Герб України

Ухвала від 27.05.2025 по справі 911/1765/25

Господарський суд київської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"27" травня 2025 р. м. Київ Справа № 911/1765/25

Суддя Заєць Д.Г., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ», м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЮМХОЛДИНГ», Київська обл., Вишгородський р-н., м. Вишгород

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Київської області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» б/н від 26.05.2025 року (вх. №5968 від 26.05.2025) до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЮМХОЛДИНГ» про стягнення заборгованості за Договором №КВ03/11/23 від 03.11.2023 року у сумі 1974286,65 грн., з яких 1579044,74 грн. основного боргу, 281049,16 грн. пені, 31262,21 грн. 3% річних та 82930,54 грн. інфляційних втрат.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про її повернення з наступних підстав.

Згідно з частинами 1-2 ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Статтею 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Частинами 1, 2 статті 58 ГПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених ст. 59 цього Кодексу.

Згідно з приписами ст. 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Відповідно до частини 3 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», повноваження адвоката як представника в господарському судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 4 статті 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Як встановлено судом, позовну заяву від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» подано адвокатом Рябовою Ганною Валеріївною, яка діє на підставі довіреності у порядку передоручення від 11.11.2024 року, складеної у довільній формі від імені Катрага Віталій Анатолійович (РНОКПП НОМЕР_1 ), на підставі Витягу з ЄДР від 11.11.24 р, уповноважує в порядку передоручення Рябову Ганну Валеріївну представляти інтереси Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» в судах України (в тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях).

Згідно з ч. 3 ст. 244 Цивільного кодексу України, довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

У той же час відповідно до ч. 2 статті 245 Цивільного кодексу України, довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадків, встановлених частиною четвертою цієї статті.

Відповідно до частин 1, 3, 4 статті 58 Закону України «Про нотаріат», нотаріуси або посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, посвідчують довіреність, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність, видана в порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню після подання основної довіреності, в якій застережено право на передоручення, або після надання доказів того, що представник за основною довіреністю примушений до цього обставинами для охорони інтересів особи, яка видала довіреність. Довіреність, видана в порядку передоручення, не може містити в собі більший обсяг прав, ніж їх передано за основною довіреністю. Строк дії довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку основної довіреності, на підставі якої вона видана.

У довіреності, виданій у порядку передоручення, не допускається передавання повіреній особі права на передоручення.

У довіреності, виданій у порядку передоручення, мають бути вказані дата і місце посвідчення основної довіреності, та реєстровий номер, найменування нотаріального округу, прізвище, ім`я та по батькові нотаріуса, який її посвідчив, прізвище, ім`я, по батькові і місце проживання особи, якій видана основна довіреність, і особи, якій вона передоручає свої повноваження.

Вказане питання регулюється нормами статті 58 Закону України «Про нотаріат» та положеннями пункту 5 глави 4 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 №296/5.

Представництво за довіреністю припиняється у разі закінчення строку довіреності. З припиненням представництва за довіреністю втрачає чинність передоручення (п. 1 ч. 1, ч. 2 ст.248 ЦК України).

Разом з тим, з доданої до позовної заяви довіреності представника Рябової Ганни Валеріївни на представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» (довіреність від 11.11.2024, видана у порядку передоручення) неможливо встановити її відповідність вимогам чинного законодавства. Строк дії довіреності, виданої за передорученням, не може перевищувати строку дії основної довіреності, на підставі якої вона видана.

Також, у довіреності, виданій у порядку передоручення, мають бути вказані дата і місце посвідчення основної довіреності. Проте, такі відомості відсутні у тексті довіреності від 11.11.2024.

За таких обставин, суд дійшов висновку про невідповідність поданої позивачем довіреності у порядку передоручення від 11.11.2024 як такої, що суперечить положенням Цивільного кодексу України та Закону України «Про нотаріат».

Будь-яких інших документів, які б підтверджували повноваження Рябової Ганни Валеріївни, як представника позивача, матеріали позову не містять.

За змістом п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовна заява не підписана особою, яка має право представляти інтереси Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ», тому наявні підстави для повернення позовної заяви і доданих до неї документів заявнику.

Керуючись ст. ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕПЛА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» б/н від 26.05.2025 року (вх. №5968 від 26.05.2025) до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЮМХОЛДИНГ» про стягнення заборгованості за Договором №КВ03/11/23 від 03.11.2023 року у сумі 1974286,65 грн. вважати неподаною та повернути позивачу.

2. Роз`яснити позивачу, що згідно ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання у відповідності до ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її складання в порядку, передбаченому ст.257 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням п.17.5 ч.1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Д.Г. Заєць

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення27.05.2025
Оприлюднено28.05.2025
Номер документу127644273
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —911/1765/25

Ухвала від 27.05.2025

Господарське

Господарський суд Київської області

Заєць Д.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні