Рівненський міський суд рівненської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 569/6510/25
УХВАЛА
30 травня 2025 року м. Рівне
Суддя Рівненськогоміського судуРівненської областіХаречко С.П.,розглянувши впорядку письмовогопровадження зауваженняна протоколсудового засіданнявід 22.05.2025року позивача ОСОБА_1 уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2 , Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «БАРВИСТЕ» про визнання протиправною бездіяльності та визнання недійсними (нікчемними) правочинів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 27.05.2025 подав до суду зауваження до протоколу судового засідання від 22.05.2025 року, в яких зазначено, що в протоколі не відображено факт, що відзив на позов було подано лише однією особою - ФОП ОСОБА_2 , яка діє нібито від імені обох відповідачів, хоча сама є окремою стороною у справі - Відповідачем 1. Водночас відзив підписано нею як «управитель ОСББ «Барвисте» ОСОБА_2 » (без зазначення статусу ФОП), що викликає сумніви в її повноваженнях представляти інтереси ОСББ. Суд у засіданні звертав увагу Відповідача 1 на юридичну некоректність такого представництва, однак ці репліки не відображені у протоколі. У протоколі помилково зазначено, що перерву в судовому засіданні було ініційовано позивачем на підставі усного клопотання. Насправді ініціатива оголошення перерви належала суду. Протокол також не містить зауважень позивача щодо того, що внаслідок перенесення засідання без з`ясування правосуб`єктності Відповідача справа фактично може переноситися безмежно, а також мого чіткого заперечення проти подібного затягування розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали клопотання та цивільної справи, приходить до наступних висновків.
Згідно з ч.ч. 1, 2ст. 249 ЦПК України учасники справи мають право ознайомитися із технічним записом судового засідання, протоколом судового засідання та протягом п`яти днів з дня проголошення рішення у справі подати до суду письмові зауваження щодо неповноти або неправильності їх запису. Головуючий розглядає зауваження щодо технічного запису судового засідання та протоколу судового засідання, про що постановляє відповідну ухвалу.
Отже розгляд зауважень на технічний запис та протокол судового засідання відбувається у письмовому провадженні. За наслідками розгляду зауважень постановляється ухвала, якою посвідчується правильність зауважень, або вони відхиляються. Така ухвала не підлягає оскарженню відповідно до ст. 353 ЦПК України.
Вимоги щодо форми та змісту протоколу судового засідання визначено у ст. 248 ЦПК України.
Зокрема, за приписами ч. 2 ст. 248 ЦПК України закріплено, що у протоколі судового засідання зазначаються такі відомості: рік, місяць, число і місце судового засідання; найменування суду, який розглядає справу, прізвища та ініціали судді, секретаря судового засідання; справа, що розглядається, імена (найменування) сторін та інших учасників справи; порядковий номер вчинення процесуальної дії; назва процесуальної дії; час вчинення процесуальної дії; ухвали суду, постановлені в судовому засіданні без оформлення окремого документа; інші відомості, визначені цим Кодексом.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів здійснюється секретарем судового засідання відповідно до Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 06.06.2022 року № 156.
Відповідно до п. 8 Розілу І Інструкції, результатом фіксування судового засідання є створення: технічного запису судового засідання - електронного файлу в форматі відео- та (або) звукозапису. При цьому файл відеозапису судового засідання містить в собі одночасно відео- та звукозапис судового засідання. Протоколу судового засідання або журналу судового засідання відповідно до вимог процесуального законодавства. Протокол судового засідання складається відповідно до правил цивільного, господарського та адміністративного судочинства; журнал судового засідання - відповідно до правил кримінального судочинства. Надалі, по тексту цієї Інструкції, у значенні цих термінів вживається один термін - протокол (журнал) судового засідання.
Відповідно до Розділу ІІІ Інструкції, під час здійснення фіксування судового засідання секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу (журналу) судового засідання у відповідності до вимог процесуального законодавства. Протокол (журнал) судового засідання ведеться в електронній формі засобами підсистеми відеоконференцзв`язку. Після завершення фіксування та збереження технічного запису судового засідання в протоколі (журналі) цього засідання засобами підсистеми відеоконференцзв`язку автоматично формується вебпосилання на технічний запис, збережений в централізованому файловому сховищі. Після закінчення судового засідання протокол (журнал) судового засідання у визначені процесуальним законодавством строки підписується кваліфікованим електронним підписом секретаря судового засідання, після чого блокується для внесення змін. Протокол (журнал) судового засідання автоматично зберігається в централізованому файловому сховищі разом з технічним записом судового засідання, який є додатком до протоколу (журналу). Підписаний протокол (журнал) судового засідання, який містить вебпосилання на технічний запис судового засідання у централізованому файловому сховищі, переноситься разом з кваліфікованим електронним підписом до автоматизованої системи діловодства суду та обліковується за відповідною судовою справою. До матеріалів справи в паперовій формі приєднується роздрукований паперовий примірник протоколу (журналу) судового засідання.
Під неповнотою протоколу судового засідання слід розуміти не відображення в записі усіх обставин, що відбувалися в судовому засіданні, а також відсутність відомостей, передбачених процесуальним законом. Неповнота може бути зумовлена несвоєчасним записом, неправильним використанням записуючого комплексу, випадковим знищенням частини запису. Неправильність запису можна визначити як відображення відомостей не в тій послідовності та не в тому порядку, в який передбачає закон, чи запис відомостей, які не відповідають дійсності.
Інститут подання учасником справи та розгляду судом зауважень на протокол судового засідання в своїй меті має забезпечити можливість оперативного внесення виправлень в протокол судового засідання, усунення його неточностей та невідповідностей для забезпечення відображення в такому документі та належної фіксації проведеного судового розгляду справи. При цьому подання зауважень на протокол судового засідання не може переслідувати мету висловлення незгоди сторони по справі з процесуальними діями та рішеннями суду, оскільки чинним процесуальним законом передбачена для цього інша процедура.
Крім того протокол судового засідання є документом технічного характеру, який відіграє допоміжну роль, оскільки дозволяє орієнтуватися при відшукуванні потрібного фрагмента аудіо запису судового засідання для прослуховування, він не є повним стенографічним відображенням перебігу судового процесу.
В результаті дослідження протоколу судового засідання від 22.05.2025 судом не встановлено такої неповноти або неправильності протоколу, яка б не відображала всі основні етапи судового засідання, або перекручувала чи спотворювала хід процесу та зміст дій учасників справи та суду.
Як вбачається з протоколу судового засідання від 22.05.2025, процесуальні дії, час їх вчинення викладено правильно та в тій послідовності, у якій вони мали місце під час судового засідання, а подані позивачем зауваження фактично містять стенографію судового засідання, що не передбачено нормами ЦПК України
Отже протокол судового засідання від 22.05.2025 відповідає вимогам ч. 2 ст. 248 ЦПК України.
З урахуванням викладеного, зауваження позивача ОСОБА_1 на протокол судового засідання від 22.05.2025 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2 , Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «БАРВИСТЕ» про визнання протиправною бездіяльності та визнання недійсними (нікчемними) правочинів, є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Керуючись ст. ст.44, 249, 259, 260, 353, 354 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні зауважень позивача ОСОБА_1 напротокол судовогозасідання від22.05.2025року уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2 ,Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«БАРВИСТЕ» провизнання протиправноюбездіяльності тавизнання недійсними(нікчемними)правочинів- відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Харечко С.П.
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2025 |
Оприлюднено | 02.06.2025 |
Номер документу | 127748726 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Рівненський міський суд Рівненської області
Харечко С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні