямований на пропозицію надати і на надання неправомірної вигоди вказаній службовій особі юридичної особи приватного права за вчинення зазначеною службовою особою дій з використанням наданих їй повноважень, а саме за успішну здачу заліково-екзаменаційної сесії. Так, обвинувачений, діючи у власних інтересах, бажаючи успішно здати вказану сесію освітньо-професійної програми, під час розмови з особою, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, висловив пропозицію надати та надав останній неправомірну вигоду в розмірі 6 000 грн. за вчинення зазначеною службовою особою дій з використанням наданих їй повноважень, а саме за успішну здачу заліково-екзаменаційної сесії, які службова особа, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, одержала та в подальшому розпорядилась на власний розсуд.

09.05.2025 року між прокурором Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_3 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора в даному кримінальному провадженні, з одного боку, та обвинуваченим за участі його захисника ОСОБА_5 , який надає професійну правничу допомогу на підставі ордеру серії АТ № 1097923, з іншого боку, у приміщенні Івано-Франківської обласної прокуратури добровільно, без застосування насильства, примусу, погроз або обіцянок, за ініціативою сторони захисту укладено угоду про визнання винуватості на підставі статей 468, 469, 472 КПК України.

В цій угоді сторони зазначили та передбачили наступне:

1. Згоду із вище вказаним формулюванням обвинувачення.

2. Вище зазначену правову кваліфікацію вчиненого діяння.

3. Істотні обставини вказаного кримінального провадження, якими є: вперше притягнення обвинуваченого до кримінальної відповідальності; наявність обставини, яка пом`якшує покарання - щире каяття, та відсутність обставин, що обтяжують покарання.

4. Беззастережне визнання обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні вказаного злочину.

5. Обов`язки обвинуваченого щодо співпраці у кримінальному провадженні № 12023090000000686 від 05.12.2023 року стосовно службової особи приватного права, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження, за ч. 3 ст. 368-3 КК України.

6. Узгоджене сторонами покарання.

Сторони угоди передбачили, що враховуючи вищезазначену, пом`якшуючу покарання, обставину, відсутність обтяжуючих обставин, обвинуваченому слід призначити покарання у виді штрафу в розмірі 1 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень.

Обвинувачений беззастережно погоджується на призначення йому вказаного покарання.

7. Наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ч.2 ст.473 КПК України, щодо обмеження права оскарження вироку згідно з положеннями статей 394 та 424 цього Кодексу, а також відмова обвинуваченого від здійснення прав, передбачених абзацами першим та четвертим пункту 1 частини четвертої статті 474 цього Кодексу.

8. Наслідки невиконання угоди, передбачені ст. 476 КПК України.

В судовому засіданні вказані сторони розглядуваної угоди просять її затвердити. При цьому обвинувачений пояснив, що укладення угоди є цілком добровільним, він повністю розуміє характер обвинувачення, вид та розмір покарання, яке передбачені цією угодою, а також наслідки її невиконання. Крім того, обвинуваченому роз`яснено обмеження щодо права оскарження вироку та інші наслідки, передбачені ч.2 ст.473 КПК України. Обвинувачений заявляє, що не бажає проведення судового розгляду в даному кримінальному провадженні.

Заслухавши позицію сторін кримінального провадження, перевіривши необхідні матеріали провадження, суд дійшов висновку, що вказана угода про визнання винуватості підлягає затвердженню з наступних підстав.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Частиною статті 469 цього Кодексу передбачено, що угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого.

Згідно з правилами ч.4 вказаної статі угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним та суспільним інтересам.

Злочин, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 , згідно з положеннями ст.12 КК України є нетяжким злочином та ним завдано шкоди лише суспільним інтересам.

Статтею 472 КПК України передбачено, що в угоді про визнання винуватості зазначаються її сторони, формулювання підозри чи обвинувачення та його правова кваліфікація з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, істотні для відповідного кримінального провадження обставини, беззастережне визнання підозрюваним чи обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обов`язки підозрюваного чи обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення, вчиненого іншою особою (якщо відповідні домовленості мали місце), умови часткового звільнення підозрюваного, обвинуваченого від цивільної відповідальності у вигляді відшкодування державі збитків внаслідок вчинення ним кримінального правопорушення, узгоджене покарання та згода підозрюваного, обвинуваченого на його призначення або на призначення покарання та звільнення від його відбування з випробуванням, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 цього Кодексу, наслідки невиконання угоди.

Судом встановлено, що вказані обставини знайшли своє відображення в розглядуваній угоді про визнання винуватості.

Таким чином, суд дійшов висновку, що умови вказаної угоди відповідають вимогам закону, угода не суперечить інтересам суспільства, не порушує законні права, свободи та інтереси сторін чи інших осіб, а також відсутні інші підстави для відмови в затвердженні даної угоди, передбачені ч.7 ст.474 КПК України.

Запобіжний захід до обвинуваченого не застосовувався.

У зв`язку з ухваленням судом обвинувального вироку з обвинуваченого на користь держави підлягають стягненню відповідно до правил ч.2 ст.124 КПК України документально підтверджені процесуальні витрати, понесені на проведення cудової експертизи відео-, звукозапису, розмір яких становить 5 173 грн. 35 коп.

Питання щодо речових доказів суд вирішує відповідно до правил ст. 100 КПК України.

Керуючись ст. ст. 100, 124, 374, 469, 470, 472-475 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 09.05.2025 року між прокурором Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_3 з одного боку, та обвинуваченим ОСОБА_4 за участі його захисника ОСОБА_5 , з іншого боку.

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368-3 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 1 000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.

Стягнути з обвинуваченого ОСОБА_4 на користь держави процесуальні витрати за залучення експертів на стадії досудового розслідування, для проведення судової експертизи в розмірі 5 173 (п`ять тисяч сто сімдесят три) гривні 35 копійок.

Речові докази:

-банківські картки, емітовані в акціонерному товаристві комерційний банк «ПриватБанк» № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3, банківську картку, емітовану в акціонерному товаристві «Універсал Банк» № НОМЕР_4, квитанцію з наступними даними: "отримувач - "Університет «КРОК», код: 04635922, особовий рахунок - НОМЕР_5, номер договору: 39156-к, ініціали студента: ОСОБА_4 , сума, яку необхідно внести - 7 500 гривень", довідку з місця навчання, повернути обвинуваченому ОСОБА_4 .

У випадку невиконання угоди про визнання винуватості прокурор протягом встановлених законом строків давності притягнення обвинуваченого до кримінальної відповідальності за вчинення даного злочину має право звернутися до суду, який затвердив угоду, з клопотанням про скасування вироку.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення:

- обвинуваченим - виключно з підстав: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без її згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частинами четвертою, шостою та сьомою статті 474 КПК України, в тому числі нероз`яснення обвинуваченому наслідків укладення угоди;

- прокурором - виключно з підстав: призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; затвердження судом угоди у провадженні, в якому згідно з частиною четвертою статті 469 цього Кодексу угода не може бути укладена.

Згідно з ч. 6 ст. 376 КПК України копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.

Суддя: ОСОБА_1

СудНе вказано
Дата ухвалення рішення16.05.2025
Оприлюднено20.05.2025
Номер документу127413738
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми

Судовий реєстр по справі —346/795/25

Вирок від 16.05.2025

Кримінальне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Калинюк О. П.

Ухвала від 07.04.2025

Кримінальне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Калинюк О. П.

Ухвала від 24.02.2025

Кримінальне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Калинюк О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні