Справа № 909/36/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
за результатами попереднього засідання
12.05.2025 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовської Л. М., при секретарі судового засідання Андріїв Л.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" (вх. №1910/25 від 07.03.2025) про грошові вимоги кредитора до боржника у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ,
за участі:
боржник: не з`явився;
представник боржника: не з`явився;
арбітражний керуючий: не з`явився;
від Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк": не з`явився;
встановив: у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області перебуває справа про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 25.02.2025 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи ОСОБА_1 ; введено процедуру реструктуризації боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 ; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 ; призначено керуючою реструктуризацією боржника - фізичної особи ОСОБА_1 арбітражну керуючу Белінську Наталію Олександрівну; оприлюднено на офіційному вебпорталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
25.02.2025 оприлюднено оголошення №75375 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , та встановлено строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника: протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі.
07.03.2025 від Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" до суду надійшла заява про визнання грошових вимог кредитора до боржника на суму 56281,05 грн.
Ухвалою суду від 11.03.2025 прийнято заяву Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" про грошові вимоги кредитора до боржника та призначено розгляд заяви в судовому засіданні.
26.03.2025 від арбітражної керуючої Белінської Наталії Олександрівни до суду надійшла Відомість про результати розгляду вимог кредиторів від 26.03.2025 (вх.№ 4961/25), в якій повідомляє про визнання вимог в повному обсязі в сумі 56281 грн 05 коп.
24.04.2025 від фізичної особи ОСОБА_1 до суду надійшла заява про долучення виправлених Декларацій про майновий стан до матеріалів справи (вх.№ 6804/25 від 24.04.2025).
06.05.2025 від арбітражної керуючої Белінської Наталії Олександрівни до суду надійшло клопотання (вх.№ 7519/25 від 06.05.2025) про долучення до справи повідомлення кредиторам №02-585/2174 від 28 квітня 2025 року та скан-доказ відправки зазначеного повідомлення.
12.05.2025 від арбітражної керуючої Белінської Наталії Олександрівни до суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника від 12.05.2025 (вх.№ 7920/25).
У судове засідання 12.05.2025 боржник, представник боржника та керуючий реструктуризацією не з`явилися.
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства, подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Згідно з абз. 1 та абз. 3 ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Як зазначалось вище, офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 здійснено 25.02.2025 на офіційному веб-порталі судової влади України, тобто, строк на пред`явлення грошових вимог, з урахуванням приписів абз. 1 та абз. 3 ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, тривав до 27.03.2025.
07.03.2025 до суду від Акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк" через систему "Електронний суд" надійшла заява про грошові вимоги кредитора до боржника.
Таким чином, Акціонерне товариство "Перший український міжнародний банк" звернулося до суду з грошовими вимогами до боржника в строк встановлений ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Протягом строку встановленого ч. 1 ст. 45 КУзПБ та станом на дату проведення даного попереднього судового засідання, до суду не надходило будь-яких інших грошових вимог кредиторів.
Згідно ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.
Згідно ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, кредитор має право отримувати від розпорядника майна інформацію щодо вимог інших кредиторів. Такий кредитор може подати розпоряднику майна, боржнику та суду заперечення щодо визнання вимог інших кредиторів. Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку та є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.
Відповідно абз. 1 ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
За результатами розгляду вимог окремого кредитора господарський суд постановляє ухвалу про їх визнання чи відхилення (повністю або частково), що не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання (абз. 2 ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до норм визначених Кодексом України з процедур банкрутства за результатами попереднього засідання господарський суд визнає розмір вимог кредиторів, які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів, порядок погашення (задоволення) яких відбувається відповідно до черговості, яка встановлена ч. 4 ст. 133 даного Кодексу.
Розглянувши заяву Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" про грошові вимоги кредитора до боржника, з`ясувавши фактичні обставини справи, докази на їх підтвердження, суд встановив таке.
Акціонерне товариство "Перший Український Міжнародний Банк" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області із заявою з грошовими вимогами до боржника, які станом на 24.02.2025 (включно) складають 56281,05 грн, що виникли на підставі цивільно-правового правочину.
Керуючим реструктуризацією розглянуто вищевказану заяву та визнано грошові вимоги у повному обсязі.
Судом встановлено, що між Акціонерним товариством "Перший Український Міжнародний Банк" та Мацьківим Романом Романовичем укладено кредитний договір шляхом підписання Заяви на приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб від 22.12.2020.
Відповідно до вказаної заяви боржнику встановлений кредитний ліміт у сумі 3000 грн, зі сплатою процентної ставки у розмірі 47,88% річних.
Відповідно до п.4.3.6.4. п.4.3. ч.4 р. ІІ договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб кредитний ліміт було збільшено до 54100,00 грн.
Як вбачається з виписки по рахунку з 22.12.2020 по 24.02.2025 ОСОБА_1 використав кредитні кошти у сумі 54099,98 грн.
Згідно розрахунку заборгованості станом на 24.02.2025, заборгованість боржника за кредитним договором склала 56281,05 грн, з яких: заборгованість за сумою кредиту 54099,98 грн; заборгованість за процентами - 2181,07 грн.
У заяві на приєднання до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб (скорочено - ДКБО) вказано, що клієнт підписанням цієї заяви підтверджує, що приймає публічну пропозицію АТ "ПУМБ" на укладення договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб (далі за текстом - ДКБО), розміщений на сайті ПАТ "ПУМБ" pumb.ua, в повному обсязі з урахуванням умов наданих усіх послуг, як обраних безпосередньо при прийнятті ДКБО, так і послуг, що можуть бути надані в процесі обслуговування (з урахуванням всіх), погоджується з тим, що може обрати будь-які передбачені ДКБО послуги в тому, в тому числі через дистанційні канали обслуговування (за наявності технічної можливості у Банку).
Згідно з п. 1 ст. 634 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Підписані між кредитором та боржником заяви на приєднання до ДКБО є договорами приєднання, і дані документи містять усі умови договору банківського рахунку та кредитного договору.
Згідно із ч. 1 ст. 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звертається (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, окрім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
Частиною першою статті 634 ЦК України встановлено, що договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Згідно з частиною другою статті 639 ЦК України, якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
Відповідно до положень статтей 6, 627 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (частина 1 статті 628 ЦК України). Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 ЦК України).
Статтею 1054 ЦК України передбачено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення Цивільного кодексу України, що регулюють позику.
Відповідно до ч. 1 ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Згідно ст. 610 ЦК України, невиконання зобов`язання або його виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) є порушенням зобов`язання.
Згідно за ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Якщо у зобов`язання встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ч. 1 ст. 530 ЦК України).
Боржник зобов`язання за кредитним договором не виконав, кредит та проценти за користування кредитними коштами в повному обсязі не сплатив.
За наведеного, грошові вимоги Акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк" в сумі 56281,05 грн є обґрунтованими, підтвердженими належними та допустимими доказами.
Враховуючи наведене, належить визнати грошові вимоги Акціонерним товариством "Перший український міжнародний банк" до фізичної особи ОСОБА_1 в розмірі 56281,05 грн заборгованості за кредитним договором, з яких: заборгованість за сумою кредиту 54099,98 грн; заборгованість за процентами - 2181,07 грн.
За подання заяви з грошовими вимогами до боржника, Акціонерне товариство "Перший український міжнародний банк" сплатило судовий збір у розмірі 4844,80 грн, який також підлягає визнанню.
Згідно з нормами ч. 1 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства для задоволення вимог кредиторів кошти від продажу майна боржника вносяться на окремий банківський рахунок, відкритий керуючим реалізацією.
Відповідно до ч. 4 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів, задовольняються у такій черговості:
1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам, які перебувають/перебували у трудових відносинах із боржником, сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування;
2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами;
3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів.
Вимоги кожної наступної черги задовольняються за рахунок коштів від продажу майна боржника після повного задоволення вимог попередньої черги, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У разі недостатності коштів, одержаних від продажу майна банкрута, для повного задоволення всіх вимог однієї черги вимоги задовольняються пропорційно до суми вимог, що належить кожному кредиторові однієї черги.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства, витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
За наведеного, грошові вимоги Акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк" до фізичної особи ОСОБА_1 в розмірі 56281,05 грн заборгованості за кредитним договором, підлягають задоволенню у другу чергу, 4844,80 грн судового збору, підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Згідно ч. 4 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі за результатами попереднього засідання суду, зокрема, зазначаються: 1) обов`язок керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 14 днів з дня постановлення такої ухвали; 2) дата засідання господарського суду, яке має відбутися не пізніше 60 днів з дня постановлення такої ухвали, на якому буде розглянуто схвалений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі.
Протягом трьох робочих днів після постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду арбітражний керуючий згідно з цією ухвалою письмово повідомляє кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. Участь кредиторів у зборах кредиторів, визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу та учасників зборів кредиторів з правом дорадчого голосу здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб (ч. 1 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства).
За наслідками проведеного попереднього засідання, суд вважає за необхідне призначити у справі підсумкове засідання.
Керуючись ст. ст. 47, 122, 133 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
заяву Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" (вх. №1910/25 від 07.03.2025) про грошові вимоги кредитора до боржника задовольнити.
Визнати грошові вимоги Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" (04070, м. Київ, вул. Андріївська, 4; ідентифікаційний код 14282829) до фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) у сумі 56281 (п`ятдесят шість тисяч двісті вісімдесят одна) грн 05 коп. заборгованості за кредитним договором, які підлягають задоволенню у другу чергу, та в сумі 4844 (чотири тисячі вісімсот сорок чотири) грн 80 коп. судового збору, які підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Дана ухвала суду є підставою для внесення відомостей про кредитора Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" до реєстру вимог кредиторів фізичної особи ОСОБА_1 .
Керуючій реструктуризацією арбітражній керуючій Белінській Наталії Олександрівні:
- провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 14 днів з дня постановлення даної ухвали.
- внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кредиторів, розмір їх вимог за грошовими зобов`язаннями, черговість задоволення кожної вимоги;
- збори кредитора провести не пізніше 14 днів з дня постановлення даної ухвали;
- письмово повідомити кредитора про місце і час проведення зборів кредиторів (не пізніше ніж за три робочі дні до дня проведення таких зборів) та організувати їх проведення;
- надати суду протокольне рішення зборів кредиторів боржника щодо розгляду проекту плану реструктуризації боргів боржника та прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність чи вирішення інших питань, передбачених ч. 8 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства.
Засідання господарського суду на якому буде розглянуто схвалений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі призначити на 11.07.2025 о 12:00.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути оскаржена безпосередньо до Західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч. 3 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала господарського суду, постановлена за результатами попереднього засідання, може бути оскаржена стороною у справі про банкрутство в частині конкретних вимог кредитора.
Повний текст ухвали підписано 20.05.2025.
Суддя Неверовська Л.М.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2025 |
Оприлюднено | 21.05.2025 |
Номер документу | 127458067 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні