16/230-06-6433А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"28" серпня 2006 р.Справа № 16/230-06-6433А
Господарський суд Одеської області
у складі судді Желєзної С.П.
при секретарі судових засідань Счастливцевої С.К.
За участю представників сторін:
Від прокуратури : Цулейскірі С.С. посвідчення № 333 від 10.07.2002р.;
Від позивача: Соловійчук Г.Р. по дов. №02/29/12 від 17.01.2006р.;
Від відповідачів: не з'явився;
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань №404 господарського суду Одеської області (м. Одеса) адміністративну справу за позовом заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави, в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, до відкритого акціонерного товариства “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” про стягнення 1700,00 грн., -
ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора Приморського району м. Одеси, керуючись ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту КАС України), звернувся до господарського суду Одеської області з позовними вимогами в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення з відкритого акціонерного товариства “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” (далі по тексту ВАТ “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2”) до державного бюджету 1700,00 грн. штрафу за ненадання регулярної інформації у формі річного звіту про фінансово-господарську діяльність товариства за 2003р. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням ВАТ “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” вимог Закону України „Про цінні папери та фондову біржу” № 1201-XII від 18.06.91р. з наступними змінами та доповненнями, Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 9 червня 1998 р. N 72 (в редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 січня 2000 р. N 3) (далі по тексту –Положення).
Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, однак представник ВАТ “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” на неодноразові вимоги суду в судове засідання не з'явився, письмових доводів та заперечень проти позову по суті заявлених вимог не надав, у зв'язку з чим справа розглядається за наявними матеріалами в порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представника позивача, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 24 Закону України „Про цінні папери та фондову біржу” № 1201-XII від 18.06.91р. з наступними змінами та доповненнями емітент зобов'язаний не менше одного разу на рік інформувати громадськість про своє господарсько-фінансове становище і результати діяльності (надалі - річний звіт). Річний звіт публікується не пізніше дев'яти місяців року, наступного за звітним, і надсилається держателям іменних акцій та реєструвальному органу. У річному звіті повинні міститись такі дані про емітента: а) інформація про результати господарювання за попередній рік; б) підтверджені аудитором (аудиторською фірмою) річний баланс та довідка про фінансовий стан; в) основні відомості про додатково випущені цінні папери; г) обгрунтування змін у персональному складі службових осіб.
Згідно з п. 1.1., п. 1.3. Положення про надання регулярної інформації річний звіт - це документ (у паперовій та електронній формах), який характеризує господарсько-фінансове становище і результати діяльності відкритих акціонерних товариств та підприємств - емітентів облігацій. Емітенти, які не є професійними учасниками ринку цінних паперів (юридичними особами, які здійснюють професійну діяльність, а саме, діяльність з випуску та обігу цінних паперів; депозитарну діяльність депозитарію цінних паперів; депозитарну діяльність зберігача цінних паперів; розрахунково-клірингову діяльність за угодами щодо цінних паперів; діяльність щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів; діяльність з організації торгівлі на ринку цінних паперів), комерційними банками, страховими компаніями, інститутами спільного інвестування (корпоративними інвестиційними фондами або пайовими інвестиційними фондами), компаніями з управління активами та підприємствами - емітентами облігацій, подають (надсилають) дані до територіального управління Комісії згідно з їх місцезнаходженням.
Відповідно до п. 1.4. Положення звітним періодом для складання звіту є календарний рік. Перший звітний рік новоствореного емітента може бути меншим за 12 місяців, він ураховується з дати державної реєстрації емітента до 31 грудня звітного року включно. Емітент подає звіт до 30 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п. 1.6 Положення звіт вважається прийнятим, якщо він поданий у електронній та паперовій формах, відповідає вимогам цього Положення, друкована копія звіту за складом інформації відповідає електронній формі звіту, звіт зареєстрований у електронному журналі прийнятих звітів і про це зроблено відмітку на титульному аркуші звіту емітента (додаток 2). Звіт вважається поданим своєчасно, якщо він прийнятий Комісією в термін до 30 квітня включно. Звіт, який не прийнято до 30 квітня включно, вважається поданим несвоєчасно.
Згідно з положеннями ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” №448/96-ВР від 30.10.1996 р. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за ненадання, несвоєчасне надання або надання за відомо недостовірної інформації –у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.18.3 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2 від 09.01.97р. в редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 27 від 13.02.01р. (далі по тексту - Правила), до учасників ринку цінних паперів за порушення законодавства передбачено застосування санкцій: до юридичних осіб штраф у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за неподання, несвоєчасне подання або подання юридичними особами завідомо недостовірної інформації.
В порушення вимог ст. 24 Закону України „Про цінні папери та фондову біржу” № 1201-XII від 18.06.91р. з наступними змінами та доповненнями та Положення про надання регулярної інформації ВАТ “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” не було подано до Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну інформацію у формі річного звіту про фінансово-господарську діяльність товариства за 2003 рік, що стало підставою для порушення уповноваженою особою Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку справи про правопорушення на ринку цінних паперів та складання акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 962-ОД від 07.12.2004р.
Згідно із ч. 2 ст. 12 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” №448/96-ВР від 30.10.1996 р. про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” №448/96-ВР від 30.10.1996 р. штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи, листом вих. № 03/27/836 від 18.11.2005р. відповідача належним чином було повідомлено про час та місце розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів, про що свідчить повідомлення про вручення № 36989 від 23.11.05р.
Відповідно до п.7.1 Правил справа про правопорушення щодо юридичної особи розглядається у присутності керівника та/ або представника юридичної особи, яка притягується до відповідальності. У разі відсутності керівника або представника юридичної особи справу може бути розглянуто лише в разі, якщо є дані про своєчасне її повідомлення про місце і час розгляду справи і якщо від юридичної особи не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Однак представник ВАТ “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” до розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів не з'явився, у зв'язку з чим у його відсутності 01.12.2005р. Одеським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на підставі вищезазначених вимог ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в України” та п.18.3 Правил була прийнята постанова № 799-ОД, якою на ВАТ “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” накладені штрафні санкції у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 8.5 Правил рішення за справою оголошується негайно після закінчення розгляду справи про правопорушення. Постанова надається особі, щодо якої її винесено (про що здійснюється відповідний напис на примірнику постанови, що залишається у справі), або надсилається поштою протягом трьох робочих днів.
На виконання п. 8.5 Правил Одеським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на адресу “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” було направлена постанова про накладення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів № 799-ОД від 01.12.2005р., що підтверджується реєстром №2 від 05.12.2005р. листів, відправлених з повідомленням /а.с. –14/.
Згідно положень п. 19.1. Правил штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови. У разі оскарження цієї постанови штраф має бути сплачений: не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення; не пізніше як через 15 днів з дня отримання рішення за результатами розгляду скарги, якщо рішення передбачає сплату штрафу.
Однак, у порушення наведених вимог законодавства відповідачем постанову Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів № 799-ОД від 01.12.2005р. не було виконано.
Відповідно до п.19.1 Правил у разі несплати штрафу правопорушником у термін, установлений пунктом 19.1 цих Правил, штраф стягується у судовому порядку.
Приймаючи до уваги викладене, посилаючись на порушення ВАТ “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” вимог Закону України „Про цінні папери та фондову біржу” № 1201-XII від 18.06.91р. з наступними змінами та доповненнями, Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” №448/96-ВР від 30.10.1996 р., Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 9 червня 1998 р. N 72 (в редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 січня 2000 р. N 3), Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2 від 09.01.97р. в редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 27 від 13.02.01р. щодо накладення та своєчасної сплати санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, заступник прокурора Приморського району м. Одеси звернувся до господарського суду Одеської області з позовними вимогами в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення до державного бюджету 1700,00 грн. штрафу за ненадання регулярної інформації у формі річного звіту про фінансово-господарську діяльність товариства за 2003р.
Відповідачем постанову Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 799-ОД від 01.12.2005р. у встановленому законом порядку оскаржено не було, у добровільному порядку штрафні санкції у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян сплачені не були.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку правомірними, обґрунтованими та такими, що містяться на законних підставах.
У відповідності до п. 4 ч. 2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів, у зв'язку з чим з ВАТ “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” слід стягнути до державного бюджету України 1700,00 грн. штрафу за ненадання регулярної інформації у формі річного звіту про фінансово-господарську діяльність товариства за 2003р.
Судові витрати по сплаті судового збору слід покласти на відповідача згідно зі ст.ст. 87, 94 КАС України.
Керуючись ст. ст. 87, 94, 98, 158, 160 –163, 167, п.п.3 п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ВАТ “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” /67400, Одеська область, Роздільнянський район, м. Роздільна, вул. Леніна, 105, р/р 2600401343 в АКБ “Укргазбанк”, МФО 328759, код ЄДРПОУ 00912072/ до державного бюджету України р/р 31110106600381, МФВ 828011, код ЄДРПОУ 22504630 в Управлінні Державного казначейства у Одеській області штраф в сумі 1700,00 (одна тисяча сімсот) грн.
3. Стягнути з ВАТ “Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона-2” /67400, Одеська область, Роздільнянський район, м. Роздільна, вул. Леніна, 105, р/р 2600401343 в АКБ “Укргазбанк”, МФО 328759, код ЄДРПОУ 00912072/ до державного бюджету України через управління Держказначейства в Одеській області на п/р 31117095600008 в управлінні Держказначейства в Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460 - держмито в сумі 17,00 грн. / сімнадцять грн.00 коп./.
Відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку та у строки, передбачені ст. 186 цього Кодексу.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 08.09.2006р.
Суддя Желєзна С.П.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 127647 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні