Герб України

Рішення від 29.05.2025 по справі 200/3032/25

Донецький окружний адміністративний суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 травня 2025 року Справа№200/3032/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні без повідомлення сторін) адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «ВЕЛИКОАНАДОЛЬСЬКИЙ ВОГНЕТРИВКИЙ КОМБІНАТ» (адреса: 79007, Львівська обл., м. Львів, вул. Гоголя М., буд. 6/8 ЄДРПОУ 00191721)

до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (адреса: 84121, Донецька область, м. Слов`янськ, пл.Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010)

про визнання протиправним та скасування розрахунку сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «ВЕЛИКОАНАДОЛЬСЬКИЙ ВОГНЕТРИВКИЙ КОМБІНАТ» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому просить визнати протиправним та скасувати розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування» з листопада 2024 року на суму 142772 грн. 24 грн. (вих.№21079/Р від 12.11.2024), що складений Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Ухвалою суду від 1 травня 2025 року суд прийняв до розгляду позовну заяву позивача, відкрив провадження в адміністративній справі № 200/3032/25 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).

За правилами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не має актуальних даних для перевірки документів первинного обліку та кадрової документації, зокрема щодо переліку колишніх працівників підприємства, які набули право на пільгові пенсії. Отже, ні позивач, ні відповідач не мають оригіналів доказів призначення пільгових пенсій (довідки про пільговий стаж, протоколи, розпорядження про призначення пільгових пенсій, тощо) особам, що зазначені в розрахунках та по яким нарахована сума заборгованості.

Відповідач надав відзив на позовну заяву, в яких просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі. Зазначає, що приписами чинного законодавства чітко визначено як обов`язок підприємства відшкодовувати органам Фонду фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, які згідно з розрахунками призначені працівникам цього підприємства відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення та Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, так і обов`язок органів Пенсійного фонду України визначати суми відшкодування фактичних витрат.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

Позивач, Приватне акціонерне товариство «Великоанадольський вогнетривкий комбінат», є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому законодавством порядку, код ЄДРПОУ 00191721, за адресою: вул. Гоголя М., буд. 6/8, м. Львів, Львівська область, 79007.

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього пунктом 12Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», «Положенням про Пенсійний фонд України», затвердженимУказом Президента України від 06.04.2011 №384/2011.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, та зареєстрований платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Головним управлінням Пенсійного Фонду України в Донецькій області супровідним листом (вих.№21079/Р від 12.11.2024) на поштову адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області було направлено для відшкодування позивачем коштів розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів «б»-«з»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та пунктів 2-8 частини другоїстатті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за листопад 2024 року на суму 142772 грн. 24 грн.

Відповідно до списку осіб 41 працівників Приватного акціонерного товариства «Великоанадольський вогнетривкий комбінат», по яким відбулось нарахування сум з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів «б» - «з»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та пунктів 2-8 частини другоїстатті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування». Суд не вбачає необхідності зазначати їх прізвища у даному рішенні, оскільки крім ОСОБА_1 , позивач свої заперечення наводить в цілому аналогічно по всім пенсіонерам в розрахунку.

Спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормамиЗакону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV,Законом України «Про пенсійне забезпечення» №1788-ХІІ від 05 листопада 1991 року, Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затвердженапостановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1.

Згідно зістаттею 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Відповідно достатті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підпункту 1 пункту 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженогопостановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року №28-2та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за №41/26486 (у редакціїпостанови правління Пенсійного фонду України 21 грудня 2022 року №28-2), встановлено, що Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, вимог актів законодавства про пенсійне забезпечення.

Згідно з підпунктом 10 пункту 4 зазначеного Положення, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, застосовує фінансові санкції, передбачені законом та умовами договорів з установами та організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, та накладає адміністративні штрафи.

Відповідно до пункту 2розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у редакції чинній до внесення змінЗаконом №2040-IX від 15 лютого 2022 року, передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цьогоЗаконумають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цьогоЗакону.

Покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей13і14 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та частин другої і третьої статті 114цього Законудо досягнення пенсійного віку, визначеногостаттею 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку:

підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно достатті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення"та частини другої статті 114цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цьогоЗаконуза раніше діючим порядком;

за рахунок коштів Державного бюджету України пенсії, призначені особам відповідно до пунктів "б"-"з"статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення"(стосовно осіб, які на дату відшкодування віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту291.4 статті 291 Податкового кодексу України,статті 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пунктів 2-8 частини другої статті 114цього Закону(стосовно осіб, які працювали у сільськогосподарських товаровиробників, які на дату відшкодування віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту291.4 статті 291 Податкового кодексу України) та частини третьої статті 114цього Закону.

У разі недостатності зазначених коштів фінансування суми, якої не вистачає для повного покриття витрат на виплату та доставку таких пенсій, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Отже, обов`язок відшкодування підприємством фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій встановлений чинним законодавством України.

Відшкодування підприємствами витрат Пенсійного Фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженоїпостановою Правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663 (даліІнструкція №21-1).

Пунктом 6.1Інструкції №21-1визначено, що для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2цієї Інструкції(крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту291.4 статті 291глави1розділуXIV Податкового кодексу України), відшкодуванню підлягають фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно достатті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»до набрання чинностіЗаконом України від 03 жовтня 2017 року №2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»та призначених відповідно до частини другоїстатті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»:

особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за Списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів «б»-«з»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та пунктів 2-8 частини другоїстатті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до пункту 6.2Інструкції №21-1витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

За приписами пункту 6.4 вказаної Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Розрахунки формуються програмними засобами Інтегрованої комплексної інформаційної системи (ІКІС) Пенсійного фонду України до 01 січня поточного року та протягом місяця з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (підсистема «Призначення та виплата пенсій на базі електронної пенсійної справи» (ППВП ЕПС)) за даними відомостей, сформованих згідно з додатком 8. Уповноважені особи підписують розрахунки та передають їх підрозділам, відповідальним за направлення їх платникам (пункт 6.5Інструкції № 21-1).

Приписами пункту 6.7Інструкції № 21-1передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Відповідачем за листопад 2024 року були здійсненні витрати на виплату і доставку пенсій призначених відповідно до пунктів «б»-«з»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та пунктів 2-8 частини другоїстатті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»працівникам Приватного акціонерного товариства «Великоанадольський вогнетривкий комбінат», що підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів «б»-«з»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та пунктів 2-8 частини другоїстатті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на суму 142772 грн. 24 грн.

Пунктом 6.8Інструкції № 21-1визначено, що у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у п. 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона «Крим»). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства.

У разі ліквідації підприємства без правонаступників або визнання банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури відповідно доЗакону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»розрахунки для відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, органу Пенсійного фонду України за місцезнаходженням такого підприємства та безпосередньо підприємству не направляються.

Суд зазначає, що визначенийЗаконом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»таІнструкцією №21-1загальний (позасудовий) порядок відшкодування витрат передбачає обов`язок органів Пенсійного фонду України надсилати страхувальнику відповідні розрахунку.

Згідно з приписами цих нормативно-правових актів підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Проте, аніЗакон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», аніІнструкція №21-1не покладають на органи Пенсійного фонду України обов`язок надсилати (надавати) страхувальнику докази фактичної виплати пенсії (платіжні доручення, реєстри форми П-3, заявки тощо).

Враховуючи вищезазначене, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, надані сторонами, суд дійшов висновку про безпідставність та необгрунтованість заявлених позовних вимог.

Так, суд встановив, що відповідачем було правомірно складений та здійснений спірний розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів «б»-«з»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та пунктів 2-8 частини другоїстатті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», оскільки відповідач довів належними та допустимими доказами правомірність вказаного розрахунку та його відповідність вимогамЗаконів України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», «;Про пенсійне забезпечення»таІнструкції №21-1.

Доводи позовної заяви мають загальний характер щодо необґрунтованості розрахунку. При цьому позивач не вказує, в чому саме полягає невідповідність розрахунків вимогамЗакону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»абоІнструкції №21-1.

Крім того, суду не надані докази, які б свідчили, що до розрахунку включені витрати на виплату та доставку пенсії особам, які не працювали в Приватному акціонерному товаристві «Великоанадольський вогнетривкий комбінат» або не були зайняті на роботах, передбачених Списком №2. Не надані докази на підтвердження того, що заявлена до відшкодування сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій непропорційна стажу роботи цих осіб у Приватному акціонерному товаристві «Великоанадольський вогнетривкий комбінат».

Щодо інформації стосовно нарахування та виплати пільгової пенсії за спірний період ОСОБА_1 . ОСОБА_1 перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа. Починаючи з березня 2022 по жовтень 2024 року виплата пенсії ОСОБА_1 була призупинена. Після проведення перерахунку пенсії згідно заяви від 23.09.2024 на виплатний період листопада 2024 року поновлено пенсію з урахуванням суми боргу з березня 2022 року згідно статті 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». При формуванні Розрахунку з листопада 2024 року по ОСОБА_1 , сума щомісячного відшкодування та сума боргу з березня 2022 по жовтень 2024 року автоматично сформовані невірно через збої в роботі підсистеми. Щомісячна сума, яка підлягає відшкодуванню складає 2980,00грн., сума відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з моменту поновлення пенсії до місяця формування відомості 36540,00грн., що разом складає 39520,00 грн. Довідка про розмір призначеної і фактично виплаченої пенсії ОСОБА_1 та Витяг з відомості (списку) на зарахування пенсій соціальної допомоги ПАТ «А-Банк» за листопад 2024 року долучені до матеріалів справи.

Суд зазначає, що розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, оформлений належним чином у відповідності до Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, є єдиним документом, який підтверджує фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 10 вересня 2020 року у справі № 820/6674/15.

Суд також зазначає, що позивач не є учасником публічно-правових відносин, які виникають між Головним управлінням та працівниками позивача з приводу призначення та виплати їм пенсії за віком на пільгових умовах, а рішення відповідача щодо пенсійного забезпечення таких осіб безпосередньо не стосуються прав та законних інтересів юридичної особи-роботодавця.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п. 29).

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Приймаючи до уваги наведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, з урахуванням принципів адміністративного судочинства, суд дійшов висновку, що відповідач довів правомірність спірного розрахунку, внаслідок чого у задоволенні позовних вимог відмовляє у повному обсязі. Судові витрати залишаються за позивачем.

Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224, 225-228, 229-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Приватного акціонерного товариства «ВЕЛИКОАНАДОЛЬСЬКИЙ ВОГНЕТРИВКИЙ КОМБІНАТ» (адреса: 79007, Львівська обл., м. Львів, вул. Гоголя М., буд. 6/8 ЄДРПОУ 00191721) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (адреса: 84121, Донецька область, м. Слов`янськ, пл.Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправним та скасування розрахунку сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування» з листопада 2024 року на суму 142772 грн. 24 грн. (вих.№21079/Р від 12.11.2024), відмовити повністю.

Рішення ухвалене та повне судове рішення складено 29 травня 2025 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Смагар

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.05.2025
Оприлюднено03.06.2025
Номер документу127764977
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них

Судовий реєстр по справі —200/3032/25

Рішення від 29.05.2025

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Смагар С.В.

Ухвала від 01.05.2025

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Смагар С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні