Судовий наказ
від 22.04.2025 по справі 908/962/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

СУДОВИЙ НАКАЗ

22.04.2025 Справа № 908/962/25

м. Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Боєвої Олени Сергіївни, розглянувши заяву, що надійшла через систему «Електронний суд» (вхід. №1052/08-07/25 від 14.04.2025) від

заявника: Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія «Омега-Автопоставка», код ЄДРПОУ 33010822 (62495, Харківська область, Харківський район, смт Васищеве, вул. Промислова, буд. 1)

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю «Транском», код ЄДРПОУ 30802064 (69019, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, буд. 34-А, приміщення 48)

про видачу судового наказу про стягнення грошової заборгованості в розмірі 70174,44 грн,

Без повідомлення (виклику) заявника і боржника

УСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 14.04.2025 здійснено автоматизований розподіл зазначеної заяви між суддями, присвоєно їй єдиний унікальний номер судової справи 908/962/25 та визначено до розгляду судді Боєвій О.С.

Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про наявність якого заявнику невідомо (ч. 2 ст. 12 ГПК України).

Судовий наказ, відповідно до положень статті 232 ГПК України, є судовим рішенням.

Відповідно до ч. 1 ст.147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст.148 цього Кодексу.

Згідно зі статтею 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

Зі змісту поданої ТОВ «Торгово-промислова компанія «Омега-Автопоставка» заяви та доданих до неї документів слідує, що вимога про стягнення суми грошової заборгованості виникла на підставі договору поставки товару № 019491-17 від 15.05.2017, у зв`язку із невиконанням боржником зобов`язання по оплаті поставленого товару у лютому 2022 року згідно видаткових накладних, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі 70174,44 грн, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01.01.2025 (302800,00 грн).

За змістом ст. 154 ГПК України, суд розглядає заяву про видачу судового наказу без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє увалу про відмову у видачі судового наказу.

Підстав, передбачених ст. 152 Господарського процесуального кодексу України, для відмови у видачі судового наказу судом не встановлено.

Згідно із приписами п. 7 ч. 1 ст. 155 ГПК України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

На підставі викладеного, за результатами розгляду заяви ТОВ «Торгово-промислова компанія «Омега-Автопоставка» суд вважає за необхідне видати судовий наказ.

Заявлені вимоги підлягають задоволенню на підставі ст.ст. 11, 15, 16, 509, 525, 526, 530 Цивільного кодексу України та умов договору.

Заявником за подання до суду заяви про видачу судового наказу сплачений судовий збір в сумі 243,00 грн за квитанцією ID: 4182-9085-8613-7425 від 09.04.2025, переплата складає 0,76 грн, яка може бути повернута за відповідним клопотанням заявника. Сума судового збору у розмірі 242,24 грн підлягає стягненню з боржника.

Керуючись ст.ст. 147, 148, 150, 154, 155, 232 Господарського процесуального кодексу України, суд

НАКАЗУЄ:

1. Стягнути з боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Транском», код ЄДРПОУ 30802064 (69019, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, буд. 34-А, приміщення 48) на користь стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія «Омега-Автопоставка», код ЄДРПОУ 33010822 (62495, Харківська область, Харківський район, смт Васищеве, вул. Промислова, буд. 1) суму 70174 (сімдесят тисяч сто сімдесят чотири) грн 44 коп. заборгованості та суму 242 (двісті сорок дві) грн 24 коп. витрат зі сплати судового збору.

2. Копію (текст) судового наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику рекомендованим листом із повідомленням про вручення за адресою його місцезнаходження.

3. Судовий наказ після набрання ним законної сили видати/надіслати стягувачу.

Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень (ч. 4 ст. 147 ГПК України).

Судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований в порядку, передбаченому розділом ІІ Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 157 ГПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.

Днем отримання боржником копії судового наказу є день його вручення боржнику, визначений відповідно до статті 242 цього Кодексу (ч. 4 ст. 156 ГПК України).

Згідно з п.п. 2, 3, 5 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є: день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили (ч. 1 ст. 159 ГПК України).

Судовий наказ розміщений у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.

Судовий наказ набрав законної сили 19 травня 2025 року.

Строк пред`явлення судового наказу до виконання до: 19 травня 2028 року.

Судовий наказ видано стягувачу 27 травня 2025 року.

Суддя О.С.Боєва

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення22.04.2025
Оприлюднено28.05.2025
Номер документу127643799
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —908/962/25

Судовий наказ від 22.04.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

Судовий наказ від 22.04.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні