Господарський суд закарпатської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88605, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про повернення заяви
"28" травня 2025 р. м. УжгородСправа № 907/597/25
Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригуза П.Д., розглянувши заяву про забезпечення позову, позивача у справі,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛАТІ ЮКРЕЙН ЛІМІТЕД", код ЄДРПОУ - 30005041, 90300, Закарпатська обл., Виноградівський р-н, місто Виноградів, вул. Івана Франка, будинок 129,
про стягнення коштів,
в с т а н о в и в:
Приватне підприємство "ЕУ-СЕК" Україне ТМ", код ЄДРПОУ - 34231480, 90202, Закарпатська обл., місто Берегове, вул. Б. Хмельницького, будинок 110 А, квартира 1, звернулось до Господарського суду Закарпатської області до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛАТІ ЮКРЕЙН ЛІМІТЕД", код ЄДРПОУ - 30005041, 90300, Закарпатська обл., Виноградівський р-н, місто Виноградів, вул. Івана Франка, будинок 129, з позовними вимогами стягнення з відповідача на свою користь заборгованості за договором 01/01-24/8 від 01.01.2024 року в сумі 346 648.10 грн., з яких 311 169.00 грн. борг, інфляційні втрати 25 479.00 грн. та 3 % річних - 5680.00 грн.
Додатково позивач подав до суду заяву про забезпечення позову, в якій просить накласти арешт на нерухоме майно, що належить на праві власності ТОВ "Платі Юкрейн Лімітед", розташоване за адресою: вул. І. Франка, 129, м. Виноградів Закарпатської області, що складається із комплексу будівель загальною площею 2659.9 метрів квадратних.
Розглянувши дану заяву про забезпечення позову, суд зазначає наступне.
Судом отримано з системи діловодства відповідь №11335221 від 28.05.2025, яка підтверджує відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС позивача Приватного підприємства "ЕУ-СЕК" Україне ТМ", код ЄДРПОУ - 34231480, 90202, Закарпатська обл., місто Берегове, вул. Б. Хмельницького, будинок 110 А, квартира 1 - позивач не має зареєстрованого кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Позивачем сплачено судовий збір за подання заяви про забезпечення позову у розмірі 1514.00 грн., що підтверджується квитанцією від 21.05.2025 року.
Розглянувши дану заяву про забезпечення позову, суд зазначає, що існують підстави для повернення такої заяви без розгляду, з огляду на наступне.
Згідно положень ст. 6 ГПК України, у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система.
Позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до господарського суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі в день надходження документів.
Єдина судова інформаційно-комунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції (ч. 4 ст. 6 ГПК України).
Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч. 5 ст. 6 ГПК України).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Згідно положень ч. 6 ст. 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою (ч. 7 ст. 6 ГПК України).
Судом встановлено, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, сформованих станом на 28.05.2025, ПП "ЕУ-СЕК Україне ТМ" є зареєстрованою юридичною особою з кодом ЄДРПОУ - 34231480 за адресою: 90202, Закарпатська обл., місто Берегове, вул. Б. Хмельницького, будинок 110 А, квартира 1.
Разом з тим, судом також встановлено, що ПП "ЕУ-СЕК Україне ТМ" не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, що підтверджується зокрема відповіддю №11335221 від 28.05.2025, сформованою на запит суду.
Відтак, суд констатує, що позивачем (заявником) не виконано імперативних норм, передбачених ч. 6 ст. 6 ГПК України, зокрема не зареєстровано свого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Суд підкреслює, що ч. 6 ст. 6 ГПК України також передбачено, що процесуальні наслідки, передбачені ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат, в даному випадку зокрема адвокат Сковородько Ірина Федорівна.
Згідно положень ст. 136 ГПК України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 ГПК України заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.
Статтею 137 ГПК України передбачені заходи забезпечення позову, які застосовує суд за клопотанням сторони.
Частиною 1 ст. 138 ГПК України передбачено, що заява про забезпечення позову подається одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими ГПК України.
Статтею 139 ГПК України передбачено вимоги щодо змісту і форми заяви про забезпечення позову. Так, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно ч. 1 ст. 140 ГПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Вимогами ч. 7 ст. 140 ГПК України передбачено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 139 ГПК України, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Суд повертає заяву про забезпечення позову заявнику також встановивши, що заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Відтак, оскільки позивачем ПП "ЕУ-СЕК" Україне ТМ" не зареєстровано свого власного Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, що підтверджується зокрема відповіддю №11335221 від 28.05.2025, сформованою на запит суду, то суд, на виконання імперативних приписів ч. 7 ст. 140 ГПК України, повертає заявнику матеріали заяви про забезпечення позову, яка надійшла від позивача.
Керуючись ст. ст. 136 - 140, 234 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Повернути заявнику Приватному підприємству "ЕУ-СЕК" Україне ТМ", код ЄДРПОУ - 34231480, 90202, Закарпатська обл., місто Берегове, вул. Б. Хмельницького, будинок 110 А, квартира 1, матеріали заяви про забезпечення позову, яка надійшла від позивача.
Копію ухвали надіслати заявнику (позивачу).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і підлягає оскарженню в порядку та строки, передбачені ст. ст. 255 - 257 ГПК України. до Західного апеляційного господарського суду.
Суддя П. Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2025 |
Оприлюднено | 29.05.2025 |
Номер документу | 127675838 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригуза П. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні