ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
адреса юридична: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, адреса для листування: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36607, тел. (0532) 61 04 21, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018
Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
29.05.2025 Справа № 917/706/20
м. Полтава
Господарський суд Полтавської області у складі судді Пушка І.І., розглянувши матеріали заяви Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, адреса: вул. Коперника, 4, м. Львів, 79005, про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 917/706/20 (вх. №6307 від 12.05.2025)
за позовною заявою Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, вул. Загорська, 2, м. Ужгород, 88017
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю НеоКард, вул. Шведська, 2, офіс 404, м. Полтава, 36029
про стягнення 284000,00 грн
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Полтавської області від 15.07.2020 року позов задоволено повністю; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю НеоКард до Державного бюджету України 284 000,00 грн. пені, також стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю НеоКард на користь Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 4260,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
На виконання рішення суду видано накази від 10.08.2020 та від 09.09.2020, в яких стягувачем є Закарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.
Від Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 917/706/20 (вх. №6307 від 12.05.2025), де просить замінити стягувача Закарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, вул. Загорська, 2, м. Ужгород, 88017 на Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, вул. Коперника, 4, м. Львів, 79005.
У своїй заяві (вх. №6307 від 12.05.2025) заявник зазначає, що Закарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України припинено як юридичну особу в результаті її реорганізації. Згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету України від 28.11.2019 №23-рп (в редакції від 07.05.2020 № 5-рп) правонаступником Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України є Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, що змінило найменування на Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.
В обґрунтування заяви про заміну сторони правонаступником заявник посилається на Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадський формувань.
Ухвалою суду від 19.05.2025 розгляд заяви призначено на 29.05.2025.
Представники сторін в судове засідання не з`явились, хоча належним чином повідомлені про час та місце розгляду проведення засідання, явка обов`язковою не визнавалась.
Відповідно до ч. 3 ст. 334 ГПК України суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Дослідивши надані суду докази та матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 52 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Згідно зі ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 334 ГПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Згідно з ч. 5 ст. 334 ГПК України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до правової позиції, викладеної Верховним Судом у постанові від 19.02.2020 по справі № 2-3897/10, наявність чи відсутність відкритого виконавчого провадження не впливає на можливість здійснення процесуального правонаступництва, за наявності наступництва у матеріальних правовідносинах.
Тобто, заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, а отже, може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Як вбачається з Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадський формувань станом на 29.04.2025 Закарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України припинено, його правонаступником є Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України: 79005, м. Львів, вул. Коперника, 4 (ідентифікаційний код юридичної особи 20812013).
Враховуючи, що позивач у справі № 917/706/20 Закарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України припинено, є підстави для заміни сторони позивача на Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України: 79005, м. Львів, вул. Коперника, 4 (ідентифікаційний код 20812013) в порядку процесуального правонаступництва.
Керуючись ст. 52, 234 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 917/706/20 задовольнити.
2. Замінити позивача (стягувача) у справі - Закарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України на його правонаступника - Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України: 79005, м. Львів, вул. Коперника, 4 (ідентифікаційний код 20812013).
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду згідно ст. 256 ГПК України подається протягом десяти днів з дня її підписання. Ухвала може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду.
4. Повідомити учасників справи про те, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на вебсторінці офіційного вебпорталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: https://court.gov.ua/fair/sud5018/.
Суддя Пушко І.І.
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2025 |
Оприлюднено | 02.06.2025 |
Номер документу | 127735138 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо застосування антимонопольного та конкурентного законодавства, з них |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Пушко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні