Бахмацький районний суд чернігівської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяЄдиний унікальний номер 728/536/25
Номер провадження 2/728/295/25
У Х В А Л А
про залучення до участі у справі третьої особи та відкладення підготовчого засідання
20травня 2025року Бахмацький районний суд Чернігівської області у складі:
головуючої судді - Лободи Н.В.
за участі секретаря судового засідання - Кулик Л.І.
позивачки - ОСОБА_1
у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м.Бахмач у цивільній справі, яка розглядається у порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Бахмацького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - військова частина НОМЕР_1 Міністерства оборони України про визнання батьківства,-
В С Т А Н О В И Л А :
06.03.2025 до Бахмацького районного суду Чернігівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Бахмацький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, військова частина НОМЕР_1 Міністерства оборони України про визнання батьківства, у якій позивачка просить визнати відповідача батьком її сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов`язати Бахмацький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести відповідні зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 , зазначивши відповідача батьком дитини та видати нове свідоцтво про народження, змінивши прізвище дитини на « ОСОБА_4 ».
Згідно з ухвалою суду від 07.03.2025 позовну заяву було залишено без руху з наданням позивачці строку для усунення недоліків.
27.03.2025 у ході усунення недоліків Позивачкою було подано позовну заяву у новій редакції, відповідачами у якій визначено ОСОБА_2 та Бахмацький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, а військову частину НОМЕР_1 Міністерства оборони України у якості третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Позов мотивований тим, що батьком сина позивачки ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , є відповідач ОСОБА_2 , з яким позивачка без реєстрації шлюбу проживала останні 15 років. Однак відповідач перебував і перебуває у шлюбі з іншою особою, тому у свідоцтві про народження дитини як батько не вказаний. Окрім того, відповідач мобілізований до лав ЗСУ і з 01.08.2024 вважається зниклим безвісти при виконанні бойового завдання. З метою встановлення батьківства позивачка звернулася до Бахмацького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, однак отримала відмову, де вказано, що факт батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Також, з метою отримання допомоги для дитини безвісти зниклого відповідача позивачка звернулася до військової частини НОМЕР_1 , однак отримала відмову, оскільки актові записи про народження дітей у ОСОБА_2 відсутні. Вказані обставини змусили позивачку звернутися до суду з даним позовом.
Відповідно до ухвали від 27.03.2025 позовну заяву було прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 24.04.2025.
24.04.2025 підготовче засідання було відкладено до 20.05.2025 у зв`язку з відсутністю у суда відомостей про належне сповіщення відповідача ОСОБА_2 про дату, час та місце підготовчого засідання.
Позивачка у підготовчому засіданні вимоги позову підтримала та заявила клопотання про залучення до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідачів ОСОБА_5 , яка є офіційною дружиною відповідача ОСОБА_2 .
Відповідач ОСОБА_2 у підготовче засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи сповіщався за адресою зареєстрованого у встановленому порядку місця проживання; відзиву на позов не подав.
Представник відповідача Бахмацького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у підготовче засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, відзиву на позов не подала.
Представник Третьої особи - військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України у підготовче засідання не з`явився, заяви про його відкладення та письмових пояснень щодо позову не подав.
Заслухавши пояснення позивачки, зваживши доводи її клопотання про залучення до участі у справі ОСОБА_5 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує питання про вступ у справу інших осіб.
У підготовчому засіданні було встановлено, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки ОСОБА_5 , яка є офіційною дружиною відповідача ОСОБА_2 , батьківство якого позивачка просить визнати по відношенню до своєї дитини.
Відповідно до положень ч.3 ст.53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.198 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що для повного та об`єктивного дослідження обставин справи слід залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів ОСОБА_5 , оскільки рішення у даній справі може вплинути на її права та обов`язки, як члена сім`ї військовослужбовця.
З огляду на те, що суд прийшов до висновку про наявність підстав для залучення до участі у справі третьої особи, підготовче засідання слід відкласти на іншу дату.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.53, 260 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Залучити ОСОБА_5 до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Бахмацького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - військова частина НОМЕР_1 Міністерства оборони України про визнання батьківства, у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів.
Підготовче засідання у справі відкласти до 04.06.2025 до 10:30 год., в яке викликати учасників справи.
Направити ОСОБА_5 копію позовної заяви разом з копіями доданих до неї документів і встановити строк для подачі пояснень щодо позову до 04.06.2025 та роз`яснити, що докази повинні бути подані разом із поясненнями.
Повідомити ОСОБА_5 про можливість отримати інформацію про рух справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/sud2501/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Бахмацького районного суду Н.В.Лобода
| Суд | Бахмацький районний суд Чернігівської області |
| Дата ухвалення рішення | 20.05.2025 |
| Оприлюднено | 22.05.2025 |
| Номер документу | 127472634 |
| Судочинство | Цивільне |
| Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Бахмацький районний суд Чернігівської області
Лобода Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні