Герб України

Рішення від 22.05.2025 по справі 908/649/25

Господарський суд запорізької області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

номер провадження справи 34/34/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.05.2025 Справа № 908/649/25

м.Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О.,

розглянувши у письмовому провадженні, без виклику сторін, справу № 908/649/25

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТ-СИСТЕМС», ідентифікаційний код юридичної особи 44477735 (вул. Крива Бухта, буд. 2, офіс 216, м. Запоріжжя, 69002)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГ-ТРЕК», ідентифікаційний код юридичної особи 44716300 (вул. Виробнича, буд. 11-а, м. Запоріжжя, 69014)

про стягнення 213 554 грн 45 коп.

СУТЬ СПОРУ:

17.03.2025 до Господарського суду Запорізької області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська торгова дистрибуційна компанія» (нова назва - Товариство з обмеженою відповідальністю «ОПТ-СИСТЕМС») про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГ-ТРЕК» 213 554 грн 45 коп. пені за період з 12.03.2025 по 16.03.2025 за прострочення виконання зобов`язання за всіма поставками на суму 50426406,30 грн за Договором поставки № 19/08 від 14.08.2024.

Позов заявлено на підставі ст.ст. 217, 230-231 Господарського кодексу України, ст.ст. 549, 610, 611 Цивільного кодексу України та п. 8.1 Договору поставки № 19/08 від 14.08.2024 і обгрунтовано наявністю у відповідача перед позивачем простроченої заборгованості за поставлений товар у розмірі 50426406,30 грн, строк виконання якого настав.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.03.2025 справу № 908/649/25 передано на розгляд судді Науменку А.О.

Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд ухвалою від 18.03.2025 залишив позов без руху.

Ухвалою суд роз`яснив заявникові, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

21.03.2025 позивач виправив недоліки позовної заяви, зокрема, зазначивши про зміну назви та адреси позивача з 20.03.2025.

24.03.2025 справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Сторони належним чином повідомлені про відкриття провадження у справі.

Позивач та відповідач повідомлені про відкриття провадження у даній справі через електронний кабінет 24.03.2025.

Відзив на адресу суду від відповідача не надійшов, як і будь-яких клопотань чи заяв до суду від відповідача не надходило.

Згідно ст. 165, 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У відповідності до ст. 42 ГПК України учасники справи зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

За таких обставин, суд вирішив розглянути справу за наявними матеріалами.

У відповідності до частин 2 і 3 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.ч. 5, 7 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Статтею 248 ГПК України встановлено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

22.05.2025 судом ухвалено рішення.

Розглянувши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

14.08.2024 між Товариством з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКА ТОРГОВА ДИСТРИБУЦІЙНА КОМПАНІЯ», нове найменування - Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТ-СИСТЕМС» (Постачальник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТОРГ-ТРЕК» (Покупець, відповідач) укладено договір поставки № 19/08 (Договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору Постачальник зобов`язаний передати у власність Покупцеві товар (надалі - Товар), а Покупець зобов`язується прийняти та оплатити товар на умовах, визначених цим Договором.

Згідно з п. 1.2. Договору найменування товару (далі за текстом «Товар»): алкогольні та безалкогольні напої в асортименті згідно з узгодженими Сторонами замовлень.

Як вбачається з п. 2.1. Договору ціна, одиниця виміру кількості товару та загальна кількість товару зазначаються в накладних (далі за текстом «накладні»), що є невід`ємною частиною цього Договору. Сторони підписуючи цей Договір, згодні з тим, що накладна виконує за умовами цього Договору функції специфікації і саме у накладній зазначається кількість Товару, ціна та загальна сума партії Товару, що постачається.

Пунктом 3.3. Договору передбачено, що здача прийом Товару здійснюється уповноваженими представниками Постачальника та Покупця на складі Покупця.

Підтвердженням здачі-прийому Товару є підписи уповноважених представників Сторін на екземплярах накладних та довіреність на особу, яка уповноважена Покупцем на підписання накладної. Після здачі-прийому Товару ніякі претензії стосовно кількості товару Постачальником не розглядаються.

Відповідно до п. 3.6. Договору право власності на поставлений Товар переходить від Постачальника до Покупця після отримання Товару, що підтверджується підписами уповноважених осіб у товарних накладних. Ризик випадкової загибелі чи пошкодження Товару несе Покупець з моменту отримання ним Товару від Постачальника.

Згідно з п. 4.1. Договору сторони підписуючи цей Договір дійшли до згоди, що загальна сума (ціна) даного Договору складається з сум вартості Товару, вказаних в накладних, які Сторони підписують у продовж строку дії Договору.

Як вбачається з п. 4.2. Договору ціни на Товар та загальна сума Товару, що відпускається є договірною та встановлюється окремо на кожну партію Товару та вказується у накладних.

Пунктом 5.2. Договору встановлено, що остаточний термін оплати отриманої Покупцем партії Товару на банківський рахунок Постачальника складає 40 (сорок) календарних днів з моменту одержання Товару Покупцям за накладною.

Відповідно до п. 5.4. Договору розрахунки за цим Договором здійснюються Сторонами виключно у формі безготівкових розрахунків на поточний рахунок Постачальника, зазначений у розділі 12 «ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН» Договору або готівкових розрахунків у касу (ЕККА, РРО) з видачою Постачальником розрахункового документа або у інший спосіб, який передбачений чинним законодавством України.

Згідно з п. 7.1. Договору даний Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до 19.08.2026, а у частині розрахунків за поставлений Товар до моменту проведення остаточних розрахунків.

Як вбачається з п. 9.1. Договору будь-які суперечки або спори за цим Договором сторони врегульовують шляхом переговорів. Сторони дійшли до згоди, що усі суперечки між Сторонами по цьому Договору, у разі неможливості їх вирішення шляхом переговорів, підлягають передачі для вирішення до господарського суду відповідно до вимог законодавства України.

За поясненнями позивача, на виконання умов Договору, на підставі замовлень Відповідача, Позивач з 02.01.2025 по 30.01.2025 поставив Товар Відповідачеві на склад на загальну суму 50426406,30 грн. Відповідач Товар прийняв, однак оплату за товар, в строк встановлений у договорі та у сумі вказаній у накладних, не здійснив, чим порушив умови Договору.

Стягнення з Відповідача на користь Позивача 213 554 грн 45 коп. пені за період з 12.03.2025 по 16.03.2025 за прострочення виконання зобов`язання за всіма поставками на суму 50426406,30 грн за Договором поставки № 19/08 від 14.08.2024 було предметом позовних вимог у даній справі.

Проаналізувавши фактичні обставини справи, оцінивши представлені докази, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню виходячи з такого.

Статтями 15, 16 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Статтею 173 Господарського кодексу України передбачено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Згідно з ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утримуватися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Аналогічні приписи містить ч. 7 ст. 193 Господарського кодексу України.

Спірні правовідносини сторін є господарськими і виникли за Договором поставки № 19/08 від 14.08.2024.

Відповідно до ч. 1 ст. 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно зі ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

У відповідності до ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно з ст. 599 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Як свідчать матеріали справи, на виконання умов Договору, на підставі замовлень Відповідача, Позивач з 02.01.2025 по 30.01.2025 згідно з видатковими накладними: від 02.01.25 № 2100100338, від 03.01.25 № 2100100339, від 04.01.25 № 2100100341, від 06.01.25 № 2100100342, від 07.01.25 № 2100100343, від 08.01.25 № 2100100344, від 09.01.25 № 2100100345, від 10.01.25 № 2100100347, від 11.01.25 № 2100100348, від 13.01.25 № 2100100349, від 14.01.25 № 2100100350, від 15.01.25 № 2100100340, від 16.01.25 № 2100100351, від 17.01.25 № 2100100360, від 18.01.25 № 2100100361, від 20.01.25 № 2100100383, від 21.01.25 № 2100100352, від 22.01.25 № 1100100353, від 23.01.25 № 1100100354, від 24.01.25 № 1100100355, від 25.01.25 № 1100100356, від 27.01.25 № 1100100357, від 28.01.25 № 1100100358, від 29.01.25 № 1100100359, від 30.01.25 № 1100100384 та товарно-транспортними накладними до них, поставив Товар Відповідачеві на загальну суму 50426406,30 грн. Доказів оплати за товар не надано.

Відповідач Товар прийняв, претензій щодо поставленого Товару не заявляв, Актів розбіжностей згідно з п.3.3.1. Договору не складав, від приймання Товару не відмовлявся, однак, оплату за товар, в строк встановлений у п. 5.2 Договору та у сумі вказаній у накладних, не здійснив, чим порушив умови Договору.

Таким чином, у Відповідача утворилась заборгованість за поставлений Позивачем Товар у розмірі 50426406,30 грн, строк виконання якої настав.

Видаткові накладні, відповідно до умов Договору є первинним документом, який підтверджує факт поставки Товару від Постачальника Покупцю, дату такої поставки, а також вартість поставленої партії продукції Покупцю.

Видаткові накладні містять усі обов`язкові реквізити, які сторони узгодили в Договорі.

У видаткових накладних міститься вказівка на дату прийняття Відповідачем товару та товаросупровідних документів, що згідно з Договором підтверджує перехід права власності на Товар від Постачальника до Покупця.

Підписи Відповідача на видаткових накладних свідчать про відповідність поставки Товару умовам Договору та відсутність претензій Відповідача щодо Товару або товаро-супровідних документів.

У видаткових накладних вказується ціна кожного артикулу товару, що відповідає ціні, яка узгодженими Сторонами в Специфікації.

Вказані видаткові накладні підписані як уповноваженим представником Позивача так і уповноваженим представником Відповідача.

На всіх видаткових накладних стоїть відмітка Відповідача, про отримання ним товару, товаросупровідних та інших документів разом із товаром у повному обсязі.

Позивачем позовні вимоги заявлені на підставі ст.ст. 230-231 Господарського кодексу України, ст. 549 Цивільного кодексу України та п. 8.1 Договору поставки № 19/08 від 14.08.2024

Згідно зі ст. 549, ст. 551 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання. Предметом неустойки може бути грошова сума, рухоме і нерухоме майно. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства. Розмір неустойки, встановлений законом, може бути збільшений у договорі, якщо таке збільшення не заборонено законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Згідно зі ст. 231 вказаного кодексу:

4. У разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

5. У разі недосягнення згоди між сторонами щодо встановлення та розміру штрафних санкцій за порушення зобов`язання спір може бути вирішений в судовому порядку за заявою заінтересованої сторони відповідно до вимог цього Кодексу.

6. Штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Згідно зі ст. 232 Господарського кодексу України:

3. Вимогу щодо сплати штрафних санкцій за господарське правопорушення може заявити учасник господарських відносин, права чи законні інтереси якого порушено, а у випадках, передбачених законом, - уповноважений орган, наділений господарською компетенцією.

4. Відсотки за неправомірне користування чужими коштами справляються по день сплати суми цих коштів кредитору, якщо законом або договором не встановлено для нарахування відсотків інший строк.

5. За грошовим зобов`язанням боржник не повинен платити відсотки за час прострочення кредитора.

6. Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Згідно з п. 8.1. Договору за порушення строків розрахунків, передбачених ДоговоромПокупець сплачує Постачальнику неустойку у вигляді пені у розмірі 0,2 % (але не більше подвійної облікової ставки НБУ) від суми заборгованості за кожен день прострочення розрахунків.

Судом перевірено розрахунок суми пені за допомогою ІПС «Законодавство» та визнано обґрунтованим розрахунок позивача заявленої до стягнення з відповідача суми пені.

Згідно з ч. 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст.ст. 73, 77 ГПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Позивачем доведено факт прострочення поставки товару за Договором з боку Відповідача та правомірність заявлених позовних вимог.

Таким, чином вимоги Позивача щодо стягнення з Відповідача 213 554 грн 45 коп. пені за період з 12.03.2025 по 16.03.2025 за прострочення оплати за поставлений товар за Договором поставки № 19/08 від 14.08.2025 на суму 50 426 406 грн 30 коп. підлягають задоволенню.

Судовий збір за позовом відноситься на відповідача.

Керуючись 129, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГ-ТРЕК», ідентифікаційний код юридичної особи 44716300 (вул. Виробнича, буд. 11-а, м. Запоріжжя, 69014) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТ-СИСТЕМС», ідентифікаційний код юридичної особи 44477735 (вул. Крива Бухта, буд. 2, офіс 216, м. Запоріжжя, 69002) 213 554 (двісті тринадцять тисяч п`ятсот п`ятдесят чотири) грн 45 коп. пені та 2 562 (дві тисячі п`ятсот шістдесят дві) грн 65 коп. судового збору.

3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено та підписано 22.05.2025.

Суддя А.О. Науменко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення22.05.2025
Оприлюднено23.05.2025
Номер документу127533766
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них

Судовий реєстр по справі —908/649/25

Судовий наказ від 20.06.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Рішення від 22.05.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 24.03.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 18.03.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні