Для доступу до отримання резюме судової справи необхідно зареєструватися або увійти в систему.
Реєстраціяправа № 635/14520/24
Провадження по справі № 2/635/474/2025
У Х В А Л А
про закриття підготовчого провадження, призначення справи
до судового розгляду по суті
29 травня 2025 року с-ще Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Омельник М.М.,
при секретарі судового засідання Сліпченко К.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,-
встановив:
позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області, в якому просить:
- встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , постійно проживав на час відкриття спадщини разом з ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , в житловому будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 ;
- визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , право власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 , загальною площею 60,20 кв. м, житловою площею 20,0 кв.м, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 27 грудня 2024 року відкрито провадження в цивільній справі за правилами загального позовного провадження. Призначено дату проведення підготовчого судового засідання.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 11 березня 2025 року задоволено клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів, за позовною заявою ОСОБА_1 до Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування за заповітом. Витребувано у Харківської районної державної нотаріальної контори Харківської області (61052, м. Харків, вул. Євгена Котляра, буд. 4) належним чином завірену копію спадкової справи після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . (спадкова справа № 496/2024).
01 травня 2025 року державник нотаріус Харківської районної державної нотаріальної контори Харківської області Т. Мальцева на виконання ухвали Харківського районного суду Харківської області від 11 березня 2025 року про витребування доказів надала копію спадкової справи № 496/2024.
В підготовче судове засідання сторони не з`явились, про день, час та місце якого повідомлялись належним чином.
Позивач ОСОБА_1 надав заяву в якій прохав у підготовчому судовому засіданні яке призначено на 28 травня 2025 року вирішити клопотання про виклик свідків, яке було
подано разом з позовною заявою, клопотання підтримав та прохав його задовольнити. Також прохав закрити підготовче судове засідання та призначити справу до судового розгляду по суті.
Представник Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області причини неявки суду не повідомив. Згідно довідки про доставку електронного документа вбачається, що судову повістку на 28 травня 2025 року доставлено до електронного кабінету Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області 02 травня 2025 року о 15 годині 29 хвилин.
Враховуючи, що в підготовче засідання не з`явились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
За змістом частин 1,2 статті 91ЦПК України, виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.
Дослідивши клопотання про виклик свідків суд дійшов висновку, що з метою повного і всебічного з`ясування обставин справи клопотання про виклик свідків слід задовольнити та викликати в судове засідання для допиту в якості свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , адреса яких вказана у клопотанні.
Підстав для відкладення або оголошення перерви у підготовчому судовому засіданні судом не встановлено.
За відсутності сторін питання щодо роз`яснення обставин, які входять до предмета доказування, які докази мають бути подані ними, з`ясування чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі, не вирішувалось.
Під час проведення підготовчого судового засіданні встановлено, що підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає. Будь-які клопотання не надходили.
Суд вважає завдання підготовчого провадження виконаними.
Пунктом третім частини другої статті 200 ЦПК України встановлено, що за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Зважаючи на положення статті 189 ЦПК України, частину другу статті 200 ЦПК України, суд вважає, що підготовче засідання підлягає закриттю, а справа призначенню до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.189, 198, 200, 247 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про виклик свідків задовольнити.
Викликати в судове засідання свідків:
-ОСОБА_3 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ;
-ОСОБА_4 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 ;
-ОСОБА_5 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_4 .
Попередити свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання та за відмову від давання показань на вимогу суду.
Підготовче провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 доЦиркунівської сільськоїради Харківськогорайону Харківськоїобласті провстановлення фактупостійного проживанняразом зіспадкодавцем начас відкриттяспадщини тавизнання прававласності впорядку спадкуванняза заповітом закрити.
Призначити цивільнусправу запозовомОСОБА_1 до Циркунівськоїсільської радиХарківського районуХарківської областіпро встановленняфакту постійногопроживання разомзі спадкодавцемна часвідкриття спадщинита визнанняправа власностів порядкуспадкування зазаповітом до судового розгляду по суті на 11 червня 2025 року о 11 годині 30 хвилин.
Про дату, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті повідомити учасників справи та попередити про наслідки неявки до суду, передбачені ст. 223 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Ухвала підписана суддею 29 травня 2025 року.
Суддя М.М.Омельник
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2025 |
Оприлюднено | 30.05.2025 |
Номер документу | 127707210 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Омельник М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні