ВІТОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
Миколаївської області
Справа № 477/446/25
Провадження № 1-кс/477/598/25
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
19 травня 2025 року місто Миколаїв
Слідчий суддя Вітовського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні в місті Миколаєві клопотання слідчого СВ ВП №4 МРУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , внесене у кримінальному провадженні №42024152020000074 від 15 листопада 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 367 КК України про тимчасовий доступ до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
19 травня 2025 року слідчий групи слідчих у кримінальному провадженні №42024152020000074 ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Миколаївської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді в межах вказаного кримінального провадження, із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме відомостей про рух коштів по картковому банківському рахунку № НОМЕР_3 та відомостей про зняття коштів за вказаним банківським рахунком, тощо.
В обґрунтування поданого клопотання вказує, що слідчим відділом ВП №4 МРУП ГУНП в Миколаївській здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 своїх службових обов`язків, про що 15 листопада 2024 року внесено відомості до ЄРДР за №42024152020000074 з попередньою правовою кваліфікацією за частиною першою статті 367 КК України.
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 в порушення вимог чинного законодавства України винесено на сесію питання щодо передачі у власність ОСОБА_5 земельної ділянки під об`єктами нерухомого майна, які в його власності вже не перебували, що призвело до неправомірного вибуття землі з комунальної власності.
Проведеними слідчими діями встановлено осіб, що можуть бути причетними до вчинення цього кримінального правопорушення, а також спосіб його вчинення та встановлено номери банківських карток, на які ці особи могли отримувати кошти від протиправної діяльності.
У зв`язку з викладеним, з метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, підтвердження чи спростування фактів причетності осіб, відомості про яких здобуто органам досудового розслідування, виникла необхідність у отриманні відомостей про рух коштів по рахункам цих осіб та належним їм карткам, які емітовані, в тому числі, й АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які в подальшому можуть бути необхідні для використання як доказів вчинення злочину, а також для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні, відповідно до статті 91 КПК України.
У судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, подавши до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Відповідно до частини другої статті 163 КПК України розгляд клопотання відбувався без виклику представника АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
У зв`язку з неявкою учасників, фіксування судового засідання аудіо та відео технічними пристроями запису не здійснювалося.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно статті 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
У відповідності до частини першої, другої статті 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
За змістом частини першої, другої статті 99 КПК України до документів, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, можуть належати, зокрема, матеріали фотозйомки і відеозапису та інші носії інформації (у тому числі електронні).
Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (стаття 131 КПК України).
Відповідно до статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Такий доступ здійснюється у порядку визначеному законом, а саме, на підставі ухвали слідчого судді (частина перша статті 132, частина друга статті 159, стаття 164 КПК України).
Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СВ ВП №4 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області перебуває кримінальне провадження №42024152020000074 від 15 листопада 2024 року за правовою кваліфікацією, передбаченою частиною першою статті 367 КК України за фактом неналежного виконання службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 своїх службових обов`язків, що призвело до вибуття земельної ділянки з державної власності, що підтверджено витягом з кримінального провадження №42024152020000074 від 05 березня 2025 року.
Досудовим розслідування у цьому кримінальному провадженні встановлено, що посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 в порушення вимог чинного законодавства України винесено на сесію питання щодо передачі у власність ОСОБА_5 земельної ділянки під об`єктами нерухомого майна, які в його власності вже не перебували, що призвело до неправомірного вибуття землі з комунальної власності.
Під час проведення обшуку у вказаному кримінальному провадженні, органом досудового розслідування виявлено та вилучено мобільний телефон ОСОБА_6 як особи яка перевіряється на предмет причетності до вчинення кримінального правопорушення, на якому наявні відомості, щодо перебування у її фактичному володінні дев`яти банківських карток емітованих АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
За вказаного. з метою встановлення всіх об`єктивних даних у даному кримінальному провадженні, зокрема, щодо встановлення осіб, які вчинили дане правопорушення, часу та місця зняття готівкових коштів виникла необхідність у тимчасовому доступі до відповідної інформації, яка перебуває у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Згідно статті 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (із змінами) інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Також, інформація про клієнтів, що збирається під час проведення банківського нагляду, становить банківську таємницю.
За положеннями статті 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (із змінами) інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема, за рішенням суду.
Відповідно до положень пункту 5 частини першої статті 162 КПК України інформація, яка знаходиться в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відноситься до охоронюваної законом таємниці та порядок доступу до неї регулюється положеннями частиною п`ятою, шостою статті 163 КПК України.
Згідно частиною першою статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до частини шостої статті 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, знаходяться у володінні акціонерного товариства АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та стосуються відомостей про рух коштів по банківським рахункам осіб, що можуть бути причетні до протиправних дій, що вказує на їх належність до документів, які містять банківську таємницю.
На думку слідчого судді, слідчий ОСОБА_3 довів необхідність отримання тимчасового доступу до указаних документів, так як доведення обставин перерахування коштів на рахунки за вищевказаними банківськими картками від третіх осіб та встановлення їх причетності до вчинення кримінального правопорушення, довести у інший спосіб неможливо.
Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що запитувана слідчим інформація може слугувати як речовий доказ у кримінальному провадженні та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема щодо осіб, які вчинили дане правопорушення, місця, часу та способу його вчинення, та неможливістю іншим способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, які містять банківську таємницю, тому наявні підстави для надання тимчасового доступу до речей і документів, що перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
З метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись статями 110, 163-165, 309, 369-372 та 395 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати групі слідчих у цьому кримінальному провадженні: ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10
тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , адреса для кореспонденції: АДРЕСА_2 ), з подальшою можливістю їх вилучення у Миколаївському районному управлінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване по АДРЕСА_3 у електронному і паперовому вигляді, а саме до:
-інформації по банківському рахунку № НОМЕР_3 та банківським карткам № НОМЕР_4 ; № НОМЕР_5 ; № НОМЕР_6 ; № НОМЕР_7 ; № НОМЕР_8 ; № НОМЕР_9 ; НОМЕР_10 ; № НОМЕР_11 ; № НОМЕР_12
із зазначенням відомостей про рух коштів по цими рахунками, їх власників, суми, дати, відправників, призначення платежів, даних щодо зняття коштів або їх подальшого перерахування в період часу з 01 липня 2021 року по 19 березня 2025 року.
Роз`яснити посадовим особам АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів (частина перша статті 166 КПК України).
Ухвала оскарженню не підлягає, але на неї може бути подано заперечення під час підготовчого провадження в суді.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_11
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2025 |
Оприлюднено | 21.05.2025 |
Номер документу | 127431836 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Глубоченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні