Господарський суд дніпропетровської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про призначення до розгляду скарги на дії державного виконавця
22.05.2025м. ДніпроСправа № 33/20-11
Суддя Панна С.П., розглянувши скаргу Публічного акціонерного товариства "Акціонерно-комерційний банк "КАПІТАЛ" на бездіяльність органу Державної виконавчої служби України
у справі
за позовом Публічного акціонерного товариства "Акціонерно-комерційний банк "КАПІТАЛ", м. Донецьк
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне Українсько-Грецьке підприємство "Харіс", м. Дніпропетровськ
про стягнення 5 515 874 грн. 13 коп.
Суддя Панна С.П.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Акціонернийкомерційний банк "КАПІТАЛ" звернувся до господарського суду з позовом (з урахуванням збільшення позовних вимог) до відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне Українсько-Грецьке підприємство "Харіс" про стягнення заборгованості за кредитним договором за № 20/2008 від 12.03.08р. у розмірі 6 150 992, 07 грн., з них: заборгованість за несплаченим кредитом 4 000 000,00 грн.; заборгованість за несплаченими відсотками 1 485 900, 43 грн.; пеня по несплачених відсотках 147 980, 53 грн.; пеня по заборгованості за кредитом 117 111, 11 грн.; штраф 400 000,00 грн. та судові витрати по справі.
Скарга з тотжними вимогами прохальної частини знаходиться на розгляді Центрального апелдяційного суд.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 04.01.2011 заяву позивача про забезпечення позову задоволено, накладено арешт на грошові кошти, що знаходяться на усіх банківських рахунках товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне Українсько-Грецьке підприємство "Харіс" на рухоме та нерухоме майно, що належить товариству з обмеженою відповідальністю "Спільне Українсько-Грецьке підприємство "Харіс" в межах суми позовних вимог, а саме в розмірі 5 102 269,23 гривень (п`ять мільйонів сто дві тисячі двісті шістдесят дев`ять грн. двадцять три копійки).
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 22.09.2011 заяву про збільшення позовних вимог задоволено: стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне Українсько-Грецьке підприємство "Харіс" на користь публічного акціонерного товариства "Акціонернийкомерційний банк "КАПІТАЛ" заборгованість за несплаченим кредитом 4 000 000 (чотири мільйони) грн., 00 коп. заборгованість за несплаченими відсотками 1 485 900 (один мільйон чотириста вісімдесят п`ять дев`ятсот ) грн. 43 коп., пеня по несплачених відсотках 147 980 (сто сорок сім тисяч дев`ятсот вісімдесят) грн. 53 коп., пеня по заборгованості за кредитом 117 111 (сто сімнадцять тисяч сто одинадцять) грн. 11 коп., штраф 400 000 (чотириста тисяч) грн. 00 коп. , 25 500 (двадцять п`ять тисяч п`ятсот) грн. 00 коп. - витрат по сплаті держмита, 236 (двісті тридцять шість) грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
31.10.2011 по справі видано наказ на виконання рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 22.09.2011, яке набрало законної сили 24.10.2011.
16.05.2025 Публічне акціонерне товариство "Акціонернийкомерційний банк "КПІТАЛ" через систему "Електронний суд" подало до суду скаргу на бездіяльність органу Державної виконавчої служби України, в якій просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Східного міжрегіонального управління забезпечення виконання рішень у Донецькій області з з приводу не скасування арешту, накладеного на нежитлові приміщення загальною площею 1565,9 кв. м., які розташоване в м. Макіївка, вул. Лихачова, будинок 60, корпус 3 в межах виконавчого провадження № 32172994;
- зобов`язати Східне міжрегіональне управління забезпечення виконання рішень у Донецькій області зняти арешт накладений постановою від 18.09.2012 року за виконавчим провадженням № 32172994 на майно ПАТ "Акціонернийкомерційний банк "КАПІТАЛ": нежитлові приміщення загальною площею 1565,9 кв. м., які розташовані в м. Макіївка, вул. Лихачова, будинок 60, корпус 3;
- зобов`язати Східне міжрегіональне управління забезпечення виконання рішень у Донецькій області вилучити із Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна інформацію про накладення арешту на нерухоме майно ТОВ «Спільне Українсько-Грецьке підприємство «Харіс», накладеного на підставі постанови про відкриття виконавчого провадження 32172994, виданий 18.09.2012 року, видавник: ВПВР УДВС ГУЮ у Донецькій області.
В обґрунтування поданої скарги боржник посилається на те, що нежитлове приміщення на яке накладено арешт, загальною площею 1565,9 кв. м., яке розташоване в м. Макіївка, вул. Лихачова, будинок 60, корпус 3 станом на дату подачі цієї скарги належить неплатоспроможному банку на праві власності. Станом на сьогодні законних підстав для накладення арешту на вказане майно немає. А тому наявність арешту, накладеного у межах виконавчого провадження №32172994 порушує права банку на вільне розпорядження вказаним майном, та зокрема перешкоджає у реалізації активів такого неплатоспроможного банку.
Відповідно до ст. 339-1 Господарського процесуального кодексу України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.
Положеннями ст. 342 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що скарга розглядається у двадцятиденний строк з дня прийняття її до розгляду у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються. Неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне прийняти подану скаргу до розгляду в судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 339-1, 342 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти скаргу Публічного акціонерного товариства "Акціонерно-комерційний банк "КАПІТАЛ" на бездіяльність органу Державної виконавчої служби України та призначити її до розгляду у судовому засіданні на 27.05.25 о 10:30год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в залі судового засідання (кабінеті) №3-403 за адресою: 49500, м.Дніпро, вул.Володимира Винниченка, 1а.
До судового засідання:
Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції - надати відповідь на скаргу з поданням відповідних доказів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 22.05.2025 та не підлягає оскарженню.
Суддя С.П. Панна
| Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
| Дата ухвалення рішення | 22.05.2025 |
| Оприлюднено | 26.05.2025 |
| Номер документу | 127570119 |
| Судочинство | Господарське |
| Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі банківської діяльності, з них кредитування, з них |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Чередко Антон Євгенович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Панна Світлана Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні