Герб України

Ухвала від 21.05.2025 по справі 759/10069/25

Святошинський районний суд міста києва

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

пр. № 2/759/4995/25

ун. № 759/10069/25

21 травня 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Ключник А.С., розглянувши матеріали позовної заяви Органу опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , треті особи: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Центр соціально-психологічної реабілітації Виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач 12.05.2025 року звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 , треті особи: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Центр соціально-психологічної реабілітації Виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 16.05.2025 року позовну заяву Органу опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , треті особи: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Центр соціально-психологічної реабілітації Виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, - залишено без руху. Надано позивачу строк для усунення недоліків на протязі десяти днів з дня отримання ним копії ухвали, шляхом подання до суду квитанції про сплату судового збору з урахуванням вимог, викладених в ухвалі.

20.05.2025 року позивачем подано до суду заяву про усунення недоліків, у якій зазначено, що Орган опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації не повинен сплачувати судовий збір за вимогами щодо позбавлення відповідача батьківських прав.

Перевіривши матеріали справи, суддею встановлено, що вимоги ухвали про залишення позовної заяви без руху не були виконані.

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно до вимог позовної заяви, Позивач просить: позбавити батьківських прав ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно неповнолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та малолітніх: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також стягнути аліменти з ОСОБА_1 у розмірі всіх видів доходу з усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь особи або того закладу, де перебуватимуть діти, для їх утримання до досягнення ними повноліття.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».

Позивач щодо підстав звільнення від сплати судового збору посилався на п. 12 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір».

Згідно п. 12 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.

Натомість питання, порушене позивачем у позові про позбавлення ОСОБА_1 батьківських прав відносно неповнолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та малолітніх: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 не є вимогою щодо захисту прав малолітніх чи неповнолітніх осіб. Звернення позивача до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав відповідача, не вирішує питання про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб, а стосується лише прав та обов`язків відповідача як матері дітей, яку можуть позбавити батьківських прав у разі ухвалення рішення про задоволення позову, правові наслідки чого визначені у ст. 166 СК України.

Також Закон України «Про судовий збір» не відносить малолітніх дітей та батьків, інших осіб, які звертаються в їх інтересах, до категорії громадян, які звільняються від сплати судового збору. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного суду від 13 червня 2018 року у справі № 367/5983/16-ц.

Згідно з висновком Верховного Суду, викладеним в ухвалі від 27 липня 2021 року у справі № 461/5125/20 звернення позивача до суду з позовом про позбавлення батьківських прав не вирішує питання прав та інтересів інших осіб, зокрема, прав та обов`язків малолітньої дитини, а стосується лише прав та обов`язків відповідача як батька дитини, яких останній може бути позбавлений у разі ухвалення рішення про задоволення позову, відтак п. 12 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» не поширюється на справи за позовом про позбавлення батьківських прав.

Таким чином, Органу опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації не звільнений від сплати судового збору за подання позовної заяви у частині позбавлення батьківських прав відповідача відносно його дітей.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги, визначені ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а саме не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

З огляду на те, що ухвала про залишення позовної заяви без руху, залишено не виконаною стороною позивача, жодних об`єктивних причин неможливості усунення недоліків не наведено, за таких обставин суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає поверненню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 43, 44, 116, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Органу опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , треті особи: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Центр соціально-психологічної реабілітації Виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - визнати неподаною та повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвалу виготовлено 21.05.2025 року.

Суддя Ключник А.С.

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.05.2025
Оприлюднено26.05.2025
Номер документу127508520
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —759/10069/25

Ухвала від 21.05.2025

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Ключник А. С.

Ухвала від 16.05.2025

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Ключник А. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні