Лохвицький районний суд полтавської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 553/2090/25
Провадження № 1-кс/553/35/2025
У Х В А Л А
Іменем України
29.05.2025м. Полтава
Слідчий суддя Подільського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» про конфіскацію речей та предметів,-
В С Т А Н О В И В:
21.05.2025 до Подільського районного суду м. Полтави надійшло клопотання начальника ДУ «Полтавська виправна колонія (№64), в якому ставиться питання про конфіскацію в дохід держави 1 (одного) WI-FI роутера 4G LTE (ІМЕІ: встановити не вдалося), який вилучено у засудженого ОСОБА_3 , як такий, що є забороненим предметом для зберігання засудженими в місцях позбавлення волі.
Представник ДУ «Полтавська виправна колонія (№64) в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі.
Прокурор, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не з`явився, що не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до положень ст. 107 КПК України, у зв`язку з неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з такого.
Підставою для звернення з клопотанням стало те, що 06.05.2025 близько 09 год. 45 хв. під час проведення загального обшуку в установі, а саме відділення СПС №8 у засудженого ОСОБА_3 співробітниками Полтавської виправної колонії (№64) було виявлено та вилучено 1 (один) WI-FI роутер 4G LTE (ІМЕІ: встановити не вдалося), який знаходився на спальному місці засудженого в матраці.
В письмових поясненнях, доданих до клопотання, засуджений ОСОБА_3 зазначив, що 06.05.2025 під час проведення загального обшуку у відділенні СПС №8 під під час обшуку його спального місця представниками адміністрації був вилучений WI-FI роутер, який знаходився в його матраці.
Відповідно до п. 22 Інструкції з оформлення посадовими особами установ виконання покарань та слідчих ізоляторів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 8 вересня 2015 року № 1674/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2015 року за № 1091/27536, у разі невстановлення особи, яка вчинила правопорушення, матеріали надсилаються до суду для вирішення питання про вилучені заборонені предмети відповідно до вимог Кримінально-виконавчого кодексу України.
Пунктом 4 статті 107 КВК України визначено, що засудженим забороняється придбавати, виготовляти, зберігати і використовувати гроші, цінності, предмети і речі, речовини і вироби, заборонені до використання в колонії.
Так, частиною 6,7 статті 102 КВК України визначено, що адміністрація колонії має право, за наявності підстав, проводити огляд громадян, їх речей, транспортних засобів, які знаходяться на території колонії, а також вилучати заборонені речі і документи. Зберігання засудженими при собі грошей, цінних паперів і речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається. Виявлені в засуджених гроші, цінності та інші речі за рішенням суду можуть бути передані в дохід держави.
Як вбачається з доданих до клопотання рапортів працівників ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)» від 06.05.2025, 06.05.2025 о 09 год. 45 хв. під час проведення загального обшуку в установі, а саме відділення СПС №8 у засудженого ОСОБА_3 співробітниками Полтавської виправної колонії (№64) було виявлено та вилучено 1 (один) WI-FI роутер 4G LTE (ІМЕІ: встановити не вдалося), який знаходився на спальному місці засудженого в матраці на його спальному місці. З приводу даного факту 06.05.2025 року працівниками ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)», був складений акт про виявлення та вилучення заборонених для зберігання засудженими предметів та протокол №24.
Відповідно до ч. 7 ст. 102 КВК України, нормами якої врегульовано режим у колоніях та його основні вимоги, не допускається зберігання засудженими при собі речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях. Виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол. За клопотанням установи виконання покарання слідчий суддя розглядає питання про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого відповідно до положень розділу VIII Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 4 ст. 107 КВК України, засудженим забороняється придбавати, виготовляти, зберігати і використовувати гроші, цінності, предмети, речі, речовини і вироби, заборонені до використання в колонії, перелік, яких передбачений Додаток 3 до Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань (пункт 4 розділу ІІ), затверджених Наказом Міністерства юстиції України № 2823/5 від 28.08.2018. Відповідно до Переліку предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено віднесено, зокрема радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, SIM-картки, скетч-картки поповнення рахунку мобільного зв`язку, пейджери тощо), друкарські машинки, розмножувальні прилади (засудженим, які тримаються у виправних центрах, дозволяється зберігати та користуватися мобільними телефонами у порядку, встановленому пунктом 2 розділу ХІV Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань).
Пунктом 3 Глави ХІ Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань передбачений порядок вилучення предметів, заборонених для зберігання і використання засудженими, згідно із яким рішення про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого приймає слідчий суддя за клопотанням адміністрації установи виконання покарань.
На підставі вищевикладеного, слідчий суддя вважає за необхідне конфіскувати WI-FI роутер 4G LTE (ІМЕІ: встановити не вдалося), як такий, що є забороненим предметом для зберігання засудженими в місцях позбавлення волі.
Керуючись ч. 7 ст. 102, ч. 4 ст. 107 КВК України, ч. 4 ст. 107, ч. 2 ст. 369, ч. 3 ст. 371, ст. ст. 372, 537, 539 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання начальника Державної установи «Полтавська виправна колонія (№ 64)» ОСОБА_4 про конфіскаціюречей тапредметів задовольнити.
WI-FI роутер 4G LTE (ІМЕІ: встановити не вдалося), який 06.05.2025 був виявлений та вилучений співробітниками ДУ «Полтавська виправна колонія (№64) під час огляду спального місця засудженого ОСОБА_3 конфіскувати в дохід держави.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Полтави протягом 7 днів.
Суддя Подільського районного суду міста Полтави ОСОБА_1
Суд | Лохвицький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2025 |
Оприлюднено | 30.05.2025 |
Номер документу | 127705848 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про конфіскація у засудженого речей та предметів, які заборонено використовувати в колоніях, або передача їх на зберігання до звільнення засудженого |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Полтави
Москаленко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні